שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  צילום: גיל יוחנן
  אהרונוביץ' הכריז: יוחנן דנינו יהיה המפכ"ל הבא
  אחרי הסערה במשטרה - יש ראש חדש: מפקד המחוז הדרומי יחליף עוד כמה חודשים את רב-ניצב דודי כהן בתפקיד המפכ"ל. "הקדמתי את ההחלטה על המפכ"ל הבא כדי לייצב את הארגון, לאחר הטלטלה שעבר לפני שבועות מספר", אמר השר

  משלושה ניצבים יצא מפכ"ל: ניצב יוחנן דנינו יהיה מפכ"ל המשטרה ה-17 של מדינת ישראל. כך הודיע בצהריים (יום א') השר לבטחון פנים, יצחק אהרונוביץ. ראש הממשלה, בנימין נתניהו, בירך על הבחירה ואמר: "אני סמוך ובטוח כי דנינו יצעיד את המשטרה קדימה ויפעל להגברת האכיפה, המלחמה באלימות וחיזוק ביטחון האזרחים".

   

  מסיבת העיתונאים של השר אהרונוביץ'

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

  השר אהרונוביץ' אמר כי התייעץ  עם מפכ"לים לשעבר ושרים לבטחון פנים

  לשעבר, לפני המינוי. "הקדמתי את ההחלטה על המפכ"ל הבא כדי לייצב את הארגון, לאחר הטלטלה שעבר לפני שבועות מספר. אני מביע את הערכתי הכנה לכל אחד מהמועמדים, הבחירה בין המועמדים לא היתה פשוטה, משום שכל המועמדים ראויים והבחירה הייתה בין הטובים ביותר".

   

  השר לבטחון פנים שיבח את דנינו, המכהן כמפקד המחוז הדרומי במשטרה: "המפכ"ל המיועד הוא קצין ותיק, בעל ניסיון מבצעי וחקירתי מגוון ועשיר. יש לו כישורי מנהיגות מוכחים ויכולת להוביל את משטרת ישראל להתמודדות עם האתגרים העומדים בפניה ובפני מדינת ישראל".

   

  בתחילת דבריו, אמר השר אהרונוביץ' כי המינוי צריך לקבל את אישור הוועדה למינוי בכירים, בראשות השופט טירקל. הוא אמר כי עדכן את ראש הממשלה, בנימין נתניהו, לפני שהכריז על המינוי.

   

  אהרונוביץ' שיבח את רב-ניצב דודי כהן: "המפכ"ל הנוכחי הוא מהמפקדים הטובים של משטרת ישראל, שהוביל בהצלחה רבה את תהליך בניין הכוח, הוא פעל במהלך ארבע שנים מורכבות ביותר. אני מאחל לו עוד שנים רבות של תרומה לחברה ולמדינה. המפכ"ל הנוכחי ייהנה מגיבוי ומשיתוף פעולה מלא מצדי עד ליום האחרון של כהונתו. אני משוכנע שתהליך ההיערכות לכניסת המפכ"ל הבא לתפקידו לא יפגע בעבודה השוטפת של משטרת ישראל וסגל הפיקוד הבכיר".

   

  לאחר מסיבת העיתונאים, אמר השר כי בחר בדנינו לאחר

  שקיבל את אישור היועץ המשפטי לממשלה. "אחרי שראיתי את חוות הדעת של היועץ המשפטי לממשלה הייתי רגוע. היו לי מועמדים נוספים, בחרתי מביניהם", הוא אמר. השר התחמק כשנשאל אם דנינו היה הבחירה המקורית: "היו מועמדים נוספים, בסוף בחרתי בדנינו". לדבריו, הוא ער לכך שתיתכן עתירה לבג"ץ נגד המינוי. "לקחתי הכל בחשבון", הוא אמר.

   

  ניצב איילון: מאחל הצלחה

  דנינו אמר לאחר המינוי: "אני עכשיו בדרך לאנשים חשובים. המשפחה קודמת לכל". ניצב שחר איילון, שנחשב גם הוא למועמד מוביל, עזב את לשכת השר במהירות ואמר: "הבחירה ראויה, מאחל לו הצלחה".

   

  רב-ניצב כהן בירך על המינוי ואמר שנבחר אדם ראוי. "מדובר במקצוען ומנוסה בכל התחומים במשטרה", אמר המפכ"ל הנוכחי. "אני מעביר את המשמרת ב-1 במאי לניצב דנינו, זה טבעי, כך צריך להיות וכך צריכה לפעול מערכת מאורגנת".

   

  אהרונוביץ' זימן ללשכתו בסביבות 11:00 את שני המועמדים הבולטים - הניצבים שחר איילון ויוחנן דנינו, אבל גם את ניצב אילן פרנקו. הם קיבלו את העדכון לפני כל יתר סגל הפיקוד הבכיר.

   

  לפני כשבועיים ביקש אהרונוביץ' מהיועץ המשפטי לממשלה, יהודה וינשטיין, לבדוק אם קיימת בעייתיות משפטית במינוי של דנינו

   למפכ"ל, בשל קשירת שמו בפרשת חיסול שני הסוכנים הסמויים בשנת 2006. הוא היה אז ראש אגף חקירות ומודיעין.

   

  ביום חמישי הודיע וינשטיין שאין בעיה במינוי, וגורמים במשטרה העריכו שהשר יעדיף את דנינו על פני איילון, מפקד מחוז תל אביב. העניין עורר את חמתו של מבקר המדינה, השופט בדימוס מיכה לינדנשטראוס, שממשיך לבדוק את ענייניו של דנינו - ומחה על החיפזון "להכשיר" את הניצב.

   

  Read this article in English

   

   

  בהכנת הידיעה השתתף רונן מדזיני
  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מרוצה מהמינוי. דנינו המפכ"ל ה-17
  צילום: גיל יוחנן
  המפכ"ל היוצא כהן. שיבח את המינוי
  צילום: גיל יוחנן
  ניצב איילון. "מאחל לו הצלחה"
  צילום: גיל יוחנן
  פרנקו. יצא מאוכזב
  צילום: גיל יוחנן
  מומלצים