שתף קטע נבחר

אריאל שרון חזר הביתה לחוות השקמים

לבקשת בניו, הועבר הבוקר ראש הממשלה לשעבר מהמרכז הרפואי שיבא, שם הוא שהה בארבע השנים האחרונות, לביתו שבדרום הארץ. את האמבולנס בו היה ליוו כלי רכב של השב"כ. המאושפזים האחרים מקווים שזה יעשה לו רק טוב

לילה אחרון בבית החולים: כמעט חמש שנים לאחר ששקע בתרדמת, עזב הבוקר (ו') ראש הממשלה לשעבר אריאל שרון את המחלקה לשיקום נשימתי במרכז הרפואי שיבא בתל השומר, והוא הועבר להמשך טיפול בביתו בחוות השקמים. במהלך הלילה הושלמו ההכנות הלוגיסטיות והרפואיות האחרונות טרם המעבר, שנעשה לבקשת בניו.

 

הבוקר בשעה 6:25 יצא אמבולנס המשאלות של מד"א ובו שרון דרומה. היחידה לאבטחת אישים של השב"כ פיקחה על ההעברה, ולכל אורך הנסיעה דרומה ליוו את שרון ניידות משטרה וכן אנשי צוות רפואי מבית החולים שיבא. כדי למנוע ככל האפשר את צילומו על גבי האלונקה, נשמרו כל הפרטים בסוד, לרבות שעת היציאה המדויקת. כמו כן, במחלקה לשיקום נשימתי הוצבו פרגודים רבים, שנועדו להסתיר את ההתרחשות מכלי התקשורת.  

 

בשעה 7:20 הגיע האמבולנס לחוות השקמים. קודם לכן נערכו כוחות משטרה ואנשי ביטחון בכניסה לחווה. כמה דקות לפני שהאמבולנס הגיע לאזור, נחסם הכביש שליד החווה לתנועת כלי רכב. בתוך החווה המתינו לו בני משפחה ועובדים והבן גלעד עמד ליד האמבולנס.

 

העברתו של שרון מבית החולים עוררה סקרנות גדולה לא רק בקרב כלי התקשורת הישראלים, שהתייצבו בכניסה למחלקה כבר אמש, אלא גם בתקשורת הזרה, שסיקרה גם היא את האירוע.


האמבולנס בכניסה לחוות השקמים (צילום: צפריר אביוב)

 

בכניסה למחלקה בה אושפז עד עתה שרון הוצב שוטר שתפקידו למנוע כניסה של גורמים בלתי מורשים פנימה. סמוך לחדרו המשיכו לשמור עליו מאבטחי השב"כ. אחת הצעירות המאושפזות באגף סיפרה ל-ynet: "בכל השנה שאני נמצאת פה כמעט ולא הרגשנו שאחד המאושפזים הוא ראש הממשלה לשעבר. ראינו פה לפעמים את המאבטחים מסיירים ואת הבנים שלו באים לבקר, אבל חוץ מזה הוא לא כל-כך הורגש. לא נראה לי שיהיה

הבדל גדול בין האגף איתו או בלעדיו, ובכל מקרה נקווה שזה רק יעשה לו טוב".

 

בהודעה שפרסם אמש המרכז הרפואי שיבא נמסר: "לבקשת בני משפחת שרון, נערכת הנהלת בית החולים להעברתו של אריאל שרון לחוות השקמים. מועד ההעברה המדויק ייקבע על-ידי בני המשפחה וגורמי האבטחה. כוונת בני המשפחה היא ליצור - בהדרכת ובפיקוח צוות בית החולים - סביבה רפואית וסיעודית מתאימה שתאפשר בהדרגה את חזרתו של מר שרון לחווה".

 

לפי הגורמים הרפואיים, תחילה יופעל מערך באמצעותו "ייצא שרון למספר חופשות, מתוך כוונה לסלול את הדרך לחזרתו המלאה הביתה לבני משפחתו לסביבה אותה הוא כה אהב".

 

Read this article in English

 


פורסם לראשונה 12/11/2010 02:09

 

בהכנת הידיעה השתתפה מיטל יסעור-בית אור
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
האמבולנס בביה"ח שיבא
צילום: ירון ברנר
האמבולנס בחוות השקמים
צילום: צפריר אביוב
שרון בחוות השקמים (ארכיון)
צילום: יוסי רוט
מומלצים