שתף קטע נבחר

רשמו ביומן: הנסיך וקייט יתחתנו ב-29 באפריל

אחרי גל שמועות וספקולציות, בחרו הנסיך וארוסתו קייט מידלטון להינשא בכנסיית ווסטמינסטר ההיסטורית, שבה נערכו חתונת סבתו, המלכה אליזבת, והלווית אמו, הנסיכה דיאנה. הארמון בלונדון גם הסביר את מועד האירוע: "הם רצו להתחתן באביב"

ארמון המלוכה בבריטניה הודיע היום (ג') באופן רשמי כי הנסיך וויליאם וארוסתו קייט מידלטון יינשאו בעוד חמישה חודשים. הזוג המלכותי החליט לערוך את הטקס בכנסייה שבווסטמינסטר - שבה התחתנה סבתו של הנסיך ושבה נערכה הלווית אמו הנסיכה דיאנה.

 

ההודעה הרשמית אישרה למעשה את הדיווחים הרבים שנפוצו בבריטניה מאז הודעת האירוסים בשבוע שעבר. הארמון בלונדון מסר כי החתונה תיערך ב-29 באפריל, משום שוויליאם ומידלטון רצו לערוך את הטקס באביב. גם התאריך המדויק אינו מקרי, שכן באותו היום מתקיימת החגיגה הנוצרית ל"קדושה קתרין מסיינה", שעימה מידלטון חולקת שם פרטי. 


כנסייה מלכותית. חתונת אליזבת ופיליפ בווסטמינסטר, 1947 (צילום: AP)

 

במנזר ווסטמינסטר בן אלף השנה, שכולל בתוכו את כנסיית פטרוס הקדוש, התרחשו אירועים מכוננים רבים בתולדות המלוכה הבריטית. מאז 1066 מומלכים בו שליטי הממלכה, ו-17 מהם אף נקברו במקום. גם המלכה אליזבת ה-2, סבתו של וויליאם, והמלכה האם המנוחה נישאו בכנסייה. וויליאם העדיף את הכנסייה הזו על פני קתדלרת סנט פול, שבה התחתנו הוריו ב-1981.

 

מידלטון אף תועדה בשבוע שעבר על ידי צלמי פפרצי בעת ביקור בווסטמינסטר. "קייט לא הכירה היטב את ווסטימנסטר, ולכן ביקשה 'לחוש' את המקום.

משעשתה זאת, הזוג צפוי לגבש החלטה סופית", אמר אז גורם בארמון המלוכה לעיתון "דיילי מייל".

 

וויליאם (28), בנם הבכור של יורש העצר הנסיך צ'רלס והנסיכה המנוחה דיאנה, הציע נישואים למידלטון (28) בעת שנפשו בקניה. קודם להצעת הנישואים, שבה הגיש את טבעת האירוסים של דיאנה, פנה הנסיך להוריה של חברתו וביקש מהם את ידה. ההודעה על האירוסים פורסמה בשבוע שעבר, ומאז עסוקה הממלכה המאוחדת בחתונה הקרבה. 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מחווה לסבתא ולאמא? וויליאם וקייט
צילום: AP
התקמבנו על אולם. ווסטמינסטר
צילום: AP
חתונת אליזבת ופיליפ, 1947
צילום: AP
מומלצים