שתף קטע נבחר

אמו של אלעד איבדה בן יחיד: "גיבור שרץ לאש"

בביתו של אלעד ריבן, הנער בן ה-16 שהתנדב לסייע בכיבוי השריפה ונספה בעצמו, תלויים עדיין בלוני יום ההולדת שלו. כששמע על הדליקה, ביקש מאמו שתביא לו את מדי המתנדב, ויצא לתופת: "ילד גיבור שרץ אל האש במקום לברוח", ספדה לו

בבית משפחת ריבן בחיפה התאספו הבוקר (שבת) חברים וקרובי משפחה, שבאו לנחם את האם צביה, שאיבדה את בנה אלעד בשריפה בכרמל. הנער בן ה-16, שהיה בן יחיד ויצא אל השריפה ככבאי מתנדב, נלכד בלהבות באזור בית אורן. "חיים שלי, שיתפתי אותו בהכל", ביכתה אותו אמו, שהייתה גם זו שלקחה אותו לחפ"ק שלשום כדי להצטרף לפעולות הכיבוי.

 

לעדכונים האחרונים ב-ynet - צפו בעמוד המיוחד

 

רק לפני חודש חגג אלעד את יום הולדתו ה-16 במסיבת הפתעה שארגנו לו חבריו, ובבית עדיין תלויים הבלונים. "הוא היה חזק, אמר: 'אל תתקשרי למורה, אני אסתדר לבד'", אמרה האם בבכי לחברים שהגיעו לחזק את ידיה. בשעתה הקשה, ביקשה להדגיש: "יש הרבה גיבורים כמוהו, צריך לדבר גם עליהם ולא רק על המתים".

 


מתוך עמוד הפייסבוק שנפתח לזכרו של ריבן

 

לאחרונה נהג אלעד להתלונן באוזניה של אמו שפורצות שריפות בכל מקום, אך דווקא בחיפה לא. שלשום כשהיערות בכרמל כבר החלו לבעור, היה אלעד בבית הספר. הוא התקשר לאמו וביקש שתביא לו את מדי ההתנדבות שלו.

 

"הוא היה תלמיד מצטיין. לפני שנה הצטרף למערך כיבוי האש בחיפה כמתנדב. ילד איכותי, שכשראה עשן מהר כרמל, עזב את בית הספר ורץ לעזור", הוסיפה האם צביה. "הוא היה קרוב מאוד לאזור האוטובוס, רץ להציל חיים ונלכד באש. ילד גיבור שרץ אל האש במקום לברוח ממנה ולהציל את חייו". היא סיפרה כי אלעד למד להטיס מטוס קל, וחלם להיות טייס. "הוא אהב ללמוד, ואהב ספורט. איך נופלים גיבורים?", שאלה.

 

דווקא בחנוכה איבדנו גיבור

רון כתרי, מנהל בית הספר הריאלי בחיפה שבו למד אלעד, סיפר על תלמיד בעל אופי מיוחד. "מדובר בתלמיד שלנו מכיתה א', בן יחיד, תלמיד מוכשר, שהיה פעיל בכיבוי אש וגם חנך ילד מיוחד".

 

ynet

 

המנהל סיפר: "ראיתי אותו אתמול בבית הספר כשאר התלמידים, לא עשינו איזו שיחה מיוחדת. אתמול כינסתי את כל התלמידים יחד עם היועצים של בית הספר, וגם הייתי בבית המשפחה".

 

מני רבינוביץ', מנהל החטיבה העליונה של בית הספר הריאלי, הוסיף: "בחג חנוכה - חג הגבורה,

איבדנו תלמיד שהיה גיבור אמיתי - מהגיבורים עליהם מושתתת החברה הישראלית, אשר נותנים לנו את הכוח להמשיך".

 

"כשאלעד שמע על כששמע על השריפה ביער, התקשר לאימו וביקש ממנה שתביא לו את מדי המתנדב, לבש אותם במהירות והגיע אל מקום האירוע. הוא חבר לצוות כיבוי שהגיע מעפולה ויצא עימם למבצע הצלת חיים - ממנו לא שב", נכתב בהודעה שפרסם בית הספר. "על שולחנו המיותם הונח הבוקר המבחן האחרון בפיזיקה אליו ניגש: ציונו 95".

 

מחנכת הכיתה של אלעד, מלי צנגוט, סיפרה כי היה בוגר, רגיש, קשוב לחולשות האחר ונכון תמיד להגיש עזרה אישית לחבר. גם חבריו הטובים של אלעד ציינו כי היה בעל "נשמה יתרה" ואהוד על כולם.

 

שלשום בשעה 14:00 נרשם הקשר האחרון עם אלעד, בזמן שפעל בשטח עם  צוות כבאים מעפולה. זה גם היה הקשר האחרון שנוצר בין אלעד לאמו שרצתה לוודא שהכל בסדר, לאחר שהורידה אותו בחפ"ק.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אלעד ריבן. "לדבר גם על הגיבורים החיים"
מומלצים