שתף קטע נבחר

הפגנה נגד ערבים בבת-ים: "יוצאים עם אחיותינו"

"לציבור נמאס שכל כך הרבה ערבים מתחילים עם יהודיות", הסביר אחד ממארגני ההפגנה שתתקיים מחר בעיר, בהשתתפות רבנים ופעיל הימין הקיצוני, ברוך מרזל. על כרזות שנתלו בעיר נכתב: "הם משתלטים על העיר". גוז'נסקי: אתלונן במשטרה

אחרי מכתב הרבנים שקראו לא למכור או להשכיר דירות לערבים, הגזענות מגיעה לשיא נוסף. ארגון "יהודים למען בת-ים יהודית" יקיים מחר (ב') הפגנה נגד "התבוללות צעירות יהודיות עם ערבים הגרים בעיר או ביפו הסמוכה". ההפגנה תתקיים בשעה 19:30 סמוך לקניון בת-ים, לא רחוק מתחנת המשטרה, ומארגניה צפויים להביע תמיכה גם במכתב הרבנים השנוי במחלוקת.

 

"מדובר בהתארגנות מקומית של תושבי בת-ים, כי לציבור נמאס שכל כך הרבה ערבים יוצאים עם בנות יהודיות", הסביר בשיחה עם ynet אחד המארגנים, בנצי גופשטיין. "בנוסף, בהמשך להפגנה, נפעל בצורה הסברתית נגד התופעה ונחלק עלוני הסברה לתושבים".


שלט שנתלה בעיר. "שומרים על בת-ים יהודית" (צילום: ירון ברנר)

 

מאחורי הארגון "יהודים למען בת-ים יהודית" עומד למעשה ארגון להב"ה "למניעת התבוללות בארץ הקודש". בהפגנה צפויים להשתתף גם פעיל הימין הקיצוני ברוך מרזל ומספר רבנים מקומיים, והמארגנים מצפים למאות משתתפים.

 

בימים האחרונים נתלו ברחבי העיר כרזות הקוראות לתושבים לצאת ולהפגין. בשלט נוסף נכתבו

גם הסברים: "לא יתחילו עם אחותי! מה היית עושה אם ערבי היה מתחיל עם אחותך? עושים לזה סוף! נודע לנו בתקופה האחרונה על תופעה מצערת: מאות מבנות בת-ים והמרכז מתחברות עם ערבים, הם משתלבים בתוכנו וכן ביטחונם העצמי עולה. עושים לזה סוף! מורידים להם את הביטחון העצמי!".

 

בכרזה על ההפגנה נכתב: "שומרים על בת-ים יהודית, הערבים משתלטים על בת-ים, קונים ומשכירים דירות מיהודים, לוקחים ומקלקלים בנות מבת-ים! 15 אלף בנות יהודיות נלקחו לכפרים! יהודים, בואו ננצח!".

 

"הגזענים חושבים שהכל מותר"

באופן מקרי, ההפגנה אמורה להתקיים ברחוב שבו גרה חברת הכנסת לשעבר

תמר גוז'נסקי (חד"ש). בשיחה עם ynet היא סיפרה כי בכוונתה להתלונן במשטרה נגד המארגנים בטענה להסתה באלימות. "מדובר במלל של גזענות שמוכר לעייפה, וכתם מכוער נוסף על המצפון הישראלי. אתלונן במשטה כי מדובר בהסתה לפי סעיף 144 לחוק העונשין, מאחר והפגנה כזו עלולה לגרום לפגיעה ברכוש ובנפש".

 

היא הזכירה את מהומות אוקטובר 2000, במהלכן יהודים הרסו בתי עסק של ערבים בעיר. "זה עלול לחזור שוב, ומדובר בחלק מגל הגזענות ששוטף את המדינה. המארגנים קיבלו עידוד מכך שהיועץ המשפטי לממשלה טרם החליט אם לנקוט צעדים נגד הרבנים שחתמו על העצומה המתנגדת להשכיר דירות לערבים. שלטונות החוק כיום מפגינים אוזלת יד, אז הגזענים פועלים כיום בתחושה שהכל מותר להם".

 

Read this article in English

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
"לא יתחילו עם אחותי". אחד השלטים שנתלו בבת-ים
ברוך מרזל. גם הוא ישתתף בהפגנה
צילום: גיל יוחנן
צילום: ירון ברנר
חזרה לאוקטובר 2000. גוז'נסקי
צילום: ירון ברנר
מומלצים