שתף קטע נבחר

אלמנתו של תנ"צ בוקר לרה"מ: תן הסברים למחדל

נאוה בוקר כתבה מכתב לראש הממשלה, בו היא דרשה ממנו להיפגש עם נציגי 43 משפחות הנספים באסון. ל-ynet היא אמרה: "אני חייבת את התשובות האלו לליאור וראש הממשלה הוא זה שצריך לתת אותם"

נמשכת מחאת בני משפחות הנספים באסון הכרמל : נאוה פרחי-בוקר, אלמנתו של תת-ניצב ליאור בוקר ז"ל, מתחה הבוקר (יום ב') ביקורת חריפה על ראש הממשלה, בנימין נתניהו. "אפילו מברק ניחומים הוא לא שלח. הוא אחראי. זה קרה בזמן המשמרת שלו. אני רוצה הסברים למחדל." הבוקר פרסם העיתון "ידיעות אחרונות" מכתב ששלחה לנתניהו.

 

פרחי-בוקר אמרה ל-ynet כי היא דורשת מראש הממשלה תשובות: "אני חייבת את התשובות האלו לליאור. רוצה לדעת מה קרה? למה

 לא היה מערך כיבוי הולם? למה אין לנו מטוסי כיבוי? אין ספק שאם היה מערך כיבוי הולם ליאור ו-42 הצוערים, הקצינים והכבאים היו היום בחיים".

 

לדבריה, היא ציפתה שראש הממשלה יגיע לנחם את משפחות 43 הנספים וייתן הסברים על נסיבות האסון. "עברתי על כל המברקים שקיבלתי בזמן השבעה ולא היה מברק ממנו. אין לי אינטרסים פוליטיים, הפוליטיקה לא מעניינת אותי. אני רק רוצה הסברים למחדל הזה וראש הממשלה הוא זה שצריך לתת לי ולמשפחות את ההסברים למחדל".

 

במכתב לנתניהו כתבה אלמנתו של תת-ניצב בוקר: "אני פונה אליך, ראש הממשלה, אתה חייב לנו, המשפחות השכולות, הסברים. יש 43 קורבנות באסון השריפה המחרידה בכרמל, ואתה לא מגיע לבקר אותנו, לא מגיע לנחם, לא שולח את אנשיך אלינו הביתה. אנחנו איבדנו את היקר לנו מכל, את ליאור שלא ישוב עוד לעולמים. הבנות לא מפסיקות למרר בבכי, הן היו קשורות אליו מאוד ואיש לא נותן לנו הסברים מה קרה במחדל הזה. אני דורשת ממך להיפגש איתי, להיפגש עם נציגות של הורים שכולים מאסון הכרמל".

 

בהמשך המכתב, היא כתבה שעל ראש הממשלה לספק הסברים להרבה מאוד שאלות. "יש לנו בטן מלאה על כל ההתנהלות שקדמה למחדל הקשה, ואנחנו רוצים להבין מה קרה, מי אשם ומה עומדים לעשות. אני רוצה לדעת אם תקום ועדת חקירה שתבדוק את המחדל הקשה, שבעקבותיו נספו ליאור בעלי ועוד צוערים משירות בתי הסוהר, אנשי משטרה

 בכירים ואנשי כיבוי. יש לנו, ההורים, האלמנות, האחים, הבנות, הרבה מאד שאלות ואיש לא שומע אותנו. הכאב גדול מנשוא".

 

היא התייחסה גם לדבריו של ניצב בדימוס זאב אבן חן, שאיבד את בתו טופז באסון. ראיתי בכאב גדול את הראיון. כולנו רוצים לדעת אם יוקם מערך כיבוי מוטס. לא יכול להיות שהכרזת על יום אבל לאומי ואיש לא יודע מתי זה בכלל.

בימים הקרובים ניפגש יחד, קבוצה של הורים שכולים, ונדרוש ממך, ראש הממשלה, להיפגש איתנו אישית. ראש הממשלה, אתה צריך להבין שאת הכרמל ישקמו. זה ייקח שנה או שנתיים, אבל הירוק ישוב אט אט לכרמל והחיות כבר שבו. הנספים באסון השריפה לא ישובו לעולמים".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
נאוה בוקר עם תמונת בעלה
צילום: עידו ארז
תנ"צ ליאור בוקר ז"ל
מומלצים