שתף קטע נבחר

היום הגורלי של ניצב בר-לב: "הוא בטוח בחפותו"

פחות מיממה לאחר שחזר לישראל, יגיע המועמד למפכ"לות למשרדי המחלקה לחקירות שוטרים - וימסור את גרסתו בפרשת התקיפה המינית. א' תגיע בהמשך למח"ש, בין השניים עשוי להיערך עימות. פרקליטתו, עו"ד באומהורן: "נוכיח את חפותו"

המועמד למפכ"לות, ניצב אורי בר-לב, החשוד בתקיפה מינית של המתלוננת א', ייחקר היום (ב') במשרדי המחלקה לחקירות שוטרים, פחות מ-24 שעות אחרי שחזר לישראל מארצות-הברית. בהמשך היום הוא עשוי לעבור גם בדיקת פוליגרף, בדומה לזו שעברה אתמול המתלוננת.

 

גם א' תגיע למח"ש וההערכה היא כי ייערך עימות כי בין שתי הדמויות העיקריות בפרשה שמטלטלת את משטרת ישראל. בר-לב ימסור במח"ש את גרסתו לתקיפה המינית בכנס באילת לפני שנתיים, ולאחר מכן יוחלט האם לשלוח אותו לפוליגרף, והאם ומתי ייערך עימות בינו לבין המתלוננת.

 

בר-לב צפוי להיחקר במשך מספר שעות במח"ש, במשרדים אליהם זומנה גם

המתלוננת. עורכת דינו של בר-לב, עו"ד אירית באומהורן, אמרה הבוקר ל-ynet: "אין מקום להגיב לגופו של עניין לפני החקירה, אולם אנחנו מאמינים בחפותו המלאה של אורי וגם נוכיח זאת". באומהורן, לשעבר בכירה בפרקליטות, היתה התובעת במשפטו של הנשיא לשעבר, משה קצב.

 

אתמול נבדקה א' במשך שעתיים וחצי במכון פוליגרף, והממצאים הראשוניים

אימתו את גרסתה. היועצת החיצונית למשרד לביטחון פנים עברה את בדיקת מכונת האמת במכון פרטי, שאליו נשלחה מטעם מח"ש. במהלך הבדיקה נשאלה לפחות 10 שאלות. על השאלה אם עברה תקיפה מינית השיבה א' בחיוב, וכך לגבי פרטים אחרים הנוגעים למקרה.

 

בידי החוקרים לפחות שתי עדויות של אנשים נוספים המחזקים את עקביות גרסתה, לאחר ששמעו ממנה על המקרה לפרטיו, מיד לאחר שהתרחש. השניים הם ראש העיר אילת, מאיר יצחק הלוי, ומנהלת מחלקת הרווחה בעיר, פרידה בן-לולו.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: עמית מגל
א'. גם היא תגיע למח"ש
צילום: עמית מגל
ניצב בר-לב. יום גורלי
צילום: בן קלמר
באומהורן. "נוכיח את חפותו"
צילום: עמית שאבי
מומלצים