שתף קטע נבחר

טלפון טיפש עם פיצ’ר מפתיע: שיחות טלפון

לא תאמינו, אבל יש עוד מי שמציעים טלפון שמיועד אך ורק לשיחות יוצאות ונכנסות. ואיך שומרים מספרים? עם פנקס ועט שמגיעים עם הנייד, כמובן

שיחות הטלפון, אם לא שמתם לב, הולכות ונעלמות. נכון, יש בינינו לא מעט אנשים שטוחנים את הטלפון הנייד בשיחות במשך שעות ארוכות ובוודאי לא תורמים לבריאותם, אך דווקא משתמשים כבדים בסמרטפונים נוטים לשוחח פחות ולהשתמש יותר בסמסים.

 

נקודת המפנה הייתה עוד ב-2008: על פי נתונים של סקר נילסן, היקף השימוש בהודעות הטקסט עבר את שיחות הטלפון בקרב צעירים, והשיחות הקוליות רושמות ירידה בכל הגילאים מתחת ל-54. רבים מהצעירים מכירים בכך שהפונקציונליות והנוחות של הסמס עדיפה על פני שיחת טלפון.

 

עוד באתר חורים ברשת: ישן-חדש ל-iPhone: אמולטור לדוס

 

עבור אנשים עסוקים במיוחד, שיחות טלפון הן מטרד משמעותי. בניגוד להודעה כתובה, שמאפשרת לנמען להחליט מתי ברצונו להגיב, שיחת טלפון מסיחה את דעתו ומחייבת אותו להפנות את כל תשומת הלב למתקשר, גם בזמן לא נוח, וגם אם מדובר בשיחה קצרה בת דקה במהלכה הוא מסביר שאין ביכולתו לדבר עכשיו. לא פלא שלא מעט שיחות שאני מחייג נתקלות בהודעה אוטומטית המבקשת לשלוח סמס לנמען. גם אנשים שאוהבים לדבר בטלפון יתקשו ליהנות מכך בסמרטפונים, משום שמדובר באחד הפיצ’רים הפחות ידידותיים למשתמש בטלפונים כאלה. על רקע התמורה הזו יצא טקראנץ’ בהכרזה על מותה של שיחת הטלפון.

 

אנשים ימשיכו לשוחח ביניהם באמצעות שיחות קול, אך סביר להניח שיהיו אלה שיחות שיש להן משמעות רגשית למשוחחים כמו שיחה מבן משפחה או חבר. בכל הנוגע לשיחת טלפון מהבנק, עמיתים לעבודה או השליח של הפיצה, הודעות טקסט יכולות לעשות את העבודה טוב יותר ולחסוך הצקות מיותרות.

 

עוד באתר חורים ברשת: סמסונג Wave – סמרטפון לסרבני אפליקציות

 

דווקא עכשיו מורגשת תנועה נגדית של חזרה לפשטות, טלפונים שנועדו לצורך שיחות טלפון נטו. John’s Phone הוא רעיון חכם של טלפון טיפש, יפה ובסיסי עם תכלית אחת: לאפשר למשתמש לחייג ולקבל שיחות. פנקס הכתובות המצורף אליו הוא פנקס ניירות פשוט עם עט.

 


 

על אף שהוא כולל כרטיס סים, אין בו הודעות טקסט, יומן, משחקים ואפליקציות. אל תצפו להסתערות על הטלפון הטיפש של ג’ון. מדובר במוצר פשוט מדי במחיר מופקע של כ-100 דולרים. (דרך Walyou.com).

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ג'ונס פון, למאותגרים ס.מ.ס.ית?
מומלצים