שתף קטע נבחר

אלעזר שטרן בימין אורד: "נשאב כוח מהילדים"

בתו של האלוף במילואים נשואה לרכז שכבה בכפר הנוער ימין אורד שעלה באש. "זה המוסד החינוכי הכי יפה בארץ", אמר ל-ynet במהלך סיור במקום. "מי שצריך לעזור יעזור להם"

אלוף (מיל') אלעזר שטרן הגיע הבוקר (יום א') לביקור בכפר הנוער ימין אורד, שניזוק קשות בשריפת הענק שעדיין משתוללת בכרמל וגבתה את חייהם של 41 בני אדם. "זה המוסד החינוכי הכי יפה בארץ", אמר ראש אכ"א לשעבר, שחתנו שמעון אבו-חצירא משמש רכז שכבה במקום.

 

"ברוך השם שאין כאן נפגעים בנפש. את שאר הדברים אפשר לתקן ולהשיב ולקנות. זה מקום נהדר של אנשים נהדרים", אמר שטרן בשידור חי ל-ynet וציין כי הוא בטוח "שמי שצריך לעזור יעזור להם". לדבריו, "מאסונות העם הזה תמיד ידע לקום". 

 

אסון הכרמל: דיווחים 24 שעות ב-ynet - צפו בעמוד המיוחד

 

האלוף במילואים סיפר כי בתו לירון, בעלה שמעון ושלושת נכדיו פונו כבר ביום חמישי מביתם בכפר הנוער. "הם לקחו איתם תפילין ואלבומי תמונות, ואני חושב שהיה בהם אז מין סוג של פרידה או פרידה אפשרית מהבית". הוא אמר כי מימדי ההרס לא פגעו באמונה שלו ושל בני משפחתו בעתיד של כפר הנוער, "ובטח, ברוך השם, גם בעתיד שלהם כמשפחה".

 

מנהל הכפר: "נצא מחוזקים"  

עשרות מטוסים מרחבי העולם חידשו הבוקר את המאמצים לכיבוי השריפה שמשתוללת זה היום הרביעי בכרמל, כאשר מוקדי האש העיקריים בכרמל הם סמוך לניר עציון והרי שוקף. בשירותי הכבאות אמרו כי "התעוררנו לבוקר אופטימי יותר" והביעו תקווה שתושג שליטה על השריפה במהלך היום.

 

צילום: אבישג שאר-ישוב

 

שטרן סיפר כי מחשבותיו נתונות בשעה זו ל-500 התלמידים בכפר הנוער. "לרובם אין הורים בארץ, או אם יש הורים זה לא בתור הורים שיכולים לעזור להם". הוא הוסיף כי למיטב הבנתו, ישראל וגם הצבא ידאגו שמנהלי המקום

"יוכלו להמשיך בפעילות החינוכית הכל כך חשובה הזאת".

 

"זה לא פלא שאנשי הצוות של המקום הזה משדרים אופטימיות", אמר האלוף במילואים, שמכיר את כפר הנוער עשרות שנים. "גם כשהייתי בבית ספר לקצינים אמרתי שזה המוסד החינוכי הכי יפה בארץ", אמר והביע תקווה שעם ישראל ימשיך לעקוב אחרי השיקום של המקום ואחרי "היופי של הפנים שמסתובבים כאן, של הנוער ושל אנשי הצוות. אני בטוח שגם מלהסתכל על הילדים שכאן נשאב כולנו הרבה כוח".

 

מנהל כפר הנוער, ד"ר בני פישר, הודה כי המצב נראה כעת לא טוב, אך הוא ישתפר במהרה. "ימין אורד זו קהילה חזקה", אמר ל-ynet, "אנחנו רק נצא יותר מחוזקים, נבנה את הכפר יותר טוב. את הרוח המלכדת נדע לנצל".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
שטרן במהלך הסיור בימין אורד
צילום: עידו בקר ורועי עידן
נזקי השריפה בכפר הנוער
צילום: יואב זיתון
מומלצים