שתף קטע נבחר

ראש האופוזיציה במיאנמר שוחררה; "עת לשוחח"

אונג סן סו-צ'י, שהיתה במעצר בית לסירוגין במשך 20 שנה, יצאה מביתה לראשונה מזה 7 שנים. למאות מתומכיה, שקיבלו את פניה, אמרה: "על העם לפעול באחדות. רק אז נוכל להשיג את מטרתנו"

היסטוריה במיאנמר: כמה ימים לאחר ש"ניצחה" בבחירות הכלליות, הורתה היום (שבת) החונטה הצבאית על שחרורה של אונג סן סו-צ'י, מנהיגת האופוזיציה הדמוקרטית במדינה, ממעצר הבית בו היא נתונה בשבע השנים האחרונות. כך מסר בעילום שם גורם רשמי בממשלה.

 

השוטרים הסירו את המחסומים סביב ביתה ועזבו את המקום. מאות מתומכיה התקהלו סביב ביתה וקיבלו את פניה. סו-צ'י בירכה אותם בחום ואמרה להם כי "עת לשתוק ועת לשוחח. על העם לפעול באחדות. רק אז נוכל להשיג את מטרתנו".


יוצאת לחופשי. אונג סן סו-צ'י ותומכיה, היום (צילום: AFP)

 

סו-צ'י, כלת פרס נובל לשלום, מוחזקת במעצר בית לסרוגין מזה 20 שנה וכעת לא ברור האם תציית לצו שחרורה בשל המגבלות שהחונטה רוצה להטיל תמורת שחרורה. טרם קיבלה את פני מאות תומכיה, היא התייעצה עם עורך דינה ועם רופאיה, ככל הנראה במטרה להחליט על צעדיה.

 

מנהיגי האופוזיציה במיאנמר (בורמה לשעבר) טענו לזיופים בקנה מידה נרחב בבחירות שנערכו לפני פחות משבוע.

 ראשי החונטה, שאסרו על סו-צ'י לגשת לבחירות, ואסרו למעשה את השתתפות האופוזיציה כולה בהצבעה, דרשו את את עזרתה של מנהיגת האופוזיציה בוועדת הבדיקה הרשמית של המדינה לבחינת הטענות על זיופים בבחירות.

 

בתוך כך, השבוע נמסר כי בנה הצעיר של כלת פרס נובל, קים אריס, בן ה-33, קיבל אשרת כניסה למיאנמר ויזכה לראות את אמו לראשונה מזה עשר שנים כבר בימים הקרובים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
סו-צ'י לאחר שחרורה
צילום: AFP
המחסומים הוסרו, התומכים באו
צילום: AP
מומלצים