שתף קטע נבחר

ש"ס קונטרול פריק

אנשי ש"ס גייסו את התקשורת שלהם למתקפה אדירה על הרב אמסלם. הם ירו בכל הכלים הכבדים ולכל הכיוונים - אלא שנראה כי פגעו בעיקר ברגלו של אלי ישי

בראשית דברי ברצוני להשתתף באסון הכבד שפקד את העם היושב בליטא ואת תנועת ש"ס. מסתבר שאחד מחבריה, ה' ירחם, העז לגלות חשיבה עצמאית. מהיקף הזעזוע בתקשורת החרדית אני למד כי מדובר בטרגדיה איומה, כמוה לא פקדה את העם היהודי מזה דורות.

 

לעצם העניין, קשה להתעלם מהמתקפה האדירה המתנהלת נגד הרב חיים אמסלם בתקשורת החרדית. אני בכוונה מציין כי מדובר ב"תקשורת חרדית" ולא ב"עיתונות חרדית". עיתונות, להבנתי, הוא עיסוק המחייב כללי אתיקה

מסוימים. אך כמו "פראבדה" הסובייטית, שופרות האידיאולוגיה החרדית הטוטליטרית, אין להם עניין באתיקה אלא בשטיפת מוח.

 

בתעמולתון מפלגת ש"ס אמסלם "פועל כמו עמלק", כינוי שנשמר בדרך כלל לצוררים מן הדרגה הראשונה, מבלי להזכיר שמות בגרמנית ובאגגית. בנו של אמסלם אף נזרק משידור רדיו באמצע הראיון. השדרן גם הוסיף ופרסם "מכתב התנצלות", שבו הוא מודה כי כלל לא היה צריך להעלות אותו לשידור.

 

משעשע להיזכר כי מדובר בציבור הקובל תדיר על חוסר האובייקטיביות של התקשורת ה"שמאלנית אנטי-חרדית". הרי ליד שופרות התעמולה החרדית, ירגישו בנוח אפילו בטאוני מפלגת השלטון של צפון קוריאה.

 

אנשי ש"ס בלחץ מטורף. הם יורים בכל הכלים הכבדים ולכל הכיוונים. אלא שנראה כי הם פוגעים בעיקר ברגל של אלי ישי.

 

מי אמר קניידלך ולא קיבל?

הרב אמסלם אינו פועל בחלל ריק. הקש ששבר את גב המאמין הספרדי היה כנראה מקרה ההפרדה בעמנואל. גם אלף חכמי תורה לא יצלחו בהסברת ההתנהלות שנקטה ש"ס בפרשה. מחזירי ה"עטרה לישנה" פשוט מכרו שם את הבנות הספרדיות תמורת נזיד קניידלך.

 

וכשהמפלגה מוצגת במערומיה על-ידי אמסלם, את מי שולחת תנועת ש"ס אל מול המצלמה? עבריין מורשע היוצא אל העיתונאים עם כתב הנידוי שלו. נו באמת. אלי ישי מציג כאילו מדובר בכלל ב"דברי כפירה" ולא בסתם פוליטיקה. בתוכנית ראיונות חרדית מתקיים פלפול לוהט - הן המראיין והן המרואיין מספרים למאזינים כמה אמסלם זה רע. אנשי

תקשורת חרדים אחרים קבעו כי אמסלם יעניין קצת את החילונים שעושים בו שימוש וייעלם.

 

לי זה נשמע יותר כמשאלת לב.

 

אני צופה בהופעותיו התקשורתיות של אמסלם. בניגוד לרוב עסקני ש"ס אין לו תיק פלילי, הוא רהוט ושולט בשפה העברית. האיש בולט במיוחד על רקע מרעיו הקנאים, המורשעים והעלגים. הדבר המעסיק יותר מכל את אליטת עסקני ועיתונאי החצר החרדית הוא כמה נזק גרם להם הרב. נראה שמהיום יקשה קצת יותר על התועמלנים החרדים מלאכת הרעלת התודעה של נתיניהם.

 

התקשורת החרדית בעיצומו של התקף חרדה. התמונה המשודרת מצביעה על פאניקה מוחלטת. בלבם יודעים אלי ישי ואחשדרפניו התקשורתיים כי כלתה אליהם הרעה וייתכן שהמהלך של אמסלם יביא את המסיבה הפרועה שלהם אל קיצה - מהלך שנועד לשחרר את יהדות ספרד מהמחזיקים בה כבבת ערובה.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אמסלם. הציג את המפלגה במערומיה
צילום: גיל יוחנן
ישי. ראיון מיוחד נגד הח"כ
צילום: עופר עמרם
מומלצים