שתף קטע נבחר

פרטנר וסלקום: לא נגבה יותר קנסות יציאה

החל מינואר 2011, פרטנר וסלקום מתחייבות שלא להציע יותר תוכניות בהתחייבות, ומוותרות גם על ההיתר לגבות קנס של 8% מהחשבון החודשי הממוצע. שתיהן הודיעו כי הן תומכות בהחלטת ועדת הכלכלה. גם פלאפון שוקלת לעשות מהלך דומה

האם חברות הסלולר סוף סוף מרכינות ראש מול שר התקשורת, או שהחברות מצאו דרכים חדשות להרוויח?

 

 

החברות פרטנר וסלקום הודיעו היום (ד') שהן מקבלות את השינוי בחוק ההסדרים שעבר היום בוועדת הכלכלה, לפיו קנסות היציאה בסלולר יוגבלו ל-8% מהחשבון החודשי הממוצע הלקוח - כפול מספר החודשים שנותרו עד תום תקופת התחייבות. למרות התנגדות חברות הסלולר, הוועדה אישרה את הסעיף בחוק ההסדרים הקובע כי הפחתת הקנסות תיושם גם באופן רטרואקטיבי. יצוין, כי גם פלאפון שוקלת לעשות מהלך דומה.

 

פרטנר וסלקום הודיעו כי יחדלו מגביית קנסות יציאה בינואר 2011. יעקב גלברד, מנכ"ל פרטנר, אמר כי החברה תומכת בהחלטת ועדת הכלכלה ובהמלצת השר משה כחלון.

 

משמעות המהלך היא שפרטנר וסלקום לא יציעו תוכניות שכוללות התחייבות ולא יגבו קנסות יציאה, ובנוסף, החברות מוותרות גם על הקנסות המותרים לפי הצעת חוק ההסדרים - בגובה של 8% מהחשבון החודשי הממוצע ללקוח. זה אומר שהן מתכוונות להציע תוכניות פריפייד, כפי שנהוג בארה"ב, וכפי שהנהיגה לאחרונה גם פלאפון.

 

יעקב גלברד מסר כי: "פרטנר בעד תחרות חופשית המאפשרת ללקוחות בחירה חופשית ותחרות הוגנת על לב הלקוח באמצעות שירות איכותי, מותג חזק וטכנולוגיה מתקדמת".

 

סלקום מסרה כי "סלקום כחברה המובילה בשוק הסלולר לא האמינה בעבר ואינה מאמינה גם היום בצורך לקשור הלקוחות שכן תמיד הייתה לנו אלטרנטיבה עם וללא התחייבות. אנחנו מקדמים בברכה את הדיון בועדת הכלכלה והחל מ-1 בינואר נציע תוכניות שמתאימות להחלטת הוועדה".

 

הבעיה בשוק הסלולר היא שהבדלי המחירים שמציעות סלקום פלאפון ואורנג' לצרכן בטלים בשישים. לעיתים נראה שקיים גם תיאום ביניהן, לכאורה, ראו מקרה ההגשה המשותפת שלהן את העתירות (הנפרדות) לבג"ץ נגד ההפחתה בדמי הקישוריות. כל אלה מעידים שלא קיימת תחרות אמיתית בשוק הסלולר, ושהשוק נוטה לריכוזיות. במשרד התקשורת מבקשים להוסיף עוד שחקנים לתחום, בתקווה שאלה יגבירו את התחרות בו.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
המקצוענים
מוותרת על קנס. פרטנר
צילום: יוגב עמרני
מברכת על הצעד. סלקום
צילום: שולמי כהן
מומלצים