שתף קטע נבחר

תמו החיפושים: אותרה גופת הנעדרת כריסטין לוגן

אחרי לילה ארוך של חיפושים, נמצאה גופתה של הנעדרת כריסטין לוגן, חברתה של מדריכת הטיולים קיי סוזן וילסון, שנמצאה דקורה וכפותה בהרי ירושלים. הגופה נמצאה באזור מיוער, חבויה בתוך שיחים, וייתכן שנגררה לשם בניסיון להסתירה

התקווה האחרונה נגוזה. אחרי לילה של חיפושים, נמצאה הבוקר (יום א') גופתה של כריסטין לוגן, חברתה של מדריכת הטיולים קיי סוזן וילסון, שנמצאה אתמול (שבת) דקורה וכפותה בהרי ירושלים. הגופה נמצאה באזור הכביש המחבר בין המושב מטע לבין בית שמש. ynet העביר שידור ישיר מזירת האירוע.

 

מאות שוטרים, חיילים ומתנדבים סרקו במהלך הלילה מטר אחר מטר, כל בור ומערה במטרה להגיע לרמז - כמו פריט לבוש, סימני דם או עקבות. בשעות הבוקר איתר את הגופה אחד השוטרים, שהזעיק את חבריו. כוחות המשטרה סגרו את זירת הרצח ופתחו בחקירה.


החפ"ק המשטרתי באזור החיפושים (צילום: אוהד צויגנברג)

 

הגופה נמצאה באזור מיוער, חבויה בתוך שיחים, כמה מאות מטרים מהכביש המחבר את היישוב מטע ובית שמש, באזור לא מטוייל. ככל הנראה, לא היתה זו הנקודה בה נרצחה וייתכן שהחשוד ניסה להסתיר אותה. מבית החולים בו מאושפזת החברה קיי סוזן וילסון נמסר, כי מצבה יציב. היא בהכרה מלאה ומאושפזת ביחידה לטיפול נמרץ של המחלקה הכירורגית לב.

 

דובר מג"ב, משה פינצ'י, סיפר ששוטר מג"ב הוא זה שמצא את הגופה: "למרות שהגופה נמצאה כמה מאות מטרים בלבד מהחפ"ק ממנו יצאו הכוחות, יכולנו לאתר אותה רק עם אור ראשון – כיוון שהאזור בו היא נמצאה מיוער בצפיפות ומלא שיחים. לא היה כמעט סיכוי למצוא אותה בשעות הלילה".

 

מאות חיפשו בשטח כל הלילה

במהלך הלילה אמר ל-ynet גורם במשטרה כי "המצב לא נראה טוב. הבחורה נעדרת מאז 16:30 ויש חשש לחייה. אם היא הייתה בסדר היינו מוצאים אותה. כנראה שהיא לא בסדר או לא מסוגלת ליצור קשר". צה"ל הציב מחסומים והידק פיקוח על מעברים באזור, בין השטחים לישראל. 

 

למאמצים לאתר את לוגן היו שותפים בין 300-400 שוטרים ומתנדבים, שאליהם הצטרפו לוחמי יחידות מיוחדות של צה"ל וכוחות מפיקוד העורף. מהאוויר סייעו להם מסוק וכמה מזל"טים. הכוחות נעזרים גם בכלבים, פרשים ואמצעים נוספים.  

 

לפי שעה, לא נעצרו חשודים בדקירה. "עד עכשיו, סרקנו כמה זירות. הראשונה הייתה ליד רכבה של הפצועה, שם נמצאו כתמי דם, שיערות וסימני מאבק. לצערי, הסימנים האלה לא הובילו לעקבות שיכולות להוביל אותנו לכיוונים שאליהם אולי ברחו התוקפים", אמר סגן-ניצב טל יצחקי, מפקד גדוד יהודה ואחראי על כוחות מג"ב באזור.  

 

עדי ראייה שהיו מהראשונים שהבחינו בווילסון הפצועה בסביבות מושב מטע, סיפרו ל-ynet כי "היא הייתה נסערת, התקשתה לדבר ולדבר בהיגיון וסירבה לגלות לנו פרטים נוספים עליה מלבד שמה הפרטי. על הבגדים שלה היו סימני מאבק. היא שאלה את החובשים אם היא הולכת למות, והם הסבירו לה שיהיה בסדר".

 

החברים: הדוקרים "מפלצות"

וילסון טופלה במקום על-ידי צוות מד"א. "זיהינו על גופה כמה סימנים של דקירות שטחיות, לצד ודקירה משמעותית בבית החזה", סיפר הפרמדיק חגי ברטוב. "היא התלוננה על כאבים בצלעות וקשיים בנשימה". אחרי שהועברה לבית החולים הדסה עין כרם, מצבה הוגדר בינוני והיא לא נזקקה לניתוח.

 

חברים רבים פקדו את החדר בה אושפזה וילסון במחלקת טיפול נמרץ - התאוששות לב. החברים החליטו כי יישארו בבית החולים במהלך הלילה על מנת לתמוך בחברתם מדריכת הטיולים, ולהתעדכן מאנשי הביטחון שמתחקרים אותה. הם כינו את הדוקרים "מפלצות".

 

החברים העבירו לווילסון מכתב שכתבה אחייניתה,

שלא הצליחה להגיעה בעצמה לבית החולים. הפצועה וחבריה שמחו מאוד כשקיבלו עדכון משוטר במקום - שהכלב שלה נמצא בחיים. ייתכן שווילסון תשוחרר כבר היום לביתה.

 

מפקד מחוז ירושלים במשטרה, ניצב אהרון פרנקו, סיפר מוקדם יותר כי הפצועה סיפרה שהיא וחברתה "יצאו לטיול בוואדי, כששני צעירים בני מיעוטים, לדבריה, דקרו אותה. היא הצליחה להימלט והגיעה לשתי משפחות במקום".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
קיי סוזן וילסון. מתאוששת
צילום: אוהד צויגנברג
סימני דם על אחד הסלעים בשטח
צילום: אוהד צויגנברג
מאות חיילים ושוטרים השתתפו בחיפושים
צילום: אוהד צויגנברג
מומלצים