שתף קטע נבחר

ש"ס נגד אמסלם: אומלל, בן בליעל, פועל כעמלק

הביטאון של המפלגה הקדיש מוסף שלם לח"כ אמסלם כדי להוקיע אותו. במאמרי העיתון הוא מכונה בשלל כינויים מחמיאים: החל מ"אותו האיש" - כך נקרא ישו בפי החרדים, וכלה ב"רב החילונים", "תלמיד סורר ומורה" ו"יו"ר הרפורמה המתקדמת"

ראשי ש"ס שומרים על שתיקה מול מתקפת ח"כ הרב חיים אמסלם, אבל הביטאון הרשמי של התנועה משיב מלחמה: לאחר שבשבועיים האחרונים תקף במאמריו את חבר הסיעה המורד מבלי להזכיר את שמו, רשם הבוקר (יום ה') "יום ליום" שיא חדש כשהקדיש את אחד המוספים השבועיים שלו לאמסלם.

 

כותרת המוסף היא "אין לנו חלק ונחלה איתו" - משפט שנכתב בהחלטת מועצת הרבנים של ש"ס, שקבעה שעל אמסלם להתפטר. 

 

בכירי הכותבים במפלגה התגייסו כדי להוקיע את האיש שסולק מהתנועה, תוך שהם מצמידים לו כינויי גנאי חריפים במיוחד. אחד מהם, רון הלוי, הקצין יותר מכל מחבריו וכתב כי "ביהירות ושחצנות, פעל

אותו האיש (כך החרדים מכנים את ישו, כדי שלא לקרוא לו בשמו - ק.נ) את פעולתו של עמלק, אשר נצטווינו בתורה למחות את זכרו".

 

אמסלם, על פי הלוי, הוא "אומלל", "רב החילונים", "תלמיד סורר ומורה" ו"בן בליעל", עד כי "עוקרי הדת ושונאי התורה רואים באותו איש בזוי את דמות המושיע". עם זאת, מרגיע הכותב את הקוראים: "התורה תתבע את עלבונה, וסופו של אותו האיש יהיה כסופם של עוקרי הדת ומסלפי ההלכה".

 

"הליצן החדש"

עורך המוסף התורני בעיתון, הרב משה שפיר, הבהיר במאמר משלו: "אין כאן שני צדדים. מהצד האחד יש את תורת משה אמת ונבואתו אמת, ומאידך, יש את ההיעדר הגדול, את האפס ואת התוהו. את קורח, את צדוק ובייתוס, את שבתי צבי ואת דוד פרידלנדר ואברהם גייגר (דמויות מההיסטוריה היהודית, שהפכו סמל לכפירה - ק.נ) כולם חכמים כבירים היו ונאומיהם ארוכים מאורך הגלות, אך הצרות שגרמו המתוסכלים הללו לאומה הישראלית ארכו מחוכמתם... זו בהחלט תופעה שחוזרת על עצמה כל כמה דורות מול היהדות הנאמנה".

 

אצל שפיר מכונה הרב אמסלם "הליצן החדש", "רב של פורים", "רקדן", "ספרדי מחמד", "מר חיים" ו"יו"ר הרפורמה המתקדמת". לטענתו, הח"כ המורד הצליח לרכוש את אהדת העיתונאים – כולל החרדים – משום שסיפק להם את מבוקשם.

 

"האיש הצליח להגיע לכמעט כל כלי תקשורת בישראל ולפטם שם בדברי בלע מוזרים, עד כי אפילו השדרנים החילונים השתוממו לא אחת מהשלל שנפל לידם ללא כל הכנה מוקדמת. אלה פירות באושים קשים לעיכול... אולי היינו צוחקים ומוחאים כף כמו כולם, אבל המוזר היה משלנו - וזה כבר לא מצחיק".

 

"כמו טומיאיר לפיד"

על היחס אל הרב-ח"כ, כתב שפיר: "יכולנו להתעלם ולומר שהוא בעצם לא ש"סניק ולא שלנו... ניתן היה לשייכו על אתר למפלגת רודפי הדת שבליכוד, בראשות גדעון סר החינוך, או מקבילו שבקדימה... הוא אפילו

ייצוגי ומשכנע כמו טומיאיר לפיד... אם היינו כנים יותר למקור היה אפשר להעמיד את האיש גם בראשות 'היהדות המתקדמת'... הוא לא היה מבייש את הרפורמים בשום פורום...  אבל לא".

 

לפי כותב המאמר, כבר לפני כמה חודשים הבינו בש"ס כי אמסלם הוא "גיס חמישי, הרב של עצמו וגם היו"ר של עצמו" וכי "במצע המפלגתי שבראשותו אין כל זכר לרוח היהדות המקובלת לנו מדור דור", אך בכל זאת הרב עובדיה נהג "באחריות מבוגרת ובאהבת ישראל" ולכן שמר על איפוק כלפיו.

 

לדבריו, מי שיקרא את 'תיק אמסלם' - כפי שהוגש לרב עובדיה יוסף - לא יוכל שלא להזדעזע. "חשבנו תחילה להביא כאן לקט 'נבחר' מהפנינים - אך מפני כבוד הקוראים נמנענו".

 

מקורבי ח"כ אמסלם לא מתרגשים מהמוסף התוקפני: "'יום ליום' זה עיתון שלא ראוי לעטוף בו אפילו קרפיון".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הרב חיים אמסלם
צילום: נועם מושקוביץ
מומלצים