שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  ציירי לי סיפור

  רותו מודן, מיוצרות הקומיקס המוערכות שיצאו מישראל, מכנה את חדר העבודה שלה שובך - אולי בגלל שהוא מוצב במרומי בניין תל אביבי. "לאט לאט הלכתי והצטמצמתי", היא מספרת

  רותו מודן, אמנית הקומיקס החשובה בישראל, יכולה לעבוד בכל מצב נתון. "אני עובדת ממרכז הבית, לכן אצלי אין באמת הפרדה בין החיים לעבודה", היא מספרת. את הבלאגן שבפינת העבודה שלה היא מסדרת פעם בחודשיים, ולצד מדפי הספרים העמוסים שוכן עפרון פשוט, שרק איתו היא יכולה לצייר. "הוא המחשב הנייד שלי", היא אומרת.

   

  אחרי שאיירה ספרי ילדים, פרסמה רומנים גראפיים, זכתה באוסקר של המאיירים וגם כתבה ספרי קומיקס שלמים, היא יודעת שדרך הז'אנר שלה אפשר בעיקר דווקא לא לומר, יותר מאשר לומר. "הציור בקומיקס לא רק מקשט את הסיפור", היא אומרת, "הוא פשוט מספר את הסיפור. וזה מה שנותן לקורא את החופש לבחור לקרוא את מה שהוא רוצה".

   
  רותו מודן, נולדה ב-1966 לזוג רופאים בשכונת הרופאים בתל השומר. אחרי שסיימה לימודיה ב"בצלאל" החלה לפעול בעולם הקומיקס לצד האמן ירמי פינקוס. יחד הם הקימו את קבוצת הקומיקס "Actus Tragicus", שבה אספו יחד יוצרי קומיקס שנתנו זה לזה השראה והפיצו יחד את יצירותיהם.
   
  מודן זכתה בפרסים רבים, בניהם פרס הקרן למצויינות ותרבות, פרס האמן הצעיר, ופרס האיור הכי טוב לספר הילדים ב-1998. הרומן הגרפי שכתבה "Exit wounds" נכלל ברשימת עשרת הנובלות הגרפיות החשובות ב-2007 של מגזין טיימס, וכן זכה בפרס אייזנר. ספר הקומיקס האחרון שכתבה, "סעודה אצל המלכה", נולד מתוך שיחה עם ביתה ועם חברתה כשהיו ילדות, ויצא לאור בהוצאת עם עובד לפני חודשים ספורים.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מודן. בקומיקס ניתן גם לא לומר
  צילום: עוז מרון
  לאתר ההטבות
  מומלצים