שתף קטע נבחר

מי זה מיקמק ולמה הוא ראשון בגוגל?

גוגל פירסמה בסוף השבוע את מדד הצייטגייסט שלה לשנת 2010. במקומות הראשונים בחיפושים בישראל: דברים שלא ציפיתם למצוא במקומות הראשונים

גוגל פירסמה את הצייטגייסט שלה לשנת 2010, סיכום שנה בחיפוש המתבסס על מיליארדי שאילתות שביצעו מחפשים בגוגל בשנה החולפת. כל שאילתה מקבלת סקאלת ציונים בין 1 ל-100, כאשר 100 מייצג את שיא הפופולריות שנרשם בחיפוש אחר השאילתה השנה ואילו 0 מייצג את נקודת השפל. השנה הוסיפה גוגל גם ויזואליזציות מידע אינטראקטיביות עבור אירועים שעוררו עניין ואישים שהפכו פופולריים. פילוחים אלה זמינים עבור מדינות שונות בנפרד וגם עבור ישראל.

 

הגרף הבא מציג את 10 בקשות החיפוש שצברו תאוצה בקצב הגדול ביותר ב-2010 ביחס ל-2009. מגמות החיפוש השנה מעידות שהישראלים נתפסו חזק ברשתות החברתיות וגם תחום המשחקים פופולרי מאוד. במקום הראשון נמצא מיקמק, ולמי שלא מכיר נספר כי מדובר בעולם וירטואלי לילדים. תוצאות מוכרות יותר הן חיפושים לסדרת הדרמה “עספור”, פייסבוק, ארץ נהדרת, H&M וצ’ט רולט. Friv הוא אתר משחקים און ליין ובועות בצרורות 2 הוא גם משחק. התוצאות האלה מעידות יותר מכל על כוחו של הקהל הצעיר ברשת, אשר האתרים והנושאים שהוא מחפש שונים לחלוטין מתחומי העניין של הקהל הבוגר יותר. חשוב לזכור כי מגמות החיפוש האלה סוננו ונערכו על ידי גוגל ואינן כוללות פורנו או חיפושים אחרים, “הולמים” פחות.

 


 

המגמות בחיפוש אנשים מצביעות אף הן על כוחו של הקהל הצעיר במחפשים. התוצאות הן שילוב בין זמרים וכוכבי בידור (גוגל טעו באיות שמו של דודו אהרון).

 


 

הזינוק הפתאומי בעניין במיכל אמדורסקי נובע אך ורק מהפרשה הזו:

 


 

המצגת מאפשרת להשוות בין מגמות החיפוש של שני אנשים או יותר. למשל, השוואה מתבקשת בין אייל גולן לקרין גורן. מעניין לראות שהקפיצות בעניין אינן תמיד באות במקביל לפרסום של האתר בכלי תקשורת מובילים.

 


 

התמודדות צמודה בין אייל גולן למשה פרץ:

 


 

תודה להראל שטנשטיין על הקישור. 

 

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים