שתף קטע נבחר

"אבא הלך להציל אנשים, הוא נפגע ולא יחזור"

רעייתו של כפיר חן מגן יבנה התקשתה לספר לבנה, דולב בן ה-4, שאביו לא ישוב הביתה. בעקבות האסון היא מבקשת מהאחראים להפגין מנהיגות: "צריך לתקן את קבלת ההחלטות השגויה בסיטואציה ושיקחו אחריות. שמישהו יגיד: 'אני'"

"אבא הלך להציל אנשים. הוא נפגע ומת ולא יחזור", כך ניסתה לספר בסוף השבוע רבקה חן לבנה דולב בן ה-4, את הבשורה הקשה על מותו של אב המשפחה, כפיר חן (35) מגן יבנה באסון הכרמל.

 

אסון הכרמל: דיווחים 24 שעות ב-ynet - צפו בעמוד המיוחד

 

כלאי כפיר חן הוא מהנדס חשמל, שעבד במקצועו בשירות בתי הסוהר בשנה וחצי האחרונות וקודם לכן גם במשטרה. "כפיר היה איש משפחה בראש ובראשונה", סיפר גיסו, בנימין סעדה, "הוא היה עוזר לילדים ובנה את ביתו במו ידיו. איש נעים הליכות, שכיף לדבר אתו ואדם שאוהב לעזור, הוא היה נותן מכל הלב מבלי לקבל תמורה".

 

כפיר נהג לדבר עם רבקה כמה פעמים ביום ועדכן אותה בכל דבר שעשה. ביום חמישי דיבר אתה כמה פעמים. בבוקר סיפר לה שהקדימו את יציאתם מהקורס כדי שיוכלו להדליק נר חנוכה עם המשפחה ורבקה כבר התכוננה לבואו. מאוחר יותר סיפר לה על ההקפצה לחילוץ אסירים מכלא דמון.

 

שיקול דעת מוטעה

גיסו, סעדה, מדגיש: "לאחותי חשוב לספר שכפיר התקשר אליה כשהם היו במחסום משטרתי, באזור השריפה, ושם התנהל ויכוח בין המפקד האחראי לשוטר שהיה במקום שלא רצה שהם ייכנסו, ומפקד הכוח דבק במשימה. אנחנו לא שופטים, אך בדיעבד זה היה שיקול מוטעה. בפעם השניה כפיר התקשר ואמר שהם עברו שריפה אחת ושהוא יתקשר שוב בעוד רבע שעה, וזו היתה השיחה האחרונה".

 

לדברי הגיס, "במהלך קורס הקצינים כפיר העביר הרצאה על אחריות ומנהיגות. לאחותי חשוב לומר: צריך שקבלת ההחלטות השגוייה שהיתה בסיטואציה הזו תתוקן, ושיקחו אחריות. שמישהו יגיד: 'אני'".

 

כפיר חן הוא בן למשפחה ותיקה בגן יבנה. הוא הותיר אחריו אישה שלושה ילדים קטנים: דולב (ארבע), נעמה (שנה וחצי) וליה (חצי שנה), וכן זוג הורים וחמישה אחים ואחיות. הלוויתו תתקיים בשעה 13:00 בבית העלמין בגן יבנה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
נתן מכל הלב. כפיר חן
באדיבות שב"ס
האוטובוס השרוף בכרמל
צילום: AFP
מומלצים