שתף קטע נבחר

נשבר שיא התיירים בארץ: "כבוד להיות בישראל"

חומבר אראוג'ו, התייר ה-3 מיליון ואחד שבא לארץ השנה, נחת בצהריים מברזיל, שבר את שיא כניסת התיירים, ואמר: "אני אוהב את ישראל". הפרס: חופשה ממומנת של 6 ימים בישראל

פתחו את השמפניות: התייר השלושה מיליון ואחד השנה נחת בצהריים (יום ב') על אדמת ישראל, ולו חיכתה קבלת פנים חגיגית ביותר, בנוכחות שר התיירות, סטס מיסז'ניקוב ובכירים מענף התיירות בישראל.

 

התייר המאושר, הכומר חומבר אראוג'ו, נבחר כבר לפני הגעתו בהגרלה, ובטקס הוא קיבל חנוכיה מעוצבת ופרס שאולי ישמח אותו מעט יותר: הזמנה לחופשה של שישה ימים בישראל למימוש בשנה הקרובה, ובמימון משרד התיירות וגורמי תיירות בארץ.


אראוג'ו (התייר ה-3 מליון ואחד). זכה לחופשה על חשבון הברון

 

התייר הגיע בטיסת אל-על LY 042 עם קבוצה של נוצרים אוונגליסטיים מדרום ברזיל שקיבלו גם הם שי צנוע לרגל האירוע. זו הפעם החמישית של אראוג'ו בארץ, והוא ישהה כאן כעשרה ימים ביחד עם 120 חבריו הצליינים. "זה תענוג גדול להיות כאן בישראל", אמר אראוג'ו בטקס. "ישראל היא מקום שונה מכל מקום אחר בעולם שממלא את ליבנו ונפשנו. אני אוהב את ישראל אהבת נפש עמוקה וזה כבוד עצום בשבילי להיות פה, להרגיש ולעבור את החוויה". לדבריו, הוא הופתע מקבלת הפנים שנערכה לו ולחבריו.

 

שר התיירות, סטס מיסז'ניקוב, שהעניק לתייר מברזיל תעודת הוקרה, אמר: "יש בזה טיפת התרגשות וציון דרך. אנחנו עדים לכך שהתיירים מצביעים ברגליים. מדובר דווקא במטוס שמגיע מברזיל, שם אנחנו עושים מאמצים שיווקים גדולים מאוד". 


מחכים לתייר ששבר את השיא. ההכנות בנתב"ג (צילום: יואב גלזנר)

 

לדברי השר מיסז'ניקוב, התיירות מברזיל זינקה בשנתיים האחרונות בכ-60 אחוזים, הודות לפעולה המשותפת של משרדו וגורמי תיירות פרטיים, בהם חברת אל-על שחנכה את הקו הישיר לסאן פאולו. הוא בירך את קבוצת הצליינים האוונגליסטים ואמר כי הם "אוהבי ישראל, שמשפרים את התדמית שלנו ברחבי העולם".

 

התאחדות המלונות: הגודל לא קובע

שנת התיירות 2010 עתידה לשבור את שיאי כל הזמנים בהגעת תיירים ארצה, ובמשרד התיירות העריכו כי השנה תסתכם עם כ-3.4 מיליון תיירים. מדובר ב-700 אלף יותר מהמספר שהגיעו לכאן בשנה הקודמת, ובכ-400 אלף יותר משנת השיא עד עתה, 2008. כזכור, מינואר עד אוקטובר הגיעו לארץ מספר תיירים גדול מזה של כל שנת 2009.

 

יצוין כי מספר כניסות התיירים לארץ מורכב בין היתר גם מאלה העוברים דרך גשר אלנבי לתחומי הרשות הפלסטינית, ועוד מבקרים רבים שחולפים כאן לטיול חד-יומי בדרכם למדינות שכנות. עם זאת, אותה שיטת ספירה היתה תקפה גם בשנת השיא הקודמת 2008.

 

לצד החגיגות, לא כולם בתעשיית התיירות בארץ שותפים

להתפעלות מהמספרים הללו. שמואל צוראל, מנכ"ל התאחדות המלונות, הזהיר לאחרונה כי "מתבשמים מעלייה במספר המבקרים הכולל גם אורחים חד יומיים, שתרומתם למשק עלולה להיות שלילית".

 

"העומס של תיירות לא כדאית על תשתיות המדינה גובר על כדאיותה", טען צוראל והזהיר כי "ישראל הופכת ל'מגרש המשחקים' של שכנותיה ללא תרומה משקית".  

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
תיירת מתקבלת בפרחים בנתב"ג
צלם: יואב גלזנר
מתרגש. מיסז'ניקוב
צלם: יואב גלזנר
מומלצים