שתף קטע נבחר

מועמד קדימה מיכאל ביטון ניצח בבחירות בירוחם

יש יורש למצנע: מיכאל ביטון ערך מסיבת ניצחון - הוא גרף 44.5 אחוזים מהקולות, שמספיק לו לנצח מבלי להיגרר לסיבוב שני. "זה ניצחון לירוחם, שהולכת לעתיד חדש", הכריז ביטון

התחזיות ניבאו מרוץ צמוד, אבל המועמד מטעם קדימה ידע למה הוא פותח בחגיגות הניצחון: מיכאל ביטון ניצח בבחירות לראשות המועצה המקומית ירוחם. משרד הפנים הודיע כי ביטון גרף 44.5 אחוזים מהקולות וניצח בבחירות. מוטי אביסרור מהליכוד קיבל 30% ואילן אלמקייס מישראל ביתנו זכה ב-21% מקולות הבוחרים. אחוז הבוחרים בירוחם עומד על 69% מכלל בעלי זכות ההצבעה.

 

בנאום הניצחון במטה הבחירות שלו, סמוך לכניסה ליישוב, אמר ביטון כי "זהו ניצחון של ירוחם. ניהלנו מערכת בחירות נקייה, שהביאה המון כבוד לעיר, וירוחם הולכת לעתיד חדש". במטה של ביטון סיפרו כי הוא טרם קיבל ברכות בטלפון משאר המתמודדים. ביטון, בן 40, הוא נשוי ואב לחמישה. הוא ייסד את עמותת "צעירים בירוחם", המסייעת לצעירים בני היישוב בתחומים שונים, ואנשיו הדביקו לו את הכינוי "רוביק דנילוביץ' הצעיר", על שם ראש העיר הצעיר של באר-שבע.

 

הקמפיין של ביטון, שהובל על ידי משרד הייעוץ האסטרטגי בן-חורין-אלכסנדרוביץ, דיבר על מהפך דורי, דבר שכנראה דיבר אל תושבים רבים, שהיו כמהים לשכוח את העבר, את הוועדה הקרואה ומצנע ואת אביסרור ואלמקייס, וללכת לדרך אחרת. העובדה שבמשך השנים נמנעה מהתושבים הזכות לבחור בעצמם את ראש הראשות פעלה לטובתו של ביטון, שנתפס כבן המקום, כמי שגדל והתחנך בירוחם. בעבור רבים הוא מייצג את השינוי בתדמית של תושב ירוחם המצוי, לאחר שבתקופת מצנע הצליח היישוב להתנער מתדמית היישוב הדרומי המנומנם והכושל.

 

אחוז הצבעה גבוה

שיעור מרשים של 69% מתושבי ירוחם הטריחו את עצמם לקלפיות אתמול, כדי לבחור ראש למועצה לראשונה אחרי חמש שנים. מאז 2005 כיהנה בירוחם ועדה קרואה בראשותו של יו"ר מפלגת העבודה לשעבר, עמרם מצנע, והלילה הוחזר המנדט לנבחרים המקומיים. נתונים רשמיים על מספר הקולות שגרפו המתמודדים התפרסמו רק הבוקר, מה שלא הפריע לביטון לכנס את אנשיו לחגיגת ניצחון. במועצה סיפרו כי הפער בינו לבין מוטי אביסרור, שהגיע למקום השני, עמד על כמה מאות קולות.

 

קמפיין הבחירות של מיכאל ביטון

 

מלבד ביטון ואביסרור, שייצג את הליכוד, התמודדו על כס ראש העיר גם אילן אלמקייס מישראל ביתנו ויעקב בוסקילה. בעיר, שבה ההצבעה מתפלגת במידה רבה גם לפי קבוצות האוכלוסייה השונות בה - חרדים, אשכנזים, ספרדים, צעירים ומבוגרים - כבר נערכו לסיבוב שני, שכעת מתברר - לא ייערך.

 

ב"קדימה" הגיבו בסיפוק רב ואמרו כי "מדובר בהישג מרשים אשר חוצה את גבולותיה של ירוחם ומהווה ציון דרך משמעותי בתולדות קדימה, אשר כובשת מעוז היסטורי מובהק וחשוב של הליכוד בדרום".

 

אביסרור, ראש המועצה לשעבר שהחליט להתמודד שוב על ראשות המועצה, נחשב לבעל סיכויים גדולים לנצח. לפני הבחירות העריכו כי היא מירוץ צמוד בינו לבין ביטון. "אביסרור, שהיה ראש מועצה 12 שנה, לא פתח ולו פעם אחת דלת לאף תושב", אמר אחד התושבים כשהסביר את הסיבה להפסד. "איפה הוא היה כל השנים שמצנע היה במועצה?" בבחירות הקודמות ביישוב, שנערכו ב-2003, הפסיד אביסרור לברוך אלמקייס.


פורסם לראשונה 24/11/2010 03:21

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ראש המועצה החדש, מיכאל ביטון
צילום: רועי עידן
מצביעים אתמול בירוחם. כ-70% התייצבו בקלפי
צילום: הרצל יוסף
מומלצים