שתף קטע נבחר
אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  הסיקור בעולם: "השריפה הקשה בתולדות ישראל"
  האסון הכבד בכרמל גרר סיקור נרחב בתקשורת הבינלאומית, החל מבריטניה שם הובלטה השריפה בעמודים הראשונים של העיתונים, דרך רשתות טלוויזיה באירופה ששידרו את התמונות, וכלה בעיתוני ערב - שנתנו גם את נקודת המבט הפלסטינית

  ראש הממשלה, בנימין נתניהו, הגדיר אמש את השריפה הקטלנית ביערות הכרמל כאסון בקנה מידה בינלאומי, והטרגדיה הישראלית אכן לא חמקה מכלי התקשורת בעולם. בכל רחבי תבל הקדישו אתמול והלילה (יום ו') כר נרחב לסיקור השריפה, והדגישו כי מדובר בדליקה הקשה ביותר בתולדות ישראל.

   

  אסון הכרמל - כל הדיווחים בעמוד מיוחד ב-ynet:

  האש בדרך לחיפה: תושבים פונו משכונת דניה

  במרכז המפונים: "רק רוצה לראות שוב את הבית"

  כבאי ל-7,000 איש: שנים של הזנחה נגמרו באסון

  הבשורה הקשה מכל: באבו כביר מזהים את הגופות

   

  עיתוני בריטניה התייחסו בהרחבה לאסון, וה"טלגרף", שבימים האחרונים הקדיש את העמוד הראשי שלו כמעט אך ורק למסמכים הסודיים שהדליף אתר "ויקיליקס", פינה את המקום לסיקור השריפה בכרמל. הידיעה שהוקדשה לנושא הייתה שנייה רק לידיעה הראשית, שעסקה בהפסדה של אנגליה בקרב על אירוח המונדיאל ב-2018. "השריפה הקטלנית ביותר בתולדות ישראל מכלה את צפון המדינה", נכתב בכותרת.


  הסיקור ב"טלגרף" הבריטי. "מהאסונות הגדולים בתולדות המדינה"

   

  גם העיתון "גרדיאן" הקדיש לדליקה כתבה בעמוד הראשי של אתר האינטרנט שלו, ושני האתרים צירפו לסיקור סירטוני וידאו המתעדים את האסון. בכותרת הכתבה שהוקדשה לאסון ב"ניו-יורק טיימס" האמריקני בהקו האותיות: "ישראל הזעיקה עזרה דחופה כדי להיאבק בשריפה קטלנית". בעיתון היוקרתי ציטטו את דובר שירותי הכבאות באזור חיפה, והדגישו גם כן כי מדובר בשריפה הקשה ביותר שידעה מדינת ישראל. גם העיתון הספרדי הנחשב "אל-פאיס" סיקר את הדליקה בעמודו הראשון.


  "לפחות 40 הרוגים בשריפת יער ענקית בצפון ישראל". הכותרת ב"אל-פאיס"

   

  מקומה של הטרגדיה לא נפקד גם מערוצי הטלוויזיה הבינלאומיים. רשת CNN שילבה בשידוריה מבזק תחת הכותרת "Breaking News", השמורה להתפתחויות דרמטיות, והקריין דיווח כי "טרגדיה הולכת ומתפתחת בשעה זו בישראל. לפחות 40 אנשים נהרגו בדליקת יער עצומה, שמשתוללת ליד עיר החוף הצפונית חיפה". דיווחים נוספים הועברו ברשתות הטלוויזיה בצרפת ובספרד.


  הידיעה בעמוד הראשי של "א-שרק אל-אווסט". דגש על הזווית הפלסטינית 

   

  גם כלי התקשורת הערביים סיקרו בהרחבה את השריפה. העיתון "א-שרק אל-אווסט" היוצא לאור בלונדון כתב על האסון בעמודו הראשי, ושם דגש בסיקור השריפה גם על הזווית הפלסטינית. רבים מהאסירים בכלא דמון, שהסוהרים שנספו היו

  בדרך לפנותו בשל התקרבות האש, הם אסירים ביטחוניים.

   

  "א-שרק אל-אווסט" ציטט את השר לענייני אסירים ברשות הפלסטינית, עיסא קראקע, שאמר כי 16 האסירות הפלסטיניות במתקן הועברו בשלום לכלא השרון. העיתון דיווח כי ראש ממשלת הרשות, סלאם פיאד, התקשר לנשיא המדינה, שמעון פרס, והביע בפניו צער על האסון. סוכנות הידיעות הפלסטינית הבולטת "מען" הקדישה לשריפה את כותרתה הראשית לאורך כל הלילה, ובשעות הערב עדכנה על ההתפתחויות בכרמל גם במבזקים שוטפים.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  הדליקה אמש. "טרגדיה מתפתחת בישראל"
  צילום: חגי אהרון
  נאבקים באש. ראש ממשלת הרשות התקשר
  צילום: אבישג שאר-ישוב
  מומלצים