שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  העיתונות החרדית: מבקרי ישי – כמו אנטישמים

  "יתד נאמן" - היומון החרדי-ליטאי שמרבה לנגח את ש"ס - מפרסם רשימה מפתיעה התומכת בשר הפנים: "שונאי היהדות במדינת ישראל מחפשים את האשם החרדי"

  "האנטישמים במדינות העולם תמיד חיפשו את האשם היהודי בכל צרה שניחתה עליהם, ושונאי היהדות במדינת ישראל מחפשים את האשם החרדי" – כך טוען הבוקר (יום א') העיתון "יתד נאמן" במאמר המערכת, נוכח הביקורת הציבורית והתקשורתית המופנית מאז שפרצה השריפה כלפי השר האחראי על שירותי הכבאות וההצלה.

   

   

  ברשימה מפתיעה של היומון החרדי-ליטאי, שבדרך כלל מרבה לנגח במאמריו את ש"ס - מפלגתו של ישי, נטען כי "הכתובת הייתה על הקיר" וכי הטענות כאילו תקציבי עולם התורה באו על חשבון תקציבי הכבאות מקורן בשנאת חרדים.

   

  "מי שבאמת אשם אלו הם פקידוני האוצר", נכתב ביתד נאמן, "תוקם ועדת חקירה ממלכתית לבדוק את האירועים ואת האשמים בו, והמסקנות לא יפתיעו איש".

   

  בעיתון "המבשר" נכתב כי המבקרים אינם אלא "מקטרגים", ומבחינתם המטרה מקדשת את האמצעים – "בפרט כשאישיות חרדית כהרב אליהו ישי מכהן כשר הפנים". העיתון ממליץ למבקרים לנהוג ככבאים, ש"מצילים חיים ללא הבדל דת וגזע, עדה וקהילה", ולשקף את

  האחדות שמגלה עם ישראל בעת צרה זו.

   

  גם השר ישי עצמו ניסה בסוף השבוע להדוף את הדיון ממחדלי המערכת, ובראיון לאתר "בחדרי חרדים" כינה את הביקורת כלפיו דברי הסתה.

   

  "עכשיו יבואו גורמים המחפשים תמיד את הציבור החרדי ויאשימו אותי?!", תהה ישי, וקרא לחרדים להתלכד מול האמירות הקשות ולהוציא את האמת לאור. לדבריו, הוא התריע בפני ראש הממשלה והאוצר פעמים רבות על מצב שירותי הכבאות וההצלה, עד ש"מי שקורא את הדברים חושב שכאילו נצנצה בי רוח הקודש, כאילו ניבאתי את העתיד להתרחש... אבל ברור שלא נבואה הייתה זו, כי אם התבססות על נתונים אותם הכרתי היטב".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  אלי ישי. נאמנים ב"יתד"
  צילום: צפריר אביוב
  השריפה בכרמל
  צילום: עידו בקר
  מומלצים