שתף קטע נבחר

זירת הקניות

מפגינים ללנדאו: "עצור את תחנת הכוח של אריסון"

סטודנטים תושבי קרית מלאכי התפרצו לנאום של שר התשתיות ומחו נגד התוכנית של שרי אריסון להקים בעיר תחנת כוח שתופעל בגז. אחד המפגינים: "אנחנו בעד גז טבעי, אבל מעולם לא נבנתה תחנת כוח כל כך קרוב לשטח מגורים עירוני"

מפגינים נגד תחנת הכוח שעומדת לקום בקרית מלאכי, התפרצו היום (ג') לכנס כלכלי באוניברסיטת תל אביב והצליחו לעורר מהומה ולקטוע נאום של שר התשתיות, עוזי לנדאו.

 

 

לנדאו נאם בכנס של המרכז למחקרי ביטחון לאומי, כשלפתע קמה קבוצה של מפגינים צעירים, שקטעו את נאומו בצעקות של "לנדאו, תציל אותנו משרי אריסון", והניפו שלטים שעליהם נכתב "הגז בשירות ההון - אסון". המפגינים הוצאו בכוח מהאולם על ידי מאבטחי האוניברסיטה, שגם אילצו אותם להתפנות מהבנין.

 

מדובר בקבוצת סטודנטים, תושבי קרית מלאכי הפועלים נגד תחנת הכוח הפרטית המתוכננת להיבנות באזור התעשייה של קריית מלאכי. תחנה זו מתעתדת להיבנות על ידי קבוצת "שיכון ובינוי" שבבעלות אריסון ולהיות מופעלת באמצעות גז טבעי - אך היא מעוררת מחלוקת חריפה בקרב התושבים. 

 

"אריסון רוצה להקים תחנה בתוך איזור התעשייה של קרית מלאכי", אמר ל-ynet תום פלד, סטודנט מקרית מלאכי שהשתתף בהפגנה, "אנחנו בעד גז טבעי, אבל מעולם לא נבנתה תחנת כוח כל כך קרוב לשטח מגורים עירוני. זה יחנוק אותנו ולא ניתן לזה לקרות כשם שזה לא היה קורה במקומות אחרים".

 

מטה המאבק נגד התוכנית מאגד בתוכו את תושבי קריית מלאכי, המרוחקים כ-500 מטרים מהתחנה העתידית, אך גם יישובים נוספים בהם המועצה האזורית באר טוביה ותושבי המושבים אביגדור ותימורים - שתושביו מרוחקים רק 400 מטרים מהתחנה.

 

משיכון ובינוי נמסר בתגובה: "אנחנו מאמינים שהפרויקט בעל חשיבות לאומית ואנחנו מבינים את הרקע לחששות התושבים. הסקר הסביבתי שנערך בימים אלה, על פי הנחיות הועדה לתשתיות לאומיות, לוקח בחשבון את מכלול השיקולים הסביבתיים וייתן מענה, כך אנו מקווים, לחששות אלו".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
לנדאו בכנס של המרכז למחקרי ביטחון לאומי
צילום: אסף שילה, ישראל סאן
צילום: דנית זיגלר וחגי דקל
שרי אריסון
צילום: דנית זיגלר וחגי דקל
הפגנה קודמת נגד תחנת הכוח
צילום: צפריר אביוב
מומלצים