שתף קטע נבחר

צילום: ויז'ואל פוטוס

מסמך: "קדאפי טס תמיד עם בלונדינית חושנית"

שליט לוב מסתובב עם אחות אוקראינית עם תסרוקת בצבע "בלונד חושני", מפחד לטוס מעל מים ומעדיף לישון בקומות נמוכות ונותן אמון במספר מועט של אנשים. גם הפרופיל של קדאפי נחשף בוויקיליקס

מה יודעים האמריקנים על שליט לוב. בזכות ויקיליקס גם אנחנו יודעים: מועמר קדאפי חושש לטוס מעל מקורות מים והוא "אקסצנטרי והפכפך". כך עולה ממסמך שנשלח משגרירות ארצות-הברית בטריפולי למחלקת המדינה בוושינגטון. המסמך מנתח את אופיו של שליט לוב, מפרט את נטיותיו, העדפותיו וחששותיו.

 

סודות מאמריקה - סיקור מיוחד ב-ynet:

 

על פי המסמך, מקפיד קדאפי להסתובב בלוויית צוות אחיות אוקראיניות ובמיוחד עם האחות האוקראינית גלינה קולוטניצקה. קולוטניצקה בת ה-38 מסתובבת עם תסרוקת בצבע "בלונד חושני", ועל פי השמועות המצוטטות במברק, יש לה רומן עם המנהיג הלובי.

 

קדאפי טס איתה לכל מקום, ועל מידת הקרבה בין השניים תעיד העובדה כי לאחר שקיבלה קולוטניצקה באיחור את הוויזה שלה לניו-יורק, כדי להשתתף במשלחת הלובית לעצרת הכללית של האו"ם, נשלח עבודה מטוס פרטי כדי להביאה למנהיג הלובי שהמתין בפורטוגל.

 

ועוד על טיסות: המברק חשף כי המנהיג הלובי חושש לטוס מעל מקורות מים, ובכלל אינו אוהב לטוס מעל לשמונה שעות. בשל כך, מקפיד הצוות הלובי לתכנן עבורו עצירות ביניים כמו זו בפורטוגל בדרכו לניו יורק. כמו כן, חושש המנהיג הלובי לשהות בקומות גבוהות ומעדיף ללון בקומת הקרקע. מקורות המקורבים לו סיפרו כי הוא אינו יכול לטפס מעל ל-35 מדרגות ובשל כך, הוא העדיף לישון בניו ג'רזי במקום ללון בניו יורק בקומה גבוהה.

 

כמו כן אנשי צוותו קיבלו הוראה לאתר עבורו מקום להקים את

 המאהל הבדואי המפורסם שלו, כדי שיתאפשר לו "להפגין באופן לא מילולי את הקשר שלו למסורת".

 

המברק התייחס גם לשומרות הראש המפורסמות של קדאפי. על פי הדיווח, מעמדן נמצא בירידה, ורק שומרת ראש אחת נלוותה אליו לביקור בניו יורק. קדאפי, כך נכתב, נותן אמון במעגל מצומצם מאוד של אנשים, בהם בנו, מועתסם (הידוע בכינויו - חניבעל), יועצו הקרוב, בשיר סלאח ובכירים נוספים. כמו כן, מחבב שליט לוב להקות פלמנקו ומירוצי סוסים. הוא היה אמור להגיע במיוחד לסביליה כדי לצפות במופע פלמנקו, אך הביקור בוטל בסופו של דבר.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
קדאפי. מעדיף להיות קרוב לאדמה
צילום: AP
מומלצים