שתף קטע נבחר

פמלה אנדרסון: "על ישראל להפסיק לשווק פרוות"

בפגישה שקיימה עם יו"ר ועדת החינוך של הכנסת, התייחסה אנדרסון לחוק הפרוות ואמרה, כי "מי שטוב לחיות טוב לאנשים ולכן על ישראל, כמדינה ליברלית ומתקדמת, להפסיק לאלתר את הייבוא והשיווק של פרוות"

"מי שטוב לחיות טוב לאנשים ולכן על ישראל, כמדינה ליברלית ומתקדמת, להפסיק לאלתר את הייבוא והשיווק של פרוות", כך אמרה היום (ג') פמלה אנדרסון, בפגישה שקיימה במסגרת ביקורה בישראל עם יו"ר ועדת החינוך, התרבות והספורט של הכנסת, ח"כ אלכס מילר.

 

במהלך הפגישה, שעסקה בזכויות בעלי החיים וקידום מודעות בני הנוער לנושא, התייחסה אנדרסון לחוק הפרוות, שנועד להפוך את ישראל למדינה הראשונה בעולם שמגבילה סחר בפרוות. בהמשך היא גילתה בקיאות בפוליטיקה המקומית ואמרה, שהיא מבינה את הבעיתיות מול החרדים, שחוששים כי החוק ימנע מהם להמשיך ולהשתמש בכובעי פרווה מסוג שטריימל.

 

"פמלה פועלת רבות למען חיות ושמחתי לשמוע ממנה על מצב זכויות בעלי החיים במדינתה ועל המאבקים בנושא בהם לקחה חלק", אמר מילר. עוד הוא ציין, כי "אני רואה בחיוב ידוענים המשתמשים בפרסומם לקידום נושאים חברתיים והומניים, עובדה שהנושא עולה באמצעות שורות אלה לסדר היום הציבורי". 

 

בפגישה נכחה גם ג'יין הלוי, ראש הקואליציה העולמית נגד פרוות, שאמרה כי: "תעשיית הפרוות היא אחת התעשיות האכזריות הקיימות ואין לה מקום בעולם של שנת 2011. כעת יש לנו הזדמנות חד פעמית להוביל אג'נדה של חמלה ומוסריות".

 

חוק הפרוות אמור להגביל את יבוא כל סוגי הפרוות לישראל ולהגביל את המכירה, היצוא והייצור של מוצרי פרווה בישראל. החוק, שנידון בוועדת החינוך לצורך אישורו להצבעה בקריאה שנייה ושלישית בכנסת, הוקפא לאחרונה על ידי היו"ר הקודם של הוועדה, ח"כ זבולון אורלב (הבית היהודי), בשל התנגדות של חברי כנסת מהמפלגות החרדיות, זאת למרות שהוכנסו בו שינויים המאפשרים יבוא פרוות לצורכי דת.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
פמלה אנדרסון
צילום: ירון ברנר
מומלצים