שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  צילום: שי וקנין

  עידן עופר על האסון בבית הזיקוק: חש צער עמוק

  רק היום בצהריים הגיב עידן עופר, בעל השליטה בבית הזיקוק, על האסון בחיפה: "אני חש כאב רב וצער עמוק על מות 3 העובדים, ושולח תנחומים למשפחות באבלן הכבד". כמו כן איחל עופר החלמה מהירה לפצועים

  תגובה ראשונה של משפחת עופר לאסון הכבד בבית הזיקוק לנפט בחיפה . רק היום בצהריים הגיב עידן עופר ומסר: "אני חש כאב רב וצער עמוק על מותם של שלושת העובדים בבז"ן, ושולח את תנחומי למשפחות באבלן הכבד". כמו כן איחל עופר החלמה מהירה לפצועים.

   

  באסון שאירע אתמול נהרגו שלושה מעובדי בית הזיקוק. משפחת עופר היא בעלת השליטה בחברה לישראל, המחזיקה בבית הזיקוק.

   

  משפחת עופר מחזיקה בכ-54% ממניות החברה לישראל. החברה לישראל מחזיקה בכ-36% ממניות חברת בז"ן, בעלת בית הזיקוק לנפט בחיפה, יחד עם המפעלים הפטרוכימיים המחזיקים כ-31%. משפחת עופר איננה, איפה, בעלת רוב המניות של בית הזיקוק - רובן נמצאות בידי ציבור המשקיעים בבורסה לניירות ערך - אך היא בעלת השליטה בחברה.

   

  החברה לישראל חולשת על מפעלים כימיים מסוכנים יותר מכל חברה אחרת בישראל, כיוון שהיא גם בעלת השליטה בחברת כימיקלים לישראל (כי"ל) המחזיקה במפעלי ים המלח ובמפעלי הפוספטים והברום בנגב. יש לציין שבהשוואה בינלאומית ובהשוואה לחברות ישראליות קטנות יותר, שיעור התאונות במפעלי החברה לישראל הוא נמוך יחסית. 

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  ג'ורג' זעאתרה, נהרג באסון
  צילום רפרודקוציה: alarab net
  תאמר מרג'יה, נהרג באסון
  צילום רפרודקוציה: alarab net
  בז"ן חיפה
  צילום: אלעד גרשגורן
  סמי עופר
  צילום: פול מנינג
  מומלצים