שתף קטע נבחר

אחרי קריסת תקרת הגן: שני מבנים נוספים נסגרו

מהנדסי המועצה האזורית גליל תחתון מצאו ליקויים בשני מבנים נוספים בקיבוץ בית רימון, בו קרסה אתמול תקרה של גן ילדים

יום לאחר התמוטטות תקרת גן הילדים בקיבוץ בית רימון שבגליל התחתון, הורו הבוקר (יום ד') מהנדסי המועצה המקומית לסגור עוד שני מבנים בקיבוץ שנבנו באותה שיטה, ולחזקם. מהמועצה נמסר כי תקרת הגן ושני המבנים הנוספים יתוקנו בשבועות הקרובים.

 

אתמול בצהריים קרסה התקרה בגן הילדים. למרבה המזל, התלמידים שהו בחדר סמוך - ורק הגננת

נפצעה באורח קל. בעקבות זאת, בדקו מהנדסי המועצה חמישה מבני ציבור בקיבוץ שנחשדו כמסוכנים. התקרה במבנים אלו מכונה "תקרת רביץ", והיא אינה יכולה לשאת משקל רב.

  

דובר המועצה, חן גלוברמן, אמר ל-ynet כי בהוראת המועצה, נסגרו מעון היום והספרייה בקיבוץ. הם ייפתחו מחדש לאחר שהתקרה תוחלף ויבוצעו חיזוקים בקונסטרוקציה של המבנה. במועצה אומרים שכבר בימים הקרובים,

לאחר הפעלת הביטוח של גן הילדים, תוחלף התקרה והילדים יוכלו לשוב ללמוד בו.

 

אחת האפשרויות שנבדקות היא שהתקרה קרסה בעקבות עבודות שבוצעו להחלפת גגוני אזבסט בחצרות הגנים במועצה. "נבדקת אפשרות שאחד הפועלים שעסק בהחלפת הגגונים דרך על הגג, דבר שהביא לערעור יציבות", נמסר מהמועצה.

 

ההורים בבית רימון שלחו הבוקר את הילדים למבנה חלופי ומשם יצאו לאתר "דבורת התבור" שם למדו על ייצור הדבש. מאיה נסיה, אם לתלמידים בני 5 ו-3 מהגן, סיפרה כי הילדים חששו הבוקר ולא היו בטוחים בעת שהלכו לגן: "הם יודעים שתקרת הגן קרסה ולא היו בטוחים שכדאי להם ללכת, אבל ניסינו להרגיע את חששותיהם. היום יש התעניינות רבה מצד התקשורת ומצד המועצה, אבל אנחנו מחכים לראות אם בימים הקרובים לאחר שהעניין ישקע אכן יטופלו המבנים כראוי".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הגננת נפצעה קל, הילדים לא נפגעו
צילום: חגי אהרון
מומלצים