שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  אחת מהחבר'ה

  אילנית לוי פיצחה את הגנום של הסלבריטאי האהוב והמאושר בחלקו: מינימום יומרה ומקסימום הומור עצמי – לכן אין לה שום בעיה להתייעץ עם הקולגות מהפסטיגל על עומק המחשוף שלה, לנהל את הגירושין הכי מאושרים בעולם, אבל להבהיר מה היא חושבת על הבזבזנות של האקס, אייל גולן, להתאהב מחדש ולדבר על זה

  אני מגיעה למרכז הקונגרסים בחיפה, שם נערכות החזרות ל"פסטיגל - לילה מטורף במוזיאון", היישר לתוך השדיים של אילנית לוי. לוי, שמגלמת את אלת האהבה אפרודיטה, ניצבת מולי בשיא תפארתה, בלבוש מינימלי ועקבים גבוהים, והיא מובילה את כל זה בין המסדרונות, כדי לקבל חוות דעת על מה עושים עם המחשוף האדיר שנפער כמה סנטימטרים מתחתיה. הבמאי, חנוך רוזן, מביט בו שעה ארוכה: "זה מאוד יפה וקצת מוציא אותי מריכוז, אבל אולי נצטרך לסגור", הוא מהרהר בקול. "בשנים קודמות היו לנו תלונות על המחשופים של יעל בר זוהר ורוני דואני, הפעם אולי כדאי להקדים תרופה למכה". לוי מנסה לבחון את עצמה: "מאיפה שהעיניים שלי נמצאות זה נראה ענק", היא מצטחקת, "לא נראה לי שזה מתאים. אולי לגרסת הלייט נייט של הפסטיגל". "כפרה, זה יותר מדי", מנדב גם צביקה הדר דעת מומחה, "אני מוכן לסגור לך את זה אם את רוצה".

   

  ההחלטה התקבלה, אם כן, ולוי ממשיכה בדרכה השמחה אל התופרת. במצב אחר, דיון כזה היה גורם לי להרגיש לא בנוח, אלא שמשהו כאן מנטרל את המבוכה. אילנית לוי לא מתנהגת כמו אשה שכולם מסתכלים לה על הציצי בסליזיות מלחיצה, אלא כמו אחד מהחבר'ה שבמקרה סוחב את שני הדברים האלה עליו. "אני גבר, מאמי", היא מפרשנת לי מאוחר יותר, "אני מרגישה בנוח עם הגוף שלי, אבל לא חושבת שאני נתפסת כסמל מין. בהוניגמן עשו סקר, לפני שלקחו אותי להיות פרזנטורית, ושאלו מה אני משדרת, ורוב האנשים לא אמרו שסקסיות זה במקום הראשון. אמינות ויופי היו יותר גבוהים".

   

  נו באמת, את לא חושבת שאת סקסית?

  "זה לא המיין אישיו אצלי, אני לא באה עם זה. כשאני צריכה אני עפה על זה ומאוד נהנית, אבל אני לא איזו חתולה פרסית. מירי (בוהדנה, חברתה הטובה - ה.ב) הרבה יותר סקסית ממני. זה טבוע בה ואי אפשר להתעלם מזה. אני לא מאלה שבודקות את עצמן כל הזמן במראה, אם שמנתי או רזיתי. אני בדרך כלל מסתכלת בה שנייה ואומרת סבבה. ואם לא, אז בסדר, זה יום רע. ומחר יהיה יום טוב".

   

  לוקח לי קצת זמן להאמין למונולוג הטום בוי הזה שבא מאחת מהנשים הכי יפות וקוקטיות בארץ, אבל כשאני דורשת מלוי (29) הוכחות לטענתה, אני משתכנעת כי לפחות כרגע, בכל מה שקשור לאהבה ורומנטיקה, מדובר ביצור קצת גברי. ביזנס לייק, אם תרצו. כולם רוצים לשמוע על סיפור האהבה החדש של לוי, הגרושה של אייל גולן זה שנה וחצי ואם שני ילדיהם, ליאם בן השבע ואלין בת הארבע. הגבר היחיד שהיה מספיק טוב כדי להחליף את גולן הוא איש חיי הלילה אמיר אביטן, ולוי כבר לא מסתירה את יחסיהם - אבל גם מסרבת להשתפך עליהם בהיסטריה. את אפרודיטה, בת דמותה בפסטיגל, היא מכנה "קיוט, חמודה כזו, אבל לעומתי היא יומרנית, נוירוטית, חיה באילוז'. גם אני באה מאהבה כמוה, אבל אני די צינית ביחס לרומנטיקה. אין אצלי פוצי מוצי". ולא, היא גם לא מצטעפת כשהיא מדברת על האקס גולן. אומנם יחסיהם כגרושים הדוקים ביותר, בצורה שגורמת לרבים להרים גבה - אבל אין כאן משהו מסתורי, לדבריה, סתם שני חברים טובים שמגדלים יחד ילדים ורוצים לחיות בשפיות מרבית.

   

  זוהי גרסת אילנית לוי לאהבה, מודל 2010 - בלי בלגנים, הכל בפנאן, ותוך מאמץ תמידי להימנע מדרמות מיותרות. אחרי שלקח לה כל כך הרבה זמן להודות שנישואיה עם גולן הסתיימו, נמאס לה לשמור את הדברים בבטן וכעת היא מספרת אותם לעולם בטון ענייני אך שמח.

   

  כנראה שזה עוזר. בשנה האחרונה, תחת סטטוס הגרושה, נוכחותה של לוי על המסך הקטן היתה אינטנסיבית מתמיד. היא הובילה יחד עם מירי בוהדנה והילה נחשון את הלייט נייט הנשי "אחיות לילה", קיבלה מעמד של פאנליסטית קבועה ב"צחוק מעבודה" ובחודש האחרון הנחתה שעשועון לצד אלירז שדה בערוץ 24. הפסטיגל סוגר לה גם את פינת הילדים, בה התנסתה עד כה גם עם המחזמר "אלדין" והצגת הילדים "סינדרלה". "זה נכון שמשהו בי נפתח. טעיתי כששמרתי על נושא הגירושין בסוד", היא מודה. "זו היתה טעות שלי להסתיר את הפרידה מהתקשורת, כי הסוד הגדול גרם לאנשים להתעסק בזה. רציתי לדפוק לאנשים על הדלתות תקופה ארוכה ולהגיד להם שאני לא מסכנה כזו. הייתם נהנים לחיות את החיים שלי. עכשיו אני בתקופה יותר משוחררת. זו תקופה של הפנמה, אספתי את המקרים, התחנות, העובדות והאהבה שיש לי בחיים וגם את כל מה שלא טוב, והפנמתי הכל".


  "לא איזו חתולה פרסית". אילנית לוי (צילום: יניב אדרי)

   

  וכשמשחררים, אפשר להתאהב מחדש?

  "זה פשוט קרה, בלי תכנון מיוחד. לא רציתי להכיר מישהו, באמת חשבתי שזה יהיה רק אני והילדים עד הסוף עכשיו, אבל משהו אחר קרה. הקשר עם אמיר נוצר בצורה הכי פשוטה ויומיומית. הכרנו דרך חברים והפכנו להיות ידידים, לא היה שם מתח מיני בהתחלה. זה לא משהו יוצא דופן בשבילי, יש לי המון ידידים

   סטרייטים. אני לא חושבת שאמיר רצה יותר, ואז פתאום זה התגלגל לשיחת זוגיות, ולא הבנתי איך זה קרה. דבר ראשון סיפרתי לאייל וזה היה לו מוזר, אבל הוא קיבל את זה. הרי גם לי היה מוזר בפעם הראשונה שהוא יצא עם מישהי אחרת".

   

  כן, אבל נראה לי שהיום שבו לאייל תהיה מישהי רצינית רחוק מאיתנו.

  "יום אחד תהיה לו, אני מאמינה בזה. בינתיים אני יודעת שכלום לא רציני, כמו שהוא מכיר את אשתו לשעבר ויודע מי זו אשתו לשעבר וידע שזה רציני. אני לא יכולה להרשות לעצמי סטוצים".

   

  למה, ייקחו ממך את כתר מלכת היופי?

  "אני לא יכולה שהילדים יראו אותי בעיתון בסיטואציה שקשורה לזה. ובלי קשר, לא נראה לי הגיוני לחלוק אינטימיות עם מישהו שאני לא מכירה. אני פתוחה ואין לי מחסומים, אבל רמת אינטימיות עם מישהו שאני לא מכירה? ואם הוא משוגע? אם הוא מטורף?".

   

  יש אנשים שאומרים שצריך להישאר יחד בשביל הילדים.

  "אני חושבת שלפעמים בשביל הילדים צריך להיפרד. זה יותר בריא. השאלה איפה הפוקוס שלך. קשה לי למשל עם הסיפור של דנה ספקטור ורן שריג. יש לי הבנה גדולה לעניין תשוקת החיים שלא רוצים לאבד, פרפרים והתאהבות זה מקום שאני יכולה להבין, אבל קשה לי להבין אותו כשאתה הורה. כשאייל ואני נפרדנו, חשבנו גם על הילדים. רציתי להיות אמא יותר טובה ושהוא יהיה אבא יותר טוב. ידעתי שאם נשחרר ולא יהיו כעסים וספקולציות שכל אחד בונה לעצמו, גם נוכל לגדל אותם ביותר אהבה. ואני שמחה לומר שנראה לי שצדקתי".


  "לפעמים בשביל הילדים צריך להיפרד"

   

  והחברות ההדוקה שלך ושל אייל היום, זה באמת אמיתי?

  "לפעמים גם אנחנו לא יודעים איך זה עובד. אנחנו יושבים יחד ואומרים שאנחנו לא נורמלים, אבל הוא חלק שזור בחיים שלי, לא יעזור. נורא משמח אותי שאני מקבלת טלפונים ומכתבים מאנשים שאומרים לי שהם למדו משהו מדרך ההתנהלות שלנו, שמאוד מתחשבת בילדים".

   

  ייתכן שההזדהות הגדולה של הציבור עם סיפור האהבה הזה נובעת מהאיכות הסינדרלית שהיתה בו מלכתחילה. זה לא רק שגולן כתב עליה את "מלכת היופי שלי", זה שהוא נתן את התחושה כי קטף את הנערה החיפאית היישר מנערותה אל חיים של נסיכת זמר מזרחי. היא היתה בת 20 כשהונח עליה הכתר, ותוך שנה כבר היתה נשואה, בהריון ובחלטורת הטלוויזיה הראשונה שלה בערוץ בריזה, לצד החברה הכי טובה החדשה, מירי בוהדנה.

   

  על פניו, נדמה היה כי החיים של לוי הם צמר גפן מתמשך בחסות הגבר המבוסס והמבוגר ממנה בעשור, אבל היה זה לא הוגן להסתפק בגרסה הזו. באילנית בער משהו מעבר לזה. היא לא הסתפקה בקריירה של דוגמנית עסוקה ("הוניגמן", "גולברי", רונן חן ומיקי בוגנים), אלא השתלבה בפרויקטים טלוויזיוניים, ביניהם הנחיית תוכנית הבידור "אזור התעשייה", הריאליטי "מפרץ האהבה" והשתתפות ב"רוקדים עם כוכבים", עוד לפני הפרויקטים של השנה האחרונה. בטרם היא מחליטה לשדרג את עצמה סופית למעמד טאלנט, היא מודה כי כל הדרך הזו היתה הפתעה עבורה. "בכלל לא חשבתי שאמצא את עצמי נשואה ועם ילד בגיל 21. תמיד חשבתי שאתחתן בגיל 30 ואהיה אמא בוגרת, אבל כלום לא קרה לפי התכנון", היא אומרת. "רציתי להיות פסיכולוגית לילדים, לעבוד בריפוי בעיסוק, מעניין אותי מדעי ההתנהגות. אני מטפלת בכולם. חברים, משפחה, אני נהנית מזה. זה הדלק שלי".

   

  • את הראיון המלא תוכלו לקרוא בגליון החדש של "פנאי פלוס"

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  עם אמיר פיי גוטמן בחזרות לפסטיגל
  צילום: רפי דלויה
  "אחיות לילה". עם הילה נחשון ומירי בוהדנה
  צילום: עדו לביא
  "בחורות טובות". עם מירי בוהדנה
  לאתר ההטבות
  מומלצים