שתף קטע נבחר

רעש מועדונים הרס את החופשה? המלון לא אשם

אדם שהתארח בקלאב הוטל טען כי רעש ממועדונים הנמצאים בסמוך לבית המלון מנע ממנו ומבני משפחתו לישון, וחופשת הצלילה נהרסה. ביהמ"ש דחה את התביעה וחייב את התובע

צרכן הזמין מקלאב הוטל שתי סוויטות עבורו ועבור בני משפחתו לחופשה במהלך חג הפסח, כשלטענתו, מטרת הטיול היתה לצאת לצלילה למחרת ההגעה למלון. התוצאה היתה: תביעה שהגיש לבית-משפט לתביעות קטנות בנתניה.

 

בתביעה דרש האיש מבית המלון להשיב לו את עלות הנופש והצלילות משום שהנופש נסתיים במפח נפש. בחדר היה מחסור בשמיכות וסדינים, והחנייה לא היתה מקורה כמובטח, והתובע נאלץ לחנות בשדה טרשים בעורף המלון, כאשר למחרת היום, גילה כי אלמונים חרטו באמצעות מסמר על מכסה המנוע.

 

בנוסף, התובע טען, כי החל מ-22:00, הוא ובני משפחתו סבלו ממוזיקה רועשת שבקעה ממועדונים הנמצאים בקרבת בית המלון. כשביקש להחליף את מיקום החדר, מסרו לו כי הדבר אינו אפשרי מאחר שהמלון בתפוסה מלאה. לטענת התובע, הוא ובני משפחתו לא ישנו כל הלילה, ולפיכך נאלצו לבטל את הצלילות שתוכננו למחרת היום, ועזבו את בית המלון לאחר שנת בוקר קצרה.

 

בית המלון טען, כי לתובע לא הובטחו מקומות חניה הואיל והחניה בבית המלון הינה על בסיס מקום פנוי, וכי לבית המלון אין כל קשר לשטחים הציבוריים הסמוכים. לגבי טענת התובע למחסור בסדינים, טען המלון כי התובע כלל לא פנה למוקד השירות בעניין זה, ואילו לגבי טענת הרעש, נטען כי המלון אינו אחראי לרעש שמקורו אינו בשטח המלון.

 

המלון עשה כל שביכולתו  

השופט עוז ניר נאוי דחה את התביעה. לגבי טענת התובע בעניין מקומות החנייה, קבע כי לא הוכח כי בית המלון התחייב למקומות חניה בבית המלון, ובכל מקרה, לו סבר התובע כי המקום בו חנה הינו שדה טרשים מאולתר, לא היה צריך להחנות שם. גם טענת התובע בעניין המחסור בסדינים נדחתה בהעדר הוכחה כי פנה בעניין למוקד המלון.

 

לעניין הרעש, קיבל השופט את טענת המלון כי אינו אחראי לרעשים שאינם בשליטתו, היינו בבית המלון עצמו. "לטעמי, אין לצפות כי לבית המלון תהא שליטה על רעשים חיצוניים שמקורם ברחוב ו/או במועדונית סמוכים ועל הנופשים לקחת ענין זה בחשבון טרם הזמנת החופשה. התרשמתי אף כי המלון עשה כל שביכולתו לסייע בעניין" כתב השופט, ולפיכך דחה את התביעה, וחייב את התובע לשלם לקלאב הוטל הוצאות משפט של 500 שקל.

 

לעיון בפסק הדין בפסק הדין

 

אתר המשפט הישראלי פסק דין

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ג'ו קוט
למלון אין קשר לשטחים סמוכים. אילוסטרציה
צילום: ג'ו קוט
מומלצים