שתף קטע נבחר

"הוריד ממני מגן דוד ודקר. עשיתי את עצמי מתה"

קיי סוזן וילסון שמעה רק הבוקר שחברתה כריסטין לוגן נרצחה. ממיטתה בביה"ח היא שחזרה את רגעי האימה. "כריסטין נכנסה להיסטריה, אמרתי לה לשתוק, אבל היא אמרה 'קחו את הכסף'". היא שכבה בשטח עד שהדוקרים עזבו: "שמעתי אותה גוססת"

בבית החולים הדסה עין כרם, מתאוששת הבוקר (יום א')'  קיי סוזן וילסון, מדריכת הטיולים שנמצאה דקורה וכפותה באזור הרי ירושלים. בינתיים חל שיפור במצבה של וילסון, אולם רק הבוקר, בעקבות מציאת גופתה של חברתה כריסטין לוגן, קיבלה את ההודעה המצערת על מותה. הגופה נמצאה חבויה בין השיחים באזור מושב מטע. 

 

אמש בשעות הערב המוקדמות, נמצאה מדריכת הטיולים בת ה-46 כפותה ופצועה קשה באזור בית שמש. וילסון סיפרה ששני בחורים ערבים תקפו אותה ואת חברתה, ושהיא הצליחה להימלט. בעקבות זאת, כוחות הביטחון פתחו בחיפושים נרחבים באזור, כשהחששות הם שהיא נחטפה או נרצחה.


שוטרים וחיילים באזור החיפושים, הבוקר (צילום: אוהד צויגנברג) 

 

מוקדם יותר הבוקר, אחרי לילה ארוך של חיפושים, נגוזה התקווה למצוא את לוגן בחיים, כשגופתה נמצאה באזור הכביש המחבר בין המושב מטע לבין בית שמש.

 

ממיטתה בבית החולים, שחזרה וילסון שלב אחר שלב את רגעי הזוועה אמש: "יצאתי עם כריסטין לכיוון דרך הקיסר. ירדנו מהשביל כדי לעלות על פסגה קטנה. ישבנו שם, ואז עברו שני ערבים ושאלו: 'יש לך מים?' אמרתי: 'הלוואי'. כי הרגשתי שמשהו לא בסדר. פניתי אליה באנגלית ואמרתי לה שלא מרגיש לי טוב ושכדאי שנחזור לשביל", סיפרה.


"עשיתי עצמי מתה". כוחות הביטחון בחיפושים (צילום: אוהד צויגנברג)

 

רגע לפני שסבו על עקביהן, שלחה וילסון יד אל הסכין. "הוצאתי סכין קטן מהכיס, של נשים כזה, פתחתי אותו והתחלנו לחזור. ראיתי שהם לא באזור, אמרתי לה 'חכי שנייה, אני אבדוק איפה אנחנו'. פתאום שמעתי רחש, זה קרה כל-כך מהר, הם באו ותקפו אותנו. אחד הוציא סכין ארוך מאוד, כמו סכין של לחם עם שיניים".

 

לדברי וילסון, באותו הרגע חששה מאוד לחייה וחברתה לוגן איבדה את העשתונות. "מאוד פחדתי, אבל החברה שלי נכנסה ממש להיסטריה. אמרתי לה לשתוק ולא לעשות רעש, אבל היא התחילה לומר להם 'קחו את הכסף, קחו את הכל', אחד מהם סובב אותי והיה לי על הצוואר מגן דוד, הוא הוריד אותו מעליי כמו ג'נטלמן ואז דקרו אותי 12 פעם".

 

"לא יכולתי לצעוק לעזרה"

מדריכת הטיולים הוסיפה כי להערכתה מטרתם של שני הבחורים הערבים הייתה לרצוח אותן. "אף אחד לא מסתובב עם סכין כזה סתם. הוא דקר אותי, אך הרגשתי שהסכין לא נכנסה ללב. עשיתי את עצמי כאילו אני מתה, חשבתי שהם מחכים שמישהו אחר יבוא אז חיכיתי כמה דקות אז זרקתי את עצמי באיזה שיפוע שהיה שם, הידיים שלי היו קשורות מאחורי הגב והיה משהו שכיסה לי את הפה.  

 

"מצאתי את עצמי בין שיחים, שמעתי את החברה שלי גוססת ליד ולא ידעתי אם

הם הלכו כבר. רק רציתי לישון והרגשתי שאני מתעלפת, אך ידעתי שאני לא יכולה לישון. הצלחתי ללכת משם".

 

וילסון המשיכה וסיפרה כי באותו הרגע חלף במרחק קצר של כעשרה מטרים ממנה רכב ישראלי, אך היא לא יכלה לעשות כלום. "הוא הסתכל עליי ואני עליו, אך לא יכולתי לצעוק והוא עבר. הייתי צריכה ללכת עוד כ-20 מטר, אז ראיתי ילדים, הסתובבתי כדי שיראו שיש לי ידיים קשורות, אז הם הזמינו משטרה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
וילסון בבית החולים. 12 דקירות
צילום: אביאל מגנזי
צילום: אוהד צויגנברג
כתמי דם על סלע באזור
צילום: אוהד צויגנברג
מומלצים