שתף קטע נבחר

האש משתוללת: "חשש להרעלה, תישארו בבית"

משרדי הבריאות והגנת הסביבה ביקשו מהתושבים בכרמל לא לעזוב את הבתים, מחשש לחומרים רעילים. גם באוניברסיטת חיפה ובעוספיה פונו. ראש העיר חיפה: "זו הגרועה מכל השריפות שחווינו". דיווחים סותרים על אוטובוס שנלכד בלהבות. צפו בשידור החי ב-ynet

סופה של שריפת הענק בכרמל לא נראה באופק, ועוד ועוד בני אדם נאלצים לנטוש את בתיהם או מקום הלימודים. בצהריים (יום ה') הוחלט לפנות את הסטודנטים מאוניברסיטת חיפה. גם 25 משפחות מעוספיה פונו, אחרי שמוקדם יותר עזבו תושבי בית אורן. בכלא דמון נמשך הליך הפינוי, ומשרדי הבריאות והגנת הסביבה פרסמו הודעה חריגה. בתוך כך הגיעו למשטרה דיווחים סותרים על אוטובוס שנלכד בלהבות. צפו בשידור החי ב-ynet ממוקדי השריפה.

 

צילום: אמיר לוי

לפי ההודעה, התושבים שבגבולות הגזרה שבתחום עוספיה - אוניברסיטת חיפה - מרכז חורב - ובית אורן עלולים להיות חשופים לחומרים רעילים. בשל כך, התושבים מתבקשים להימנע משהיה שלא לצורך מחוץ לבתיהם. "המשרד להגנת הסביבה עוקב אחר האירוע ויעדכן את הציבור בהתפתחויות", נמסר. אחד החששות הוא מפני כלור שמאוחסן במתחם הבריכה בקיבוץ בית אורן.
 

בתוך כך, דיווחים סותרים העלו חשש כי אוטובוס נלכד בלהבות באזור השריפה. מהמשטרה נמסר כי התקבל דיווח לפיו אוטובוס שנסע בכביש המחבר בין צומת דמון לצומת עתלית נלכד בלהבות. עדיין לא ברור באיזה אוטובוס מדובר, והוא עדיין לא אותר. לפי דיווח אחר, אוטובוס נראה עולה באש.

 

גורם משטרתי אישר כי נבדק חשד שהשריפה פרצה בשל פעילות מזבלה פיראטית סמוך לעוספיה. ראש העיר חיפה, יונה יהב, הגיע למקום לסקור את פעילות הכיבוי ואמר שפעילות המזבלה הפיראטית מוכרת לעירייה, ו"זה היה עניין של זמן עד שיקרה אסון".

 

"זו הגרועה ביותר מכל השריפות שחווינו, האש מגיעה לגבהים ענקיים", אמר יהב ל-ynet, בעת שברקע נשמע פיצוץ מתוך הלהבות, שמקורו לא ברור.

 

ראש מועצת עוספיה, וג'יח קיוף, כי "זה לא הזמן להתחשבן וצריך להציל את הבתים והאנשים". לדבריו, "אני נמצא מהתחלת האירוע ויהב צריך לתת סיוע לכפר עוספיה ולא להפיץ שמועות". כבאים הצליחו להשתלט על האש, שהשתוללה סמוך לשכונה המערבית בעוספיה.

 

למרות האזהרה, באוניברסיטת חיפה מסתובבים לא מעט סטודנטים באוויר הפתוח, בעת הפינוי. "התייעצתי עם מפקד משטרת חיפה ועם יו"ר מכבי האש, והחלטנו לפנות את האוניברסיטה בצורה מסודרת ומדורגת", אמר ל-ynet סגן נשיא אוניברסיטת חיפה, ברוך מרזן. "לא נשקפת סכנה ממשית בשלב זה, אך כדי לא לקחת סיכון, הוחלט לפנות. ביקשנו מאגד שיגיעו אוטובוסים לפנות סטודנטים וסגל".

 

ynet

 

לכלא דמון שליד עוספיה הגיעו "זינזנות" להעברת האסירים.

 בין השאר מפנים הסוהרים גם את הכלבים השומרים על המתקן.

 

מפקד מחוז הצפון בשב"ס, מיכאל חלפון, אמר ל-ynet שכ-150 אסירים מכלא דמון הועברו לכלא אחר, בחוף הכרמל סמוך לעתלית. בהמשך הם יפוזרו לבתי כלא שונים בצפון. לדברי גונדר חלפון, לאחר שהחל לחדור עשן לתוך הכלא פונו האסירים מהתאים לחצר הטיולים, ובהמשך פונו בזינזאנות ואוטובוסים. לדבריו, לא הייתה התפרעות בתוך הכלא והאסירים התנהגו בצורה רגועה.

 

בהכנת הידיעה השתתפו בועז פיילר ויעל דראל
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
עשן מעל הכרמל
צילום: אבישג שאר-ישוב
"האש מגיעה לגבהים ענקיים"
צילום: דוד
מומלצים