שתף קטע נבחר

חיפה נפרדת מהשוטרת בדמעה: "אהובה על כולנו"

אלפים הגיעו לבית העלמין הצבאי בחיפה כדי לחלוק כבוד אחרון לתת-ניצב אהובה תומר, שנשרפה בכרמל ומתה מפצעיה. "מנהיגה טבעית", ספד לה המפכ"ל. "אהובה אהובתנו, כדור אנרגיה", אמר בדמעות ראש העיר יהב

נפרדים מהמפקדת הנערצת. המוני בני אדם הגיעו בצהריים (יום ב') לבית העלמין בחיפה, לחלוק כבוד אחרון לתנ"צ אהובה תומר, מפקדת תחנת המשטרה בחיפה שיצאה ביום חמישי לסייע בטיפול בשריפת הענק שפרצה בכרמל ונקלעה למלכודת האש, שגבתה את חייהם של 42 בני אדם. ynet העביר את הלוויתה בשידור ישיר.

  

 

שישה קציני משטרה בכירים, בדרגת תת-ניצב, הורידו את ארונה של תומר והצדיעו מול קברה. בהמשך נפרדו ממנה הרב המשטרתי ועמיתיה למשטרה בשירת "אנא בכח", שיר שליווה אותה בכל מקום והיה לצלצול הטלפון שלה.

 

בין המשתתפים בהלוויה, השר לביטחון פנים, יצחק אהרונוביץ', מפכ"ל המשטרה, רב ניצב דודי כהן, וראש העיר חיפה, יונה יהב.


נושאים את ארונה של תומר (צילום: חגי אהרון) 

 

המפכ"ל כהן ספד לה ואמר, כי "מבין הלהבות השתקף לו ערך ההגנה על חיי אדם". לדבריו, "אשה חזקה שצמחה וגדלה במשטרה במהלך למעלה מ-29 שנות שירות. נוכחות שלא ניתן להתעלם ממנה, מנהיגה טבעית. גם לאחר שנפצעה הוכיחה עד כמה היא מפקדת בנשמה. היא לא עזבה אותנו עד שהיא וידאה שהשריפה כבתה".

 

"השארת אותי לבד"

ראש העיר חיפה ספד לה בבכי. "'אהובה אהובתנו', כך התנהל תמיד הדיאלוג בינינו. לא ייאמן שכדור האנרגיה שאת כל כך סימלת, שוב לא יתהלך בינינו בתוך קהילת חיפה. את היית המשטרה והתגלמות המשטרה. הטוב במדים שלבשת, שזכו להרבה כבוד כשאת לבשת אותם, בצד האסרטיביות שלך היתה הרבה אהבה. היית אהובה על כולנו".

 

כשכובע המשטרה מכסה את עיניה, עלתה סגניתה של תומר, סנ"צ אתי מאירסון, לבימת ההספדים ואמרה: "פתאום בלי הכנה מוקדמת השארת את שוטרי תחנת חיפה מבלי להשאיר שביב או פתח מילוט ליגון ולכאב. השארת אותי לבד. אמרת תמיד את צמד המלים 'סומכת עליך', את לא מבינה שאי אפשר כאן בלעדייך?".


זרי פרחים על קברה הטרי של אהובה תומר (צילום: אבישג שאר-ישוב) 

 

מפקד המחוז הצפוני, ניצב שמעון קורן, אמר: "את מצטרפת לשני חבריך שנטמנו אתמול. מפקדי ושוטרי המחוז הצפוני, אבלים כואבים ומצדיעים לך. בלכתך סימנת את העוז, את הגבורה ואת התקווה לחיים. אתמול הייתה לי שיחה אישית עם ליאור (תנ"צ בוקר שנקבר אתמול, א.ר.) ואמרתי שאני מתגעגע. היום זאת שיחת ועידה וקשה לי כבר עכשיו".

 

במקביל, החלו במושב מנות שבגליל המערבי, בהכנות לקראת ימי השבעה

והביאו כסאות ושולחנות לבית שבו התגוררו תומר ובן זוגה דני רוזן. תומר התגוררה במושב ב-15 השנים האחרונות. מהבית נשמע קולם של חמשת הכלבים אותם גידלו יחדיו תומר ורוזן. הכלבים איתם נהגה אהובה לטייל בשבילי המושב כאשר היתה מתפנה מעבודתה המרובה במשטרה.

 

"התפללנו עד הבשורה הקשה"

בת שבע סוויסה היתה זו שהביאה את תומר למנות. "השם שלה מעיד על דמותה - אהובה. היא היתה אשה כנה ואמיתית עם רוחב לב שאין לתאר. היתה לה אהבה לאנשים, בעלי חיים ולצומח. היא היתה אדם חרוץ ונמרץ. מאז יום חמישי כולנו התפללנו עד הבשורה הקשה".

 

בשעות הצהריים הוצב בפתח ביתה אוטובוס שבו החלו להתאסף תושבי המושב לבושים בשחורים, בדרכם להלוויתה בבית העלמין בחיפה.

השקט שאפיין את המושב נמהל גם בכאב הרב של תושביו שלדבריהם היו גאים בעובדה שקצינת משטרה כה מוערכת ובכירה נמנית על תושבי המקום והבטיחו להמשיך ולסייע לבני המשפחה להתמודד עם הטרגדיה הקשה.

 

תומר, בת 52 במותה, הותירה את בן זוגה דני רוזן, אח, ואת אמה הקשישה ריבה. רוזן נפרד ממנה בבית החולים: "יהיה לי קשה מאוד בלעדיה, איבדנו אשה גדולה. אני לא מורגל לדבר על אהובה בלשון עבר. היא רצה ראשונה לתוך האש. לא כל אחד היה עושה את מה שהיא עשתה".

 

Read this article in English

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אהובה תומר. הפצעים הכריעו אותה
צילום: אבישג שאר ישוב
נפרדים בכאב ובתדהמה. מודעת האבל של המשטרה
צילום: חגי עינב
בן הזוג דני רוזן
צילום: עוז מרון
ההכנות בביתה של תומר
צילום: חגי עינב
רכבה החרוך של תומר
צילום: אבישג שאר-ישוב
מומלצים