שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  צילום: Index open

  שידורים לשעת לילה מאוחרת

  בשעות היום, ערוץ Zone Reality מציג סיפורי גבורה של רופאים ויחידות חילוץ. אבל בלילה, משתלטות עליו רוחות רפאים ותעלומות מצמררות. עמית קוטלר צפה בחלחלה

  מה עוד לא נאמר או נכתב על הפחד האנושי, זה שמושך אותנו פעם אחר פעם לצפות בסרטי אימה (אבל לכסות את הפרצוף עם היד, כשרק עין אחת מציצה בין קצות האצבות), או זה שגורם לנו לצווח על רכבת ההרים בלונה-פארק, אבל לרדת עם חיוך על הפרצוף ולשוב לסיבוב נוסף.

   

  צפו בקטע מתוך "Creepy". פחד מוות (צילום: Zone Reality)
   

  גם אחרי שנים של מחקרים בנושאי פחד ואימה, אצל חובבי הז'אנר הרצון לשוב ולהצטמרר מול המסך לא מצטמצם. אצל חלקם, הוא אפילו גובר עם השנים. עבור אלה שלא מסוגלים להפסיק לפחד, המציאו את לילות השידורים בערוץ Zone Reality (ערוץ 49 ב-HOT, ערוץ 64 ב-yes).

   

  מתכונת הערוץ שבסיסו בבריטניה היא דוקטור ג'קיל ומיסטר הייד, פשוטו כמשמעו. ביום הוא כולל בעיקר סדרות דוקו-ריאליטי העוסקות בנסים רפואיים, השתלות איברים, יחידות חילוץ המצילות אנשים רגע לפני המוות ומסמכים אנושיים קשים ומרגשים. בלילה, עוטה הערוץ את מסיכת האימה, והופך לאחד הדברים המפחידים יותר על המסך. אגב, הצופה הממוצע שמקובע על זפזופ קבוע בין המספרים 10, 11 ובעיקר 22, לא סביר שיצליח לעקוב אחר לוח המשדרים של Zone Reality - אבל האמת היא שלא ממש צריך. כמעט בכל לילה שתפתחו את הערוץ, תרעדו מפחד.

   

  לכל הרוחות

  נתחיל מהמפחידה מכולן, "Creepy". מי ששדים, רוחות ושלל יישויות לא ברורות עושות לו את זה, זו התוכנית בשבילו. באחד הפרקים ששודרו לאחרונה דובר על מלון רדוף רוחות, אי שם במרכז ארצות הברית, שבמשך שנים פקדו אותו חובבי רוחות רפאים, שאיש לא הצליח לפענח מהיכן הן מגיעות ולמה הן לא מסכימות לנטוש את המקום. בפרק (סליחה על הספוילר), מתגלה כי בסמוך למלון ישנו קבר קטן של ילדה קטנה שמתה באופן משונה בתוך בית המלון לפני כמה מאות שנים.


  מלון רדוף רוחות בבולטימור. תיעוד שנראה אותנטי לגמרי (צילום: רויטרס)

   

  התיעוד - ובכך יתרונו הגדול של הערוץ (בפרק עצמו ובמרבית התוכניות המשודרות בו) - נראה אותנטי ומפחיד עד מוות, וכולל תצלומים של הילדה ועדויות של האורחים ההרפתקנים שנתקלו ברוחה.

  אם אתם מסוגלים להחשיך את החדר ולהירדם לאחר צפייה בפרק שכזה, שיהיה לכם בהצלחה.

   

  פרק נוסף בסדרה, ששודר לאחרונה, כולל תיעוד של פאב בריטי הרדוף על ידי דייריו הקודמים של המקום המבצעים בו שפטים.

   

  מתברר כי המקום ששימש בעבר כבית מגורים, כלא בתוכו רוחות של הדיירים, ומגרשי שדים מוזמנים אל המקום כדי לטהר אותו. באותו פרק מתועד גם בית כלא נטוש ובו שמועות על יישויות מסתוריות שמסתובבות בו בשעות הקטנות של הלילה. לא מומלץ לכלואים שביניכם.

   

  כנפיים מעוותות

  סדרה אחרת המשודרת בערוץ היא "אפוף מסתורין", עבור הצופים המתונים יותר, ובה תופעות בלתי מוסברות, על-טבעיות לצד ברורות, אך עדיין מוזרות. אחד הפרקים ששודרו לאחרונה, למשל, עסק במשולש ברמודה הידוע לשמצה, אזור בו אבדו כלי שיט ומטוסים בדרכם אל ארצות הברית וממנה.


  משולש ברמודה. לקח את הסודות איתו (עיצוב: רינת גרינבלט)

   

  מתברר כי במהלך החיפושים באזור אחר שרידי המעבורת "צ'לנג'ר", שהתפוצצה בזמן המראתה לחלל ב-1986, נמצאו שרידי מטוס ממלחמת העולם השנייה שהתרסק באזור. חילוץ שרידי המטוס, שמשום מה התעכב שנים ארוכות, היה כשם התוכנית - אפוף מסתורין. בניסיון הראשון להוציאו מהמים התמוטט המנוף שניסה לשלוף אותו אל תוך הים, ואילו בשני התעוותו כנפי המטוס וכמעט מנעו את המבצע.

   

  לאחר ששלו את המטוס מהים בו התגורר במשך שישה עשורים והיו כבר משוכנעים כי מדובר בטיסה מספר 19 שהתרסקה ב-5 בדצמבר 1945, התברר כי אין אפשרות לזיהוי ודאי של המטוס. עד היום לא הצליחו להוכיח כי אכן מדובר באותו כלי טיס שנעלם במשולש.

  במילים אחרות, או כמו שהגדירו זאת בערוץ הדרמטי: "נדמה כי משולש ברמודה שומר לעצמו את סודותיו, גם לאחר כל השנים שעברו".

   

  אם לא די בכך, תוכלו למצוא בערוץ גם את "תעלומות בלתי מוסברות", סדרה חדשה יחסית שמביאה עוד מבט על העל-טבעי. "תצלומים אמיתיים של מצלמות נסתרות", מבטיחים בערוץ, כאשר המטרה של התוכנית היא לחקור תעלומות ישנות, על-טבעיות ובלתי מפוענחות, בניסיון נוסף לחקור אותן. עיקרה של התוכנית הזו הוא בטקסי פולחן, מנהגי דת, סיאנסים שונים ומשונים וקללות שהוסרו ושלא הוסרו, והכל - כמובן מתועד ומוגש באריזה הנכונה. אז אלה מכם שסובלים מנדודי שינה, אולי עבורכם לא מדובר בערוץ האידיאלי. מי שלא מחפש להירדם כל כך מהר אלא להעצים את תחושת הפחד בשעות הקטנות של הלילה, הסיפורים של Zone Reality לשעת לילה מאוחרת - הם הדבר בשבילכם.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  שדים ורוחות בשעות הלילה הקטנות
  צילום: mct
  לאתר ההטבות
  מומלצים