שתף קטע נבחר

הומתק עונשו של זורק הנעל לעבר נשיאת העליון

השופטים קיצרו את עונשו של פיני כהן מ-3 שנים לשנתיים, בשל נסיבותיו האישיות והעובדה שהודה במיוחס לו בשלב מוקדם

בית המשפט המחוזי בירושלים החליט הבוקר (יום ג') להקל בעונשו של פיני כהן, שהורשע בזריקת נעל על נשיאת בית המשפט העליון, דורית ביניש. השופטים קיצרו את עונשו של כהן לשנתיים מאסר, במקום שלוש השנים שגזר עליו בית משפט השלום בעיר. השופטים התחשבו בנסיבותיו האישיות ובכך שהודה במיוחס לו בשלב מוקדם.

 

שלוש שנות מאסר נגזרו בחודש יוני האחרון על פיני כהן. נשיאת בית המשפט המחוזי, מוסיה ארד, והשופטים יעקב צבן ומשה סובל נימקו את החלטתם לקצר את העונש בכך שנסיבותיו האישיות של כהן אינן קלות, בעובדה שעברו הפלילי הוא ברובו ישן ובכך שכהן הודה בשלב מוקדם במרבית המיוחס לו.

 

עוד כתבו השופטים כי מדובר באירוע חמור, אך לא בעבירה של תקיפה בנסיבות מחמירות. "הפגיעה כוונה אל ראש הרשות השופטת שהיא אחת מרשויות השלטון במשטר הדמוקרטי במדינת ישראל. חומרת המעשה נעוצה גם באלימות שבה הוא בוצע וכן בזילות החמורה של בית המשפט".

 

השופטים הוסיפו כי אירוע אלימות זה מצטרף לגל האלימות הגואה בחברה ומחייב ענישה ממשית חמורה ומרתיעה ולכן הם תמימי דעים עם בית משפט השלום שראה לנכון להטיל על כהן עונש מאסר ממושך. עם זאת, קבעו השופטים כי גם עונש מאסר מופחת עונה על מטרות הענישה במקרה זה.


כהן הבוקר בבית המשפט. "הבינו שנעשה אי-צדק"  (צילום: אוהד צויגנברג)

 

בעקבות ההקלה בעונש אמר פרקליטו של כהן, עו"ד דוד ונטורה:

"הייתי מרוצה יותר אם השופטים היו מגלים עוד קצת רחמנות, שופטי המחוזי הבינו שנעשה עם כהן אי צדק, נסיבותיו קשות מאוד והוא עשה זאת מתוך ייאוש. אחת הסיבות המשמעותיות להקלה בעונש היא הודות לכם, התקשורת".

 

שופט בית משפט השלום בירושלים, שמעון פיינברג, נימק בשעתו את העונש החמור: "הנאשם קרא תיגר על המערכת המשפטית כולה ומעשה זה הינו חסר תקדים". נציג הפרקליטות, עורך הדין יובל קפלינסקי, אמר במהלך הדיונים בערעור שהגיש כהן, כי גם עונש קל יותר היה מספיק, וציין ש"נפתח פתח להקלה בעונש".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
פיני כהן בבית המשפט, היום. "גם עונש מופחת מספיק"
צילום: אוהד צויגנברג
מומלצים