שתף קטע נבחר

חשד: ישיבות זייפו תעודות זהות והונו במיליונים

שוטרי ירושלים גילו בפשיטה על שלוש עמותות חרדיות למעלה מאלף תעודות זהות מזויפות. שישה בכירים נעצרו בחשד להונאת המדינה בעשרות מיליוני שקלים

מוסדות חינוך חרדיים חשודים בזיוף תעודות זהות כדי לקבל במרמה כספים מהמדינה. חוקרי ובלשי היחידה המרכזית בירושלים, בשיתוף מפלג ההונאה, פשטו הבוקר (יום א') על משרדיהן של שלוש עמותות המפעילות מוסדות חינוך חרדיים בירושלים, בבית שמש ובית"ר עלית. במשטרה חושדים כי במהלך השנים האחרונות הונו העמותות את המדינה בסכום של עשרות מיליוני שקלים.

 

על-פי ההערכה, המוסדות החרדיים זייפו תעודות זהות לצורך קבלת דמי תמיכה חודשיים ממשרד החינוך עבור תלמידים, שכעת מתברר שאינם לומדים כלל בישיבות. המשטרה עצרה שישה חשודים המשמשים בתפקידים בכירים בעמותות, ועיכבה לחקירה ארבעה נוספים. בין היתר, נמצאו במשרדים

למעלה מ-1,000 תעודות זהות מזויפות, מכונות להדפסת תעודות זהות, מחשבים, מכשירים לניילון והדבקה של תעודות זהות, חותמות וציוד נוסף.

 

כל העצורים נלקחו לחקירה במפלג ההונאה וביחידה המרכזית של ירושלים, ויובאו מחר לדיון בהארכת מעצרם. במשטרה ציינו כי החקירה נפתחה בעקבות פעילות מודיעינית שנוהלה לאורך תקופה ארוכה. "העמותות הציגו מצג שווא של כמה מאות תלמידים הלומדים בכל ישיבה וקיבלו עבורם כספים, כשבפועל למדו כמה עשרות בלבד", הסבירו. במשטרה בודקים כעת לאן הוזרמו הכספים, והבהירו כי צפויים מעצרים נוספים בפרשה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
המשטרה בודקת לאן הועברו הכספים
צילום: רויטרס
מומלצים