שתף קטע נבחר

סגן הרמטכ"ל גנץ פושט מדים: "תחושת אכזבה"

אחרי 33 שנים בשירות, גנץ עוזב את צה"ל, רגע לפני המדרגה הגבוהה ביותר. "כל אחד רוצה להגיע הכי גבוה בארגון", הוא מודה - ועדיין לא יודע מה יעשה באזרחות. על הווירוס שפגע בכור האיראני, אמר: "לא רוצה להתייחס להיגיינה הקיברנטית"

33 שנים שירת אלוף בני גנץ בצה"ל. מחר הוא יפשוט את מדיו, רגע לפני שהגיע למדרגה הגבוהה ביותר. סגן הרמטכ"ל, שקיווה להחליף את רב-אלוף גבי אשכנזי כמנהיג הצבא, הודה כי הוא מסיים את תפקידו עם תחושה של אכזבה. גנץ יעביר מחר את תפקידו לאלוף יאיר נווה, שחוזר לצה"ל.

 

"מטבע הדברים, לאור המסלול שעברתי בצבא והעובדה שהייתי עשר שנים במטה הכללי של צה"ל, לא אוכל לומר שאין חש תחושה מסוימת של אכזבה", אמר גנץ, בשיחה עם כתבים לרגל סיום תפקידו. "כל אחד רוצה להגיע הכי גבוה בארגון שבו הוא נמצא וגם אני רציתי, אבל זכותו של שר הביטחון לקבל את ההחלטה וזכותה של הממשלה לאשר אותה". הוא עדיין לא יודע לאן מועדות פניו ובתשובה לשאלה מה יעשה ביום ראשון בבוקר, ענה: "קודם כל אצא לריצה של לפחות חמישה קילומטר".

 

גנץ, שתקוותו להתמנות לרמטכ"ל ה-20 של צה"ל התבדתה גם בעקבות "מסמך גלנט", ציין כי הוא מקווה שהפרשה תתבהר סופית: "אני חושב שצריך להסתכל קדימה, לא רוצה להישאר בפרשות מהסוג הזה, זה לא מאפיין את צה"ל. אסור להתבלבל כי הצבא הוא צבא איכותי ואני חושב שמבקר המדינה יימצא את הדרכים לבחון את העניין". בעבר התבטא גנץ בנוגע לפרשה ואמר כי על שולחן המטה הכללי מונח פגר שמדיף ריח רע.

 

"מצאתי צבא ערוך ומיומן, זה גם הצבא שאני עוזב"

סגן הרמטכ"ל אמר עוד כי בחודשים האחרונים עסק בבניית תכנית העבודה של צה"ל לשנת 2011. "עסקתי בעניין ועמלתי רבות בנושא, למרות שידעתי שלא אהיה חלק מהשנה הזאת. אני מאחל בהצלחה לרמטכ"ל הבא ולסגן הרמטכ"ל הבא. הגעתי לכאן מהתפקיד בוושינגטון ומצאתי צבא ערוך ומיומן שיודע לקדם פני רעות. זה גם הצבא שאני עוזב".

 

גנץ, כאחראי על העיסוק בתכנית האיראנית, סירב להתייחס לפרסומים האחרונים על הווירוס שתקף את המחשבים באחד הכורים. "איני רוצה להתייחס להיגיינה הקיברנטית של האיראנים. איראן מהווה איום לעולם כולו וגם לישראל", אמר. לשאלה האם הוא משאיר צבא שמסוגל להתמודד עם האיום הזה השיב: "צה"ל ערוך להתמודד עם כל אחת מהמשימות שיטיל עליו הדרג המדיני".

 

לנושא זה התייחס היום גם קצין בכיר במטכ"ל והביע סיפוק מהעובדה שלאיראנים קשיים טכניים בהעשרת האורניום: "אני מבין שיש עיכובים בתכנית, אבל בכל מקרה הלחץ על איראן צריך להמשך בכל הרמות. גם אם יש להם קשיים הם עדיין לא הפסיקו את תכניתם.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אלוף בני גנץ. עובר לאזרחות
צילום: ירון ברנר
מומלצים