שתף קטע נבחר

חשד לרצח: תושבת לוד נעלמה, קרוב נעצר

המשטרה חושדת שאשה שנעדרת מספר חודשים נרצחה - וגופתה הועלמה. שלושה בני אדם, בהם קרוב משפחה, נעצרו בחשד כי ידעו על הרצח וסייעו בהסתרת המעשה. חשוד ברצח עוד אין. "כבוד המשפחה", מעריכים שוב במשטרה

בשבועיים האחרונים מתנהלת חקירה סמויה ביחידה המרכזית (ימ"ר) של מחוז מרכז בחשד לרצח נוסף בעיר לוד - כך נודע ל-ynet. במשטרה התקבל מידע על רצח אשה בשנות ה-30 לחייה, תושבת העיר שנעדרת זה מספר חודשים. חשוד במעשה טרם אותר, אך המשטרה כבר עצרה שלושה חשודים במעורבות לאחר הרצח, ביניהם קרוב משפחה, שכנה ונהג מונית שסייע לפי החשד בהעלמת הגופה.

 

רק לפני מספר חודשים הופנה אור הזרקורים הציבורי ללוד, בעקבות גל רציחות שפקד את העיר. ארבעה מקרי מוות שאירעו בתוך שבועות ספורים, העלו את מצוקת תושבי העיר לסדר היום, ואף ראש הממשלה, בנימין נתניהו, הבטיח לגבש פתרון שיבטיח את ביטחון האזרחים. על פניו נדמה היה כי בעיר שורר שקט יחסי, אך כעת מתברר כי מתחת לפני השטח חושדים במשטרה כי אשה נוספת נרצחה וגופתה הועלמה כבר לפני מספר חודשים.

 

בעקבות מידע שהגיע לאחרונה לימ"ר מרכז בראשותו של נצ"מ יגאל בן שלום, התגבש צוות חקירה מיוחד בפיקוד רפ"ק ענת קצב, שפתח בשבוע שעבר בגל מעצרים. ראשונה הייתה שכנתה של הנעדרת, שחשודה כי סייעה לאחר מעשה בטשטוש הראיות. מעצרה הוארך בתחילה בשמונה ימים, שלאחריהם שוחררה. בתחילת השבוע עצרה המשטרה קרוב משפחה של הנעדרת בחשד כי ידע על הרצח, ומעצרו הוארך ביומיים.

 

"אין למשטרה כלום, אז עוצרים חפים מפשע"

אתמול נעצר חשוד שלישי, נהג מונית מלוד, שלטענת המשטרה עזר לאחר הרצח בהעלמת הגופה והסיעה אותו בתא המטען של רכבו. החשוד, המיוצג על-ידי עו"ד ארי קדרי, הכחיש את המיוחס לו, אך שופטת בית משפט השלום ברמלה, שרון קיסר, האריכה את מעצרו בארבעה ימים. "אם המשטרה לא עצרה את החשוד ברצח ולא מצאה את הגופה, איך היא מאשימה את מרשי בסיוע לאחר מעשה?" הלין עו"ד קדרי. "אין להם כלום, אז הם עוצרים חפים מפשע שסתם יושבים ימים במעצר".

 

עו"ד שוקרי אבו טביק, המייצג את השכנה ואת קרוב המשפחה, הכחיש גם הוא את החשדות המיוחסים להם. "אין להם כל קשר לאירוע, ובטח לא סיוע לאחר מעשה כמו שטוענת המשטרה. האישה כבר שוחררה

לביתה, ואין לי ספק שגם הגבר ישוחרר במהרה לאחר שיתברר כי אין לו כל קשר".

 

במחוז מרכז של המשטרה אישרו היום את דבר החקירה. "נכון לעכשיו האישה נעדרת, אבל יש לנו חשד כבד שרצחו אותה. אנחנו עושים פעולות חקירה רבות, כולל פעולות חיפוש", העיד נצ"מ בן שלום. "ההערכה שלנו היא הדבר בוצע על רקע כבוד המשפחה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
זירת רצח בלוד. ממשיך גל הרציחות?
צילום: אבי מועלם
נצ"מ בן שלום. "חשד כבד לרצח"
עו"ד ארי קדרי. "סתם עוצרים חפים מפשע"
צילום: אלי סניור
מומלצים