שתף קטע נבחר

ויקיליקס: האתר שלנו תחת התקפה

אתר ההדלפות, שצפוי לחשוף מאות אלפי מסמכים שעשויים להציג את ארצות הברית וכמה מבעלות בריתה באור בעייתי, הותקף והופל, לדברי מפעילו. בטוויטר של ויקיליקס נכתב כי המידע יפורסם בכל מחיר

אתר ויקיליקס  שצפוי לחשוף היום (א') מאות אלפי מסמכים שנוגעים לסודות צבאיים אמריקנים, הותקף וקרס, כך מדווחים בחשבון הטוויטר של האתר. האתר לא זמין כעת ובמקומו מופיעה הודעת שגיאה.

 

אתר ההדלפות המסתורי, צפוי לחשוף בשעות הלילה מסמכים חשאיים חדשים שעשויים להציג את ארצות הברית וכמה מבעלות בריתה באור בעייתי - לרבות ישראל. ויקיליקס כבר חשף בעבר מידע חשאי רב, אודות פשעי מלחמה שביצע צבא ארצות הברית בעיראק ובאפגניסטן, פעולות לא חוקיות של ארגונים בין לאומיים ועוד.

 

עיני כלי התקשורת והעולם נשואות לעבר האתר, בשל החשיפה המתוכננת להלילה, וצפוי שעומס כבד יפיל את השרתים - על אף שבאתר כנראה התכוננו להתעניינות הבלתי שגרתית. יחד עם זאת, מפעילי האתר כי הם נמצאים תחת התקפת DDoS מסיבית. בהתקפה מסוג זה, מייצרים התוקפים לחץ מלאכותי כבד על אתר בשביל להפיל אותו. בציוץ מפעילי האתר לא ציינו במי הם חושדים בתקיפה.

 

כמו בחשיפה הקודמת של ויקיליקס בנוגע למלחמות באפגניסטן ועירק, גם הפעם מפעילי האתר כבר העבירו את המידע לכלי התקשורת הגדולים בעולם, תחת אמברגו למועד הפירסום, על מנת שיוכלו לנתח אותו ולהכין כתבות ופרשנויות מבעוד מועד. בוויקיליקס ציינו שכלי התקשורת הללו יפרסמו את המידע, גם אם האתר לא יתפקד.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
האתר הותקף. המידע כבר בחוץ
מומלצים