שתף קטע נבחר

המאבק בפרוות: מורידים את הכפפות ואת הבגדים

מתנגדים ללבישת פרוות הצטלמו בלבוש מינימלי עם בעלי חיים, לרגל יום המחאה העולמי נגד תעשיית הפרוות שיצויין בסופ"ש הקרוב, וגם זוכים לתמיכה בלתי צפויה - קצב שפונה לשר הדתות בקריאה לתמוך בחוק שייאסור על ייבוא פרוות לארץ

המאבק על חוק הפרוות בישראל עדיין לא תם: רגע אחרי שפמלה אנדרסון ניסתה לשכנע את נבחרי הציבור לתמוך בחוק - מגיע כעת קמפיין נוסף מקרב ארגונים למען בעלי חיים, נטול בגדים ועם מסר מדמם. 
 
ביום שישי הקרוב יחול יום המחאה העולמי נגד תעשיית הפרוות שיכלול הפגנות בכל העולם וגם בתל-אביב. לקראת המחאה, שתתקיים בכיכר רבין ביום שישי הקרוב ב-12:00, פעילים ב"קואליציה הבינ"ל נגד תעשיית הפרווה" ו"תנו לחיות לחיות", מפרסמים קמפיין אופנה נגד הרג החיות למטרות אופנה.
 
הצילומים שהופקו בהתנדבות על ידי המאפרת יסמין מגן והצלם אורי כרמי, חושפים נשים וגברים בלבוש מינימלי, ולצידן חיות שונות, הנושאים על גופם כיתובי מחאה בגנות הרג בעלי חיים למטרות לבוש.
צילום: אורי כרמי

 

"הנושא נמצא כיום על קו המאזניים ואנו מאמינים כי בשבועות הקרובים, ועדת החינוך והתרבות תתכנס כדי להכריע בנושא. ככל הידוע לנו, שר הדתות יעקב מרגי הסיר את התנגדותו להצעת החוק ולכן הדרך סלולה לשינוי הגדול", אומרת ל-ynet ג'יין הלוי, יו"ר הקואליציה, שהצטלמה אף היא לקמפיין עם צמד מכרסמים קטנים.
 

קצב נגד תעשיית הפרוות

לקראת המחאה, הארגונים מפרסמים מכתב שנשלח לשר הדתות על ידי ירון בוארון, בן למשפחה ותיקה וידועה של קצבים מנתניה. המשפחה עוסקת מזה מספר דורות בממכר בשר כשר, ואף מספקת את עורות החיות שמיועדות למאכל, לשימוש חוזר בתעשיית הביגוד וההנעלה בישראל ובעולם.
 
 
במכתב קורא בוארון לשר הדתות, יעקב מרגי, כי החשש שחוק הפרוות יפגע בסוגיית השחיטה הכשרה הינו מוטעה. "אסור שניצור בעצמנו תמונה בעולם לפיה הדת היהודית מתנגדת למניעת צער בעלי-חיים, ורואה זיקה בין תעשיית הפרוות לבין השחיטה הכשרה. אדרבא, האיסור על פרוות, כפי שמוצע, מחדד את העובדה שהגנתנו על השחיטה הכשרה עולה בקנה אחד עם התנגדותנו להתעללות בבעלי-חיים", כותב בוארון.
 
"חשוב לנו לפנות אליך ולבטא את תמיכתנו בחוק שיאסור יצור ויבוא מסחרי של פרוות לישראל, למעט פרוות הנחוצות לקיום מנהגים דתיים. תעשיית הפרוות כרוכה בהתעללות אכזרית בבעלי-חיים, כאשר קיימים חומרים איכותיים אחרים. לעומת זאת, השחיטה הכשרה נועדה לספק מזון, בהתאם למצוות הדת, ובאופן שהוא הומאני ביותר כלפי בעלי-החיים".
 
הלוי מספרת, כי להבדיל משנים קודמות, השנה צפוי להישבר שיא של כל הזמנים מבחינת כמות ההפגנות שיתקיימו ברחבי העולם. "יש לנו למעלה מ-155 הפגנות רשומות שיתקיימו במהלך שישי ושבת הקרובים, כשמדי יום אנו מקבלים עדכונים על הפגנות חדשות שבדרך.
 
"העולם בוער סביב הסוגיה הזו ורבים נושאים את העיניים לישראל, בתקווה שמכאן תצא הבשורה להפסיק את השימוש בפרוות בשנת 2011, למרות הלחצים הכלכליים העצומים שתעשיית הפרווה מפעילה על יצרני ועיתוני אופנה מובילים". לדבריה, בהפגנה ביום שישי צפויים לקחת חלק עשרות משתתפים בתל-אביב.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אורי כרמי
צילום: אורי כרמי
צילום: אורי כרמי
מומלצים