שתף קטע נבחר

החתן של תשובה ירוויח 5.7 מיליון ש' ב-9 חודשים

אחרי עשור כיועץ לדלק נדל"ן - שבו הרוויח סכום כולל של 20 מיליון שקל, ימונה רמי נאור, חתנו של בעל השליטה יצחק תשובה - למלווה של מסע המימושים של החברה בקנדה. ההערכה היא שהוא מונה לתפקיד כדי שיוכל לקבל נתח ברווחים

טוב להיות במשפחת תשובה: בחודשי הקיץ - אחרי עשר שנים שבהן נהנה רמי נאור, חתנו של בעל השליטה בדלק נדל"ן יצחק תשובה, מתנאי העסקה נדיבים ביותר - נדמה היה שחגיגת השכר הגיעה לקצה: נאור התפטר במפתיע מתפקיד היועץ לחברה. אך כעת מתברר שהוא חוזר ובגדול: תחת כובעו החדש, כמלווה למסע המימושים של החברה בקנדה, יקבל נאור כ־5.7 מיליון שקל עבור תשעה חודשי עבודה. זאת, בשעה שהחברה המדממת תיאלץ לממש נכסים בהיקף של יותר מ־1.7 מיליארד שקל בשל צורכי המזומנים שלה.

 

לפי הערכות, נאור הקדים להתפטר מתפקידו כיועץ בדלק נדל"ן כדי שיוכל להתמנות לתפקיד אחר שיאפשר לקבל תגמול ממכירת הנכסים בקנדה. מבדיקת "כלכליסט" מתברר כי נאור משך בעשור האחרון דמי ניהול, דמי ייעוץ ובונוסים בהיקף כולל של כמעט 20 מיליון שקל מהחברות הציבוריות שבשליטת תשובה. 17.2 מיליון שקל נמשכו מדלק נדל"ן וכ־2.5 מיליון שקל מדלק רכב שבה כיהן נאור כסגן יו"ר.

 

מאז 2004 משמש נאור יועץ במשרה חלקית של דלק נדל"ן בתמורה לכ־75 אלף שקל בחודש ולמסלול אופציות פאנטום. הסכם הייעוץ אמור היה להסתיים רק בחודש ינואר 2011, אולם נאור ביקש במפתיע לסיים את החוזה כבר ביולי 2010. כעת מתברר שמדובר היה בהפסקה זמנית מאוד.

 

על ליווי מסע המימושים בקנדה יקבל נאור 0.36% מתמורת הנכסים, וכן 4.5% מההפרש שבין המחיר שיושג במכירה למחיר שבו רשומים הנכסים בספריה של דלק נדל"ן. בסך הכל מדובר, כאמור, ב־5.7 מיליון שקל. לפי ההסכם הקודם, נאור אמור היה להשתכר באותה עת רק 675 אלף שקל. מה שמפתיע הוא שנאור לא יממש את הנכסים בעצמו, והעמלה שתשולם לו לא תבוא במקום העמלה המקובלת שמשולמת לברוקר שיבצע את המכירה.

 

 

בפעם הקודמת שבה הובאו תנאי העסקתו של נאור בפני האסיפה הכללית של בעלי המניות (ב־2006), הן אושרו בתמיכה כמעט בלעדית של קבוצת דלק ובנק הפועלים (9.69%) - אף שיצחק תשובה הוא אחד מצרכני האשראי הגדולים של הבנק. תנאי ההעסקה של נאור אושרו למרות התנגדות מרבית המוסדיים ובלא התערבות רשות ני"ע. הרשות לא דרשה למנות את קולות ההצבעה של הפועלים במניין הקולות הנגועים ובימים אלו היא שוקלת האם לדרוש זאת בהצבעה על תנאי ההעסקה החדשים, אך טרם קיבלה החלטה בנושא.

 

לפני שבנק הפועלים ובעלי מניות המיעוט יצביעו לגבי הסכם העסקתו של נאור, כדאי שיציצו בדו"ח הדירקטוריון האחרון של דלק רכב. שם נאלצה החברה לחשוף (לפי דרישת רשות ני"ע) כי סגן היו"ר נאור לא ממש נכח ברוב הישיבות: ב־2007 הוא השתתף בשתיים מתוך חמש ישיבות, ב־2008 בשתיים מתוך שמונה וב־2009 בישיבה אחת מתוך חמש. ואולם בשיחות הוועידה הוא נהג להשתתף.

 

למרות נוכחותו הדלה של נאור, הסכם העסקתו בדלק רכב הסתיים רק כאשר השליטה בחברה הועברה לידיו של גיל אגמון. באופן מטריד מאוד, דירקטוריון דלק נדל"ן לא הביא בחשבון את התנהלותו של נאור בדלק רכב בבואו לבחון את הסכם העסקתו החדש בחברת הנדל"ן. לכן, ב־29 בדצמבר הכדור עובר לידי בעלי מניות המיעוט בדלק נדל"ן: הם יצטרכו להכריע האם להפסיק את חגיגות השכר של נאור .

 

מדלק נדל"ן נמסר: נעשתה פנייה לנאור בבקשה שיסייע במימוש הנכסים בקנדה וזאת לאור ניסיונו הרב בתחום. תנאי ההתקשרות הם בהתאם למקובל וכפופים לאישור האסיפה הכללית.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
בעל השליטה בקבוצת דלק: יצחק תשובה
צילום: גיל יוחנן
מומלצים