שתף קטע נבחר

מחפשים רכב? אחמדינג'אד מוכר את "הטרנטה"

האם הסנקציות נותנות אותותיהן גם במשפחת אחמדינג'אד? נשיא איראן החליט להיפרד מאחד ממקורות הגאווה הגדולים ביותר שלו - הפיז'ו 504 מודל 73. הכסף יועבר למשפחות נזקקות

מחפשים רכב משומש ומעדיפים ענתיקה? לנשיא איראן, מחמוד אחמדינג'אד, יש הצעה מפתה בשבילכם: פיז'ו 504 מודל 73 בצבע לבן. כן, זוהי לא בדיחה. "הטרנטה" המשפחתית ששימשה במשך שנים מקור גאווה עבור הנשיא איראני תימכר, ובכסף שיקבל מתכוון אחמדינג'אד לסייע לעניים הזקוקים לדיור. 

 

שר הרווחה האיראני, סאדק מחסולי, שסיפר אמש (יום א') על כוונתיו של אחמדינג'אד, הוסיף כי הרכב יועמד למכירה פומבית בינלאומית ובקרוב יימסר מחירו ההתחלתי. מי שבפועל תצטרך להגיד שלום לרכב היא רעייתו של אחמדינג'אד, עזאם פארחי, הרשומה כמי שמחזיקה ברכב.


אחמדינג'אד עם פיז'ו שרד מדגם חדיש יותר

 

הפיז'ו 504 של אחמדינג'אד מוכרת לאיראנים רבים. במערכת הבחירות של 2005 השתמש באחמדינג'אד במכונית העתיקה על-מנת להתקרב לבוחריו, הנמנים ברובם על העשירונים התחתונים, כדי להמחיש את היותו אדם פשוט. מלבד המכונית, נוהג אחמדינג'אד להתגאות גם בדירתו הצנועה בדרום טהרן, וכמובן בז'קט הדהוי המלווה אותו לכל מקום - אותו רכש לדבריו בסכום סמלי בבזאר.

 

הכסף שייאסף ממכירת הפיז'ו יועבר לקרן "מהר" - קרן ממשלתית המסייעת בדיור למיעוטי יכולת. בדומה לישראל, סובלת איראן בשנים האחרונות ממצוקת דיור קשה ומהאמרה מתמדת של מחירי הנדל"ן בערים הגדולות, במיוחד בטהרן. עם היבחרו לכהונה שנייה ב-2009, הצהיר אחמדינג'אד כי "השיכון, התעסוקה והרפורמה הכלכלית" הם הנושאים שיעמדו בראש סדר העדיפויות של ממשלתו.

 

Read this article in English

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים