שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  אושר מינוי ניצה בן צבי למנכ"לית תיאטרון חיפה

  "זה אתגר גדול להצמיח את תיאטרון חיפה מחדש. אני מאמינה שנצליח להחזיר אותו למקום שבו היה לפני עשור", אמרה בן צבי בתגובה ראשונה למינוי

  עכשיו זה סופי: כפי שפורסם לראשונה ב-ynet, ניצה בן צבי היא המנכ"לית החדשה של תיאטרון חיפה. בן צבי, שעמדה בארבע השנים האחרונות בראש תיאטרון הצפון ורשמה כמנהלת האולם, שהיה ליריב המשמעותי ביותר של התיאטרון העירוני בחיפה, הצלחות לא מבוטלות והיקף סדרות מנויים חסר תקדים, תיכנס לתפקיד כבר בימים הקרובים. מינויה אושר הערב (ד') בדירקטוריון התיאטרון העירוני. "זו היתה השאיפה שלי לנהל תיאטרון רפרטוארי. מבחינתי, זה יעד שהתממש", אמרה בן צבי ל-ynet עם אישור המינוי.

   

  בן צבי מודעת לאתגרים העומדים בפניה. אחרי הכל, בעשור האחרון החליף תיאטרון חיפה שישה מנהלים. "זה אתגר גדול להצמיח את תיאטרון חיפה מחדש", היא אומרת, "אני מאמינה שביחד עם משה נאור, המנהל האמנותי של התיאטרון, נצליח להחזיר את התיאטרון למקום שבו הוא היה לפני עשור ולהפוך אותו לתיאטרון שתכניו משפיעים על היצירה התיאטרונית הישראלית. זו הסיבה שהחלטתי להציע את עצמי לתפקיד. זה אתגר מקצועי עצום".

   

  בן צבי אינה רואה הבדל גדול בין ניהולם של שני המוסדות, ולדבריה "ניהול זה ניהול זה ניהול". עם זאת היא אומרת: "ביצירת התוכן מובן שאתה יורד לרזולוציות אחרות של היצירה, ושם בעיני מצוי החלק המהנה והמאתגר. עם זאת, גם מנהל של מפעל מנויים מצליח צריך לדעת לערוך תוכן נכון".

   

  במשך שנים תיאטרון צפון היה האויב הגדול של תיאטרון חיפה. זה לא מוזר?

   

  "תיאטרון הצפון ותיאטרון חיפה הם שני מוסדות משלימים בעיר. אני משוכנעת שהקהל יזכה לראות שיתופי פעולה ביניהם גם כעת. תיאטרון חיפה הוא תיאטרון יוצר, תיאטרון הצפון הוא מפעל מנויים. אני לא אוהבת את המושג אולם מארח, כיוון שתחת ניהולי היתה לו גם אג'נדה אמנותית. אני מבטיחה לך שתיאטרון הצפון ימשיך לשגשג הרבה בזכות התיאטרון העירוני חיפה".

   

  העשור האחרון הוכיח שלמנכ"לים לא קל לשרוד בתיאטרון חיפה. זה לא מפחיד?

   

  "מי שלא מנסה, לא מצליח. הפחד הוא האויב הכי גדול שלנו. אני מאמינה שהבעיה בעשור האחרון בתיאטרון חיפה היתה ניהולית. לצד זה, הכישלונות שהוא ספג קשורים גם לעולם התיאטרון הישראלי, ההתפתחות וכיווני הצמיחה שלו. בגלל כל נושא התמיכות בתיאטרון והעשייה המיינסטרימית שפונה לקהל מאוד רחב, אני מאמינה שהיום יותר מתמיד יש מקום לנישות. אני לוקחת כדוגמה את תיאטרון החאן שהוא בעיני הצלחה גדולה.

   

  "להרבה מאוד תיאטרונים בישראל קשה. במובן זה חיפה הוא לא בן יחיד. רבים מהתיאטרונים מצויים בתוכנית הבראה כזו או אחרת בדיוק בגלל שאי אפשר להתייחס לתרבות כאל מוצר צריכה טיפוסי. מה שקורה היום בעולם התיאטרון הישראלי הוא התנהלות כללית שמוציאה את המערכת משיווי משקל. מצד אחד, זה משמח שהתיאטרון מצליח להגיע לכולם ולהביא היקף אדיר של צופים. מצד שני, יש לזה מחיר. המלחמה על קיום התיאטרון גרמה לכך שהתיאטרונים מתאבדים. הפעילות לא נבנית נכון תקציבית".

   

  אז את מביאה את הבשורה השיווקית לתיאטרון חיפה?

   

  "לא. הניהול שלי יהיה יד ביד עם המנהל האמנותי. ביחד ניצור יעדים אמנותיים ובהתאם לכך נשווק אותם".

   

  ומה את משאירה מאחור? מי יחליף אותך?

   

  "אני עוזבת משפחה נפלאה. את תיאטרון הצפון אעזוב בימים הקרובים ואני מאמינה שהמנהל הבא שלו יצמח מתוכו. הצוות שעמד לצדי בתיאטרון הצפון מכיר את שיטות הניהול שלי, עבדנו בשקיפות מלאה והם היו שותפים בכל התהליכים והרעיונות. יש שם אנשים מוכשרים לעשות את זה הכי טוב בעולם ולהמשיך את הדרך".

   

  בכתב ההמלצה של ועדת האיתור שהצביעה פה אחד על המינוי, נכתב בין היתר: "השכלתה של ניצה בן צבי בתחום הכלכלה ומנהל העסקים, ניסיונה בניהול מוסדות תרבות באשקלון ובחיפה, ומעורבותה בתחום התרבות והתיאטרון בעשור האחרון, הם שנותנים לה יתרון ברור מעל פני המועמדים האחרים שחלקם היו ראויים ביותר למשרה זו".

   

  יו"ר הדירקטוריון של תיאטרון חיפה, דני נישליס, אמר בתגובה: "אני מקווה שבן צבי תוביל את התיאטרון ביחד עם משה נאור, שאמון על הצד האמנותי, לתקופה של פריחה ויציבות".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  ניצה בן צבי. "זו היתה השאיפה שלי"
  צילום: יגאל כהן
  לאתר ההטבות
  מומלצים