שתף קטע נבחר

המילקי מזנק: שטראוס מייקרת מחירים

גם תנובה ייקרה לאחרונה את מוצרי החלב שלה, ובקרוב תגיש גם טרה רשימת מחירים. בעוד שתנובה העלתה את מחיר הקוטג' בשיעור של ,4.5%, שטראוס תייקר את המוצר המקביל שלה ב-5.3%. המילקי הפופולרי יתייקר ב-3.5%

כחלק מגל ההתייקרויות של מוצרי יסוד בישראל, המושפעות מהתייקרות חומרי הגלם בעולם, פירסמה גם שטראוס כי היא מייקרת מוצרים רבים, וזאת בשיעורים שמגיעים עד 20%.

  

לאחר הפרסום ב"ממון" על תנובה, שמייקרת את מוצרי החלב בשיעורים של 4.5%-1.6%, גם חברת שטראוס שלחה מחירון חדש לרשתות השיווק, עם עליות מחירים המקיפות את מרבית מוצריה. בקרוב אמורה גם טרה להגיש את רשימת המחירים החדשה שלה.

 

בעוד שתנובה העלתה את מחיר הקוטג', למשל, בשיעור של ,4.5% שטראוס מייקרת את המוצר המקביל שלה ב-5.3%. יצוין כי הקוטג' של תנובה תופס כ-70% מהמכירות בשוק, בעוד שזה של שטראוס תופס כ-10% בלבד. המילקי, עוד מוצר פופולרי, יתייקר ב-3.5%.

 

תנובה ייקרה שוקו ב-3.3%, ואילו יטבתה שבבעלות שטראוס ייקרה את משקאות השוקו (למעט שוקו בשקית) בכ-3.5%.

 

חלב מועשר בשקית 1 ליטר של יטבתה יתייקר ב-4%. לתנובה חלב רגיל בשקית הנמצא בפיקוח, ולכן מחירו כרגע נותר ללא שינוי.

 

ולא רק מוצרי החלב מתייקרים. כפי שפורסם בשבוע שעבר, קפה עלית - השייכת לשטראוס - עולה בשיעורים שנעים בין 5%-8% לרוב המוצרים הפופולריים.

 

גם בתחום הבשר נמשכת ההתייקרות הזוחלת, ובשיעורים גבוהים לעומת יתר מוצרי היסוד. חברת טירת צבי, שבבעלות משותפת של תנובה, מייקרת את הנקניקים שלה בכ-8%. בשבועיים האחרונים עלה מחיר הבשר הקפוא ב-10%-15%, תלוי ברשת ובמבצעים. יבואני הבשר צופים שעליית המחירים תימשך, בעקבות המחסור העולמי בעגלים.

 

על פי הנתונים האחרונים שפירסמה הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה (למ"ס) סעיף המזון, כולל ירקות ופירות, הגיע בשנת 2009 בממוצע לסך של 2,120 למשפחה; על פי ההתייקרויות שבדרך, הסל עומד להתייקר ב-5% בהנחה שמחירי הפירות והירקות יחזרו למחיריהם הרגילים.

 

הידיעה פורסמה הבוקר במוסף "ממון" של "ידיעות אחרונות"

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
המקצוענים
מומלצים