שתף קטע נבחר

הספר האחרון של אהובה: "הנערה ששיחקה באש"

בן זוגה של מפקדת המשטרה שנספתה באסון הכרמל סיפר לשר אהרונוביץ' על התגלית המצמררת. "היא לא הייתה מסוגלת לעזוב את המקום", אמר. השר נפגש עם משפחות נוספות

"והנערה רואה עצמה עולה באש". המלים המצמררות הללו היו - עד כמה שקשה להאמין - המשפט האחרון שקראה מפקדת משטרת חיפה, תנ"צ אהובה תומר, לפני שנהרגה באסון הכרמל. בפגישה בין בן זוגה של תומר, דני רוזן, לשר לביטחון פנים, יצחק אהרונוביץ', סיפר רוזן על התגלית המדהימה.

 

אהרונוביץ' קיים ביקור ניחומים בביתה של קצינת המשטרה במצפה מנות שבגליל המערבי, ושמע מרוזן על צירוף המקרים המזעזע. לדברי רוזן, במהלך סידור חפציה של בת זוגו המנוחה, גילה כי הספר האחרון שקראה היה "הנערה ששיחקה באש". ואם לא די בכך, הסימנייה הייתה מונחת בעמוד הנפתח במלים אלה.


אהרונוביץ' במצפה מנות, היום (אבישג שאר-ישוב) 

 

בשיחה עם השר, אמר רוזן כי התנהגותה של אהובה ביום השריפה, תאמה את דרך חייה. "היא לא הייתה מסוגלת לעזוב את המקום כל עוד לא הייתה מוודאת שכל האחרים יצאו מכלל סכנה", אמר, "ובסופו של דבר כך מצאה את מותה".

אהרונוביץ' אמר כי הקשיים בימי השריפה, היו כאין וכאפס לעומת ניחום האבלים.

 

בצאתו אמר אהרונוביץ', כי אהובה תומר "הייתה סמל ומופת לקידום נשים במשטרה, היא הייתה עתידה לטפס בסולם הדרגות עד הדרגות הגבוהות ביותר. אהובה הייתה מכורה למשטרה, וחברה אישית שלי במשך עשרות שנים. באתי כדי להיפרד מחברתי שמכבר הימים ולהגיד, אהובה, גיבורה היית וכך תונצחי לעד".

 

אהרונוביץ' ביקר גם בבית אלמנתו של תנ"צ ליאור בוקר

שניספה אף הוא באסון. הרעייה נאווה אמרה כי "ביקשתי ממנו שידאג גם שיהיו מטוסי כיבוי גדולים יותר ממה שקיימים היום. הוא אמר שהם לוקחים את זה בחשבון". לדבריה, השר אמר לה כי כל המסקנות יופקו והליקויים יתוקנו.

 

מיכאל, אביו של בוקר, אמר כי אהרונוביץ' סיפר על תקופת השירות עם ליאור. השר אמר להורים כי בוקר הוא גיבור, שיכול היה לעזוב את הזירה אחר החליט שלא לעשות כן. לדברי נאווה, מהתחקיר עולה, כי כשהגיע לאוטובוס הוצע לבוקר לעלות לג'יפ של חוות הסוסים, אך הוא סירב ואמר: "אתם תעשו מה שאתם חושבים, אני אעשה מה שאני צריך לעשות". הוא סייע לפרוץ את דלת האוטובוס, אך נספה יחד עם הסוהרים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אהובה תומר (ארכיון)
צילום: אחיה ראב"ד
מוחים דמעה בהלווייה
צילום: אבישג שאר- ישוב
מומלצים