שתף קטע נבחר

ניצב בר-לב: לא רוצה להיות מפכ"ל, יוצא לחופש

במכתב ששלח ליועמ"ש ולמפכ"ל הודיע הניצב שנחקר בעקבות תלונות על תקיפה מינית, כי הוא יוצא לחופשה. במקביל, ביקש להסיר את מועמדתו לתפקיד המפכ"ל: "המצב הנוכחי הוא בלתי נסבל למשפחתו ופגע אנושות במשטרה"

סוף הקריירה המשטרתית של ניצב בר-לב. אחרי הסערה והחשדות נגדו בפרשת התקיפות המיניות, הסיר בצהריים (יום א') ניצב אורי בר-לב את שמו מרשימת המועמדים לתפקיד מפכ"ל המשטרה הבא. בר-לב גם הודיע במכתב שהועבר ליועץ המשפטי לממשלה, כי הוא יוצא לחופשה. עותק מהמכתב נשלח גם למפכ"ל המשטרה, רב-ניצב דודי כהן.

 

למרות שבתחילת הדרך ניצב בר-לב היה נחוש בדעתו לנקות את שמו, וראה עצמו כמועמד ראוי בהתמודדות על תפקיד המפכ"ל הבא - הוא החליט בסוף השבוע שלא להתמודד על התפקיד הבכיר. מקורביו יעצו לו לפרוש מהמירוץ ולהודיע על חופשה

 כפויה, מתוך ההכרה שגם כך צפוי מפכ"ל המשטרה להשעותו ברגע שיקבל את החומר ממח"ש. בסופו של דבר הקשיב בר-לב למקורביו, והחליט לשלוח מכתב ליועץ המשפטי לממשלה, יהודה ויינשטיין.

 

עורכת הדין של בר-לב, אירית באומהורן, שלחה את המכתב ליועץ ואמרה כי "ניצב בר-לב הגיע לארץ לפני כשבוע על מנת להציג את גרסתו בנוגע לפרסומים, שהתגלגלו לכדי תלונות במח"ש, על חשדות לכאורה שהועלו נגדו מאירועים שהתרחשו לפני שנים מספר. למותר לציין כי המצב הנוכחי הוא בלתי נסבל הן לניצב בר-לב והן למשפחתו, ופוגע אנושות גם בארגון היקר לו מכל - משטרת ישראל".

 

היא הסבירה מדוע ניצב בר-לב החליט שלא להתמודד על התפקיד הבכיר. "אי לכך הודיע הבוקר ניצב אורי בר-לב, כי על מנת שיוכל להתרכז במאבק שנכפה עליו וכדי להגן ולטהר את שמו הטוב, הוא החליט לצאת לחופשה. עוד הודיע בר-לב כי הוא מבקש להסיר את מועמדותו לתפקיד מפכ"ל המשטרה הבא, על מנת שניתן יהיה למנות מהר ככל האפשר מפכ"ל ראוי, אשר יאחה וירפא את הקרעים שנוצרו בצמרת המשטרה בעקבות המירוץ למפכ"לות".

 

וינשטיין כתב במכתב תשובה לפורום המשפטי למען ארץ ישראל, שביקש ממנו להשעות את בר לב בשל החקירה, כי עקב הודעתו של בר לב שאלת ההשעייה לא רלבנטית. היועץ הודיע לשר לביטחון הפנים, יצחק אהרונוביץ, כי כעת אין מניעה לקדם את הליך מינוי המפכ"ל הבא והדגישכי החקירה בעניינו של בר לב תימשך.

 

השבוע המכריע של בר-לב

השבוע הקרוב אמור להיות הגורלי ביותר עבור ניצב אורי בר-לב, מאז התפוצצה הפרשה שהרעידה את צמרת משטרת ישראל. בשבועיים האחרונים נקלע בר-לב לעין הסערה לאחר ששתי נשים התלוננו שביצע בהן עבירות מין, והשבוע נראה שכבר יתקבלו בענייניו החלטות.

 

חוקרי מח"ש עדיין לא סיימו את עבודתם. יתכן שיזמנו שוב את בר-לב לחקירה, וגם את מ' שהתלוננה על אונס וחברתה לשעבר ש', שהכירה בינה לבין בר-לב. השתיים אולי ייבדקו גם הן בפוליגרף. בנוסף, החוקרים בודקים אם אכן יש עדות של אדם לו

 סיפרה מ' מיד לאחר האירוע שנאנסה. מקורבי בר-לב בטוחים שעדות ש' - התומכת בגרסתו לפיה יחסי המין לא היו בכפייה - תמנע הגשת כתב אישום.

 

במקרה של ד"ר אורלי אינס, האירוע באילת לפני שנתיים וחצי, מסתמן כי יש די ראיות נגד בר-לב - אולם לא ברור אם הן יובילו להליך משמעתי או פלילי. בר-לב ממשיך לטעון שכל המקרה לא נשא אופי של תקיפה מינית. למרות שהתקשר אליה 14 פעמים לאחר ההיתקלות בדשא, מכריו מציגים גרסה לפיה השיחה האחרונה נמשכה זמן רב, ואם אכן אינס נפגעה קודם לכן ממעשיו של בר-לב - הרי שהשיחה הזאת לא הייתה מתקיימת.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ניצב אורי בר-לב. סוף הדרך?
צילום: עידו ארז
עו"ד באומהורן. "לרפא את הקרעים"
צילום: אוהד צויגנברג
מומלצים