שתף קטע נבחר

מציאת זוגיות נפלאה: חלום או מציאות?

החל מהשבוע באתר לאשה: קורס אינטרנטי למציאת זוגיות בהדרכת המאמנים לאהבה (ובני הזוג בחיים), טלי וחנן זוהר. והשבוע: איך מתגברים על חסמים, שוברים מיתוסים, משתלטים על תת המודע ועושים צעדים משמעותיים ליצירת מציאות רצויה של זוגיות. ויש גם תרגילים ושיעורי בית

 

הפקה ובימוי: מירב הראל; צילום: חגי דקל; עריכה: דפנה קינן; צילום סטילס: עדי אדר

סגורסגור

שליחה לחבר

 הקלידו את הקוד המוצג
תמונה חדשה

שלח
הסרטון נשלח לחברך

סגורסגור

הטמעת הסרטון באתר שלך

 קוד להטמעה:

 

מדוע יש כאלה שמוצאים זוגיות ממושכת בקלות וכאלה שמתקשים מאד למצוא אהבה? האם זה תלוי במראה החיצוני? האם במצב הכלכלי? האם זאת בכלל שאלה של מזל? או גורל?

אז התשובה היא לא! להיות בזוגיות נפלאה זה כלל לא עניין של מזל או של גורל. כל אחת ואחד, בלי יוצא מן הכלל, יכולים להכניס לחייהם זוגיות טובה. כל אחד מאיתנו יוצר לעצמו את המציאות האישית שלו. יש לנו אפשרות היום לנווט את החיים שלנו לאן שאנו רוצים: להיות לבד או בזוגיות, לחיות בסבל או באושר, להיות עשירים או עניים.

 

אז מה הסיבה שיש כל כך רבים שרוצים למצוא את אהבת חייהם ולא מצליחים להגשים זאת? הרי כולם רוצים למצוא אהבה, אז מדוע לא מצליחים ליצור אותה?

 

בדרך לזוגיות יש לשנות את המציאות

אנחנו יכולים לשנות את המציאות שלנו ולהיות בזוגיות, אך לרוב אנחנו לא מודעים לכל החסמים הפנימיים אשר מונעים מאיתנו לחיות בזוגיות מאושרת וממושכת. החסמים יכולים להיות אמונות שגויות על עצמן ועל החיים, פחדים ורגשות שליליים אחרים, דפוסי חשיבה והתנהגות, ובכלל, כל העבר שלנו.

אז מה עושים? על ידי שינוי פנימי הדרגתי נוכל לעשות צעדים גדולים לעבר הזוגיות. אתם פשוט צריכים לשכנע את התת-מודע שלכם שאתם כבר בזוגיות נהדרת ואז - כבר תגיעו לשם במהרה.

בסדרת הכתבות שמתחילה השבוע ניקח אתכם צעד אחר צעד לשינוי פנימי לקראת הזוגיות.

 

שוברים מיתוסים, בלי קברי צדיקים

להיות בזוגיות בריאה ומצמיחה אינו תלוי בגברים או בנשים שם בחוץ, אנחנו לא תלויים בשום גורם חיצוני במציאת זוגיות - אנחנו בוחרים בכל רגע בדיוק את מי אנו רוצים להכניס לחיים שלנו. עוד כלל חשוב מאד שכדאי לכם לשנן טוב: כל אחת וכל אחד יכולים למצוא את הזוגיות של חייהם ולכן - אסור להתפשר על האהבה שלכם. למעשה, מגיע לכל אחד מאיתנו לחוות יחסים אוהבים, המתנהלים בקלות, והממלאים אותנו סיפוק ושימחה. אין כל סיבה שנסתפק בפחות!

לא חייבים להגיע לקברי צדיקים על מנת לשנות את המזל, היות ואנחנו קובעים את המזל שלנו. על מנת להגשים יעד חשוב בחיים שלנו אנו צריכים בדרך כלל רק מפה ומצפן, ולהתחיל לצעוד בדרך לשם.

 

לשכנע את תת המודע שאנחנו כבר בזוגיות

נגיד שכבר יש לנו מפה ומצפן כיצד להגיע לזוגיות הנכספת. המקום בו רבות נעצרות הוא המקום של להתחיל לנווט על פי מפת הדרכים ולצעוד לשם. העשייה היא השלב הקשה ביותר. ומדוע זה כך? העשייה מחייבת אותנו להשתנות ולצאת מהאזור הנוח והמוכר לנו, גם אם התוצאה לבסוף היא להישאר לבד. 

הפתרון נעוץ בתת-מודע שלנו. כאשר אנו נמצאים לבד הרבה זמן ומתקשים למצוא אהבה, כנראה הצלחנו עם השנים "לשכנע" את התת-מודע שלנו שקשה לנו למצוא אהבה.

תת-המודע שלנו אחראי על 96%-98% מסך כל הפעולות שאנו מבצעים ביומיום. כלומר, רוב הזמן אנו פועלים ומתנהגים באוטומט. הכוח של תת-המודע הוא עצום: הוא יכול להביא אותנו לכל מקום שתבחרו בו. בואו נרתום את הכוח שלו לטובתנו ונתחיל לתכנת אותו מחדש לאן שאנחנו רוצים ובמקרה הזה, נשתמש בכוח שלו על מנת למצוא זוגיות. ברגע שהתת-מודע "ישתכנע" שאנחנו בזוגיות – הוא ייקח אותנו לשם !

 

הכל מתחיל במחברת

הכינו מחברת ייעודית אשר תשמש אתכם בשבועות הקרובים. כתיבה היא דרך נפלאה לזהות דפוסי חשיבה והתנהגות ישנים ולהתחיל לשנות אותם.

והדבר הראשון שתכתבו הפעם הוא על המקום בו אתם נמצאים היום. היעזרו בקובץ אשר נמצא בקישור הבא וענו במחברת שלכם בפירוט על כל השאלות שמופיעות שם. כתבו בכנות רבה את כל התשובות ואל תעשו הנחות. לעיתים אנו מסתירים את האמת גם בפני עצמנו.

 

תאמינו – הזוגיות תגיע, לא תאמינו? היא לא תגיע

מה קדם למה: הביצה או התרנגולת? מה קודם למה? האמונה או ההתגשמות שלה במציאות? במקרה של אמונות, הדעה של רוב האנשים היא "אם אני אמצא זוגיות טובה וממושכת אז אני אאמין שאני יכול/ה להשיג זוגיות". אז ההפך הוא הנכון – קודם ניצור מערכת אמונות אשר תומכת בזוגיות ואז הזוגיות תגיע ביתר קלות.

 

אם נלך אחורה לעבר הרחוק שלנו, נגלה כיצד נוצרו האמונות הראשונות שלנו לגבי עצמנו ולגבי העולם. את האמונות הראשונות על זוגיות ואהבה אנו יורשים מההורים שלנו. על פי הזוגיות של הורינו אנו קובעים לעצמנו בראש כיצד צריכה להיראות מערכת יחסים. אם הייתה מערכת יחסים תקינה ואוהבת בין ההורים שלי, נקודת ההתחלה שלי תהיה טובה יותר בעתיד. ואם מערכת היחסים בין הורי לא הייתה טובה וחוויתי את  הקונפליקטים שלהם, שלפעמים הגיעו עד גירושין - אז כך אני אאמין שצריכה להיראות מערכת יחסים.

 

ב-7 שנים הראשונות יצרנו לעצמנו מערכת אמונות בסיסית אשר תלווה אותנו בעקשנות במהלך החיים. כמובן שמגיל 7 ועד היום האמונות שלנו משתנות לטובה או לרעה, והן תלויות בחוויות השונות שאנו עוברים. אם חווינו מערכות יחסים רבות שהסתיימו בשברון לב, נפתח עם הזמן אמונות שתומכות בכך שקשר מסתיים בשברון לב. ואם חווינו לפחות קשר מוצלח אחד, נפתח אמונה פנימית שנוכל ליצור קשר דומה בעתיד.

 

אז מה היא אמונה בעצם?

אמונה היא קשר עצבי בשכל שלנו אשר מייצר מחשבות על פי הדפוס של אותה האמונה. אם יש לי אמונה שקשה מאד למצוא זוגיות טובה, אם בכלל, אותה אמונה יכולה לייצר מחשבות שונות או תתי אמונות כגון "אני מבוגרת מדי", "נכשלתי בעבר פעמים רבות במערכת יחסים זוגית, בטח אכשל שוב ושוב", "קשה למצוא גבר איכותי לקשר ארוך טווח", "תמיד כשאני מתחיל קשר חדש הוא עולה על שירטון", וכדומה...

 

אמרנו בהתחלה שעל מנת ליצור זוגיות חדשה נצטרך לייצר לנו אמונות חדשות אשר תומכות באותה זוגיות. כלומר, אנו רוצים להתחיל "לשכנע" את השכל שלנו שאנו כבר בזוגיות, ואם השכל יאמין בכך, הוא יראה לנו את הדרך לאותה זוגיות. הנה תרגיל שיעזור לכם לייצר לכם אמונות חדשות אשר יקרבו אליכם יותר ויותר את אהבת חייכם.

 

תרגיל ליצירת אמונות חדשות

ואחת הדרכים לייצר אמונה חדשה היא על ידי חזר על אפירמציות – שהן מחשבות חיוביות מעצימות. הכללים הבסיסיים ליצירת אפירמציות טובות הם: תמיד לכתוב אפירמציה בזמן הווה, וללא מילות שלילה. דוגמאות:

  • "אני נמצאת עכשיו במערכת יחסים נפלאה ונצחית"
  • "יש לי חופש בתוך הזוגיות שלי"
  • "בן זוגי אוהב ומקבל אותי כפי שאני"

 

קחו לכם מחברת וצרו לכם את כל המחשבות החיוביות אשר תרצו שיתממשו בתוך הזוגיות שלכם. השלב הבא הוא הטמעת האמונות החדשות. על מנת להטמיע את האפירציות החדשות שכתבתכם במערכת האמונות החדשה שלכם, עליכן להשתמש בעיקרון של: “Fake it fake it, until you make it”.

כלומר עלינו לחזור על האפירמציות בדרכים שונות על מנת שהשכל יקבל אותן לבסוף בתור אמונות חדשות. השיטות בהן ניתן להיעזר על להטמיע אפירמציות:

  • לחזור עליהן בקול רם או בלב.
  • לכתוב אותן.
  • לדמיין אותן קורות.
  • לקרוא אותן.

 

הילחמו בהתנגדויות

יש לחזור על התהליך במשך 30 יום רצוף לפחות על מנת להפוך את אותן אפירמציות לאמונות חדשות. במהלך החזרה על אותן אפירמציות שכתבתם, יעלו הרבה התנגדויות פנימיות, כגון: "איזה שטויות אלה, את לא באמת בזוגיות", "זה בחיים לא יתגשם","אני לא מאמינה לאף משפט מכאן"... המטרה היא לא להתייאש ולא להיכנע להתנגדויות של השכל. אם תתמידו במשך 30 ימים תראו שלאט לאט ההתנגדויות יפחתו.

  

בסרטון הוידאו (למעלה) אנחנו מדברים היום על אמונות. יש לנו בחיים אמונות לגבי כל דבר ולגבי כל תחום. אמונות חיוביות שהשתרשו בשכלנו יובילו אותנו אל מציאות חיובית ומעצימה, ואילו אמונות מגבילות שיש לנו על עצמנו יובילו אותנו למציאות לא רצויה. בכדי ליצור היום מציאות שבה אנו נמצאים בזוגיות אנו צריכים להשריש אמונות חדשות אשר יתמכו בזוגיות החדשה שאנו רוצים להכניס לחיינו.

 

הנה כמה דוגמאות שיעזרו לכם להשיג את המטרה: כותבים בליפסטיק על המראה, שמים פתק קטן בארנק, שמים תזכורות בסלולרי, כותבים במחברת מדי יום, מקליטים את עצמכם ומאזינים להקלטה מדי יום.

 

תרגיל רגיעה ונשימה להטמעת אמונות חדשות:

שוכבים או יושבים בגב זקוף, עוצמים עיניים, לוקחים כמה נשימות עמוקות ומרגיעים את כל הגוף. כעת כאשר אנו שלווים ונינוחים אנו שואפים ונושפים באיטיות ועם כל שאיפה אנו חוזרים על מחשבה חיובית אחרת (אפירמציה), ובנשיפה אנו עושים הפסקה של כמה שניות.  ניתן להגיד את האפירמציות בקול רם בין הנשימות. הדגמת התרגיל, בוידאו, למעלה. בהצלחה ולהתראות בשבוע הבא!

 

רוצים לדעת עוד על השיטה של טלי וחנן?

 


 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
בדרך לזוגיות. החל מהשבוע באתר לאשה, סדנה בחינם
צילום: Index open
לאשה בפייסבוק
מומלצים