שתף קטע נבחר

לבני לנתניהו: אתה עצבני, חלש ולא אומר אמת

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, עקץ את יו"ר האופוזיציה, ציפי לבני, המסתמסת בעודו מדבר. לבני עלתה לדוכן אחריו, ולא נותרה חייבת. היא תקפה אותו בחריפות: "מתי בפעם האחרונה אמרת אמת?"

יו"ר האופוזיציה, ציפי לבני, תקפה בצהריים (יום ד') בחריפות את ראש הממשלה, בנימין נתניהו, ואמרה שאינו אומר אמת. לאחר שנתניהו תקף אותה על כך שהיא מסתמסת בעודו מדבר, השיבה לו על הדוכן: "איזה שיעור היה פה, כמה נמוך. הייתי מקריאה לך את האס.אם.אסים שקיבלתי. רק תיעלב. זה מה שהציבור חושב על ההופעה המבישה שהייתה פה - הוא עצבני, הוא חלש". לאחר דיון סוער תמכו 53 חברי כנסת בעמדת הממשלה ו-23 באופוזיציה.

 

מליאת הכנסת מקיימת את הדיון המיוחד בעקבות 40 חתימות חברי כנסת. בנאומו, הגן נתניהו על חוק משאל העם, ועקץ את האופוזיציה על ימים עברו, שבהם הושגה תמיכה בהסכם אוסלו ב' בעקבות תיקים ומכוניות שרד שניתנו לפורשי צומת: "איך נקבל הסכם, על חודו של מיצובישי? על חודה של מאזדה?", שאל. אחר כך זעם על לבני המסתמסת: "אני שם לב שיו"ר האופוזיציה, כל זמן שאני מדבר היא מסתכלת בסלולרי שלה, קוראת ומיד אחרי זה אני רואה שהיא כותבת והנה אני אומר משהו נוסף".  

 

לבני עלתה לדוכן אחרי נתניהו, והטיחה בו מילים קשות: "ראש הממשלה יודע שכשאין מה לומר אז נדמה לו שכשהוא מדבר חזק אז הוא אומר. בוא נדבר על אמת. דיברת על ביצועים ונתת רשימה של החלטות טרם ביצוע. אתה יודע מה? ישבת כשר אוצר כאן בחדר הסמוך כשאני שרת קליטה. אמרת 'אי אפשר להעלות את הפלשמורה', התחבאת מאחורי גבי ואני במקומך היום לפחות הייתי שותקת בנושא הזה. מתי אתה בפעם האחרונה אמרת אמת?

 

"היה פעם מנהיג דגול שאמר שהוא לא יודע אם להאמין לידך הימנית או לידך השמאלית. והשבוע ראינו דוגמה. משפט אחד שאמרת בחדר סגור בעניין חילופי שטחים".


לבני עם הטלפון הנייד בכנסת (צילום: נועם מושקוביץ)

 

היא פנתה לראש הממשלה ואמרה, כי הוא מבטיח הבטחות, אבל לא מקיים. "אתה סוחר בתקווה של אנשים צעירים. אם אתה יודע שאתה הולך לחלק את הארץ הזאת, איך אתה יכול לשלוח זוג צעיר לבנות את ביתו במקום שאתה יודע שהם יצטרכו לעזוב. איך אתה יכול להסתכל בעיניים של נשים מוכות, שהבטחת להן תקציב ולא העברת. איך אתה מסתכל בעיניים של סטודנטים שהבטחת להם שנת לימודים חינם וזה לא קרה".

 

לבני אמרה כי הגיע הזמן לבחירות. "תרבות השקר דווקא של מפלגה לאומית. איך מכרת עקרונות בעבור הישרדות. משפט שצוטטת באחד העיתונים, ואיני יודעת אם הוא נכון: 'אם אני אעבור את שנת 2011, אשרוד את כל הקדנציה'. זאת כל האמת שלך".

 

הדיון עצמו היה סוער מאוד, במהלכו נשמעו לא מעט קריאות ביניים. יו"ר הכנסת, ראובן ריבלין, ניסה להרגיע את הח"כים והוציא כמה מהם מהאולם.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
למה זגזגתם? נתניהו
צילום: נועם מושקוביץ
מתקפה על רה"מ. לבני
צילום: נועם מושקוביץ
מומלצים