שתף קטע נבחר

צוות ynet עם הכבאים בשטח: "עובדים קטע-קטע"

צוותי כבאים מכל רחבי הארץ פועלים במאמץ להשתלט על הלהבות. לצוותים הישראלים חברו צוותים מרחבי העולם, ובהם כבאים בולגרים. "אנחנו מאגפים את כל השריפה", סיפרו

משעות הבוקר המוקדמות פועלים צוותי כיבוי מתוגברים בתוך קיבוץ בית אורן, מתוגברים בצוותי כיבוי בולגרים. בוואדי הסמוך לישוב, שהיה עד אתמול ירוק, המראות קשים, והכבאים סורקים את השטח במטרה למצוא את גופת הנעדר האחרון, כבאי.

 

שני כבאים בולגרים, תאודור תאודורוף וגרישה ראדף, הצטרפו לצוות הכבאים הרמת-גני: "באנו לעזור לישראל כי אנחנו מבינים שזה מצב חמור. אתמול בבוקר כשראינו את התמונות מישראל באינטרנט, הבנו שמדובר בשריפה ענקית בקנה מידה בינלאומי, כשהציעו לנו בערב לבוא לישראל לא חשבנו פעמיים והסכמנו. העבודה פה מאוד קשה אבל בעבודה משותפת עם הכוחות האוויריים נוכל לכבות אותה".

 

לעדכונים האחרונים ב-ynet - צפו בעמוד המיוחד

  

אחת למספר קילומטרים מוצב מחסום משטרתי שמונע מעבר ומאפשר לכוחות ביטחון וכיבוי בלבד לעבור. שני דחפורי D9 צבאיים הוצבו בכניסה לכפר עוספיה כחלק מהיערכות להמשך פעולות הכיבוי. "הרוח דעכה והיא כרגע לטובתנו", ציין הכבאי תומר פנקס, "אנחנו נמצאים ממש בקו האש. אם הרוח הייתה חזקה לכיוון הזה, תוך שנייה הכל היה עולה באש. סכנת ההתפשטות גדולה מאוד, כרגע אנו קודם כל עוצרים את האש. אם היינו ביער, היינו בורחים". 

 

צילום: יואב זיתון

 

"אנחנו מאגפים את כל השריפה, על כל הצדדים שלה, וסוגרים את כל תפר השריפות", הוסיף פנקס. "ברגע שאנחנו תופסים נקודה שיש לנו אפשרות לעבוד, אנחנו עובדים וסוגרים את השריפה. אני לא מוטרד מבחינת הזמן שלנו. אנחנו עובדים בסדר גמור. אנחנו עובדים עבודת נמלים, עובדים קטע קטע. אם לא נכבה כאן למטה, זה לא יתכבה לעולם. אני מאמין שבימים הקרובים אנחנו נסיים את זה", העריך.

 

השריפה בכרמל, שגבתה את חייהם של יותר מ-40 בני אדם וכילתה

כ-30 אלף דונם של חורש טבעי, גרמה נזק רב ליישוב, שנחשב פעם לאחר הפסטורליים בארץ. היום ניסו אחדים מהתושבים שפונו אתמול, לשוב לבתיהם למרות סכנת האש המתקרבת. במשטרה נאלצו לפנות כמה מהם בכוח, כדי למנוע פגיעה בחיי אדם.

 

האש במורדות הכרמל עוד משתוללת במוקדים שונים. בעין הוד, עין חוד וניר עציון נאבקים הכבאים בלהבות. בעוספיה פינו כוחות החירום כמה בתים בשל התקרבות האש לבתים הקיצוניים של היישוב. תושבי טירת כרמל, שכונת דניה בחיפה ויישובים הסמוכים לאזור השריפה שלא פונו מבתיהם, מתבקשים להישאר בבתים בשל זיהום אוויר. במקביל, פרצה שריפה בקריית ביאליק ובקריית טבעון.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
האש משתוללת באזור בית אורן
צילום: נועם מושקוביץ
אחד מבתי הקיבוץ, שרוף ומפוחם
צילום: AP
כוחות משטרה בקיבוץ. פינו תושבים בכוח
צילום: דרור עינב
מומלצים