שתף קטע נבחר

מעבר לגדר: התיירות גואה גם אצל הפלסטינים

על פי סוכנות הידיעות הפלסטינית, תעשיית התיירות ברשות תופסת כעת 15 אחוזי מהתוצר הלאומי. השוק מגלגל 885 מיליון דולרים בשנה. ברשות טוענים כי המכשול העיקרי הוא ישראל

שיאים בתיירות - לא רק אצלנו. מנתוני התיירות ברשות הפלסטינית עולה כי השוק המקומי גואה ומשגשג, בהשוואה לשנים קודמות.

 

מנתונים שפורסמו בסוכנות הידיעות הפלסטינית "מען", עולה כי תעשיית התיירות מהווה כעת כ-15 אחוזים מהתוצר המקומי, ומדובר בקפיצה מעשרת האחוזים מתוך התוצר שהחזיקה התעשייה בשנת 2009. ההערכה היא ששוק התיירות ברשות מגלגל כעת 885 מיליון דולרים בשנה.

 

ברחבי הרשות הפלסטינית פועלים בימים אלה כ-90 מלונות וכ-40 אכסניות. עוד עולה מהנתונים כי בשנה החולפת נהנו אתרי התיירות מכ-2.7 מיליון מבקרים מקומיים - כמות כפולה מזו של 2009. ביחד עם התיירים המגיעים מחוץ לגבולות הרשות מדובר בכ-5 מיליון מבקרים.

 

במאמר שפורסם בסוכנות הידיעות הפלסטינית, נטען כי הכיבוש הישראלי מהווה גורם מעכב לתעשיית התיירות המקומית. עוד נכתב כי אל מול אותה מגמה, ניצבת שרת התיירות הפלסטינית, ד"ר חולוד דעביס, המכהנת בתפקידה כבר שלוש שנים.

 

"שחקנים רבים בתעשייה נמצאים תחת כיבוש מוחלט בירושלים המזרחית, מנותקים משאר פלסטין", נטען במאמר.

 

במקביל לדברים, האשים בימים האחרונים ראש צוות המו"מ עם ישראל, סעיב עריקאת, כי ישראל "חוטפת" את חג המולד מסיבות פוליטיות. זאת בשל כוונת משרד התיירות לערוך אירוע לקראת חג המולד במזרח ירושלים. לפי שעה האירוע נדחה, והוא עתיד להתקיים בשבוע הבא.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: איי פי
התיירים באים גם לשם. כנסיית המולד בבית לחם
צילום: איי פי
"ישראל 'חוטפת' את חג המולד מסיבות פוליטיות". סעיב עריקאת
צילום: AFP
מומלצים