שתף קטע נבחר

שר החינוך על דב שילנסקי: "אדם יקר, יהודי גאה"

השר סער אמר כי דב שילנסקי, שהלך הלילה לעולמו בגיל 86, היה מחויב להנחלת זיכרון השואה ומסור לכלל העם וגם רגיש לעוני ולמצוקה. ביד ושם הזכירו כי הוא הוביל את מפעל ההנצחה 'לכל איש יש שם'

מספידים את דב שילנסקי: שר החינוך, גדעון סער, הגדיר היום (ה') את יו"ר הכנסת לשעבר כ"אדם יקר ויהודי גאה". שילנסקי - שכיהן במשך 19 שנים כחבר כנסת מטעם הליכוד, נפטר הלילה בגיל 86.

 

השר סער ספד: שר החינוך גדעון סער: "הוא אהב והיה מסור לעם ישראל ולארץ ישראל. הוא היה מחויב להנחלת זיכרון השואה ומסור לכלל העם וגם רגיש לעוני ולמצוקה. כל חייו שימש בתפקידים, גם בשנים שבהן לא נשא בתפקיד רשמי".

 

יו"ר יד ושם, אבנר שלו, הספיד גם הוא: "דב שילנסקי הוא אחד המייצגים של דור ניצולי השואה. כחבר הנהלת יד ושם הוא תרם תרומה משמעותית לזיכרון השואה והבין את חשיבותו למען הדורות הבאים. סיפורו האישי יכול להוות דוגמה לחותם העמוק שהטביעו ניצולי השואה על החברה ישראלית. ב-1989, כיו"ר הכנסת, הוביל שילנסקי את מפעל ההנצחה 'לכל איש יש שם' המתקיים עד היום".

 

לפני כמה שנים הוציא יד ושם את ספרו של שילנסקי "חשכה לאור היום - מאבקו של צעיר ציוני בליטא ובמחנות", המספר את קורותיו בשואה בו כתב: "לא היינו הרפתקנים, לא חיפשנו צרות, בוודאי שלא רצינו להזיק לתושבי הגטו להם היינו מסורים בכל מאודינו. לא שאפנו למות. אוהבי חיים היינו, אך סירבנו למות כעבדים והיינו מוכנים למסור את חיינו למען חיי חופש וכבוד".

 

גם ח"כ מיכאל בן-ארי אמר: "מותו של דב שילנסקי הוא סיומה של תקופה של דור פוליטיקאים ישר דרך, שאינם מזגזגים אידיאולוגית לפי לוחות הזמן והאינטרסים הצרים. איש ארץ ישראל השלמה, שעד יום מותו לא סלח לגרמנים ותומכיהם".

 

הלוויתו של שילנסקי תתקיים מחר בשעה 10:45 בבית העלמין בקריית שאול.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
דב שילנסקי
צילום: צביקה טישלר
מומלצים