שתף קטע נבחר

היועמ"ש: לבחון היבטים פליליים במכתב הרבנים

וינשטיין קבע כי האמירות המיוחסות לרבני הערים שחתמו על המכתב הקורא לא להשכיר דירות לערבים "מעוררות בעייתיות רבה ואינן עולות בקנה אחד עם התנהלות ציבורית ראויה". במשרדו יבחנו את "קיומם של היבטים פליליים ומשמעתיים"

משרד היועץ המשפטי לממשלה בוחן אם ישנם היבטים פליליים במכתב הרבנים השנוי במחלוקת, עליו חתומים יותר מ-50 רבני ערים, הקורא לא להשכיר או למכור דירות לערבים - כך עולה ממכתב ששלחה אחר הצהריים (יום ה') עוזרת ליהודה וינשטיין לחבר הכנסת אילן גילאון (מרצ), שביקש מהיועמ"ש להדיח את הרבנים ואף הגיש תלונה למשטרה בנושא.

 

"היועץ המשפטי לממשלה סבור כי על פני הדברים, האמירות המיוחסות לרבנים מעוררות בעייתיות רבה במספר היבטים, ועל פניו - לפחות בכל הנוגע לנושאי תפקיד ציבורי - אינן עולות בקנה אחד עם התנהלות ציבורית ראויה", כתבה עו"ד נועה מישור.

 

 

"יחד עם זאת", נכתב, "ההיבט המשפטי של הסוגיה מורכב יותר, והיועץ המשפטי לממשלה הנחה את הגורמים הרלבנטיים במשרדנו לבחון קיומם של היבטים פליליים ומשמעתיים העולים לכאורה מן האמירות המיוחסות לרבנים, כאמור במכתבך שבסמך, וזאת במהירות המתבקשת".


מתוך מכתב הרבנים. היעד - 500 חתימות

 

על המכתב חתמו עד כה כמאה רבנים, ביניהם יותר מחמישים רבני ערים אשר מקבלים משכורת מהמדינה. יוזמי המכתב מנסים לגייס חתימות נוספות, כשהיעד הוא 500. עד כה הם פנו למאות ראשי ישיבות ומחנכים בציבור הדתי והחרדי.

 

מכתב הרבנים עורר סערה וזכה לגינויים מקיר לקיר - מראש הממשלה בנימין נתניהו והנשיא שמעון פרס ועד לניצולי שואה ורבנים אחרים. "אני זוכר איך הגרמנים הנאצים זרקו יהודים מדירות, ממרכזי הערים ועשו גטאות",

אמר ל-ynet נוח פלוג, יו"ר ארגון הגג של ניצולי השואה בישראל. "חשבנו שבמדינה שלנו זה לא יהיה". ח"כ אחמד טיבי היה בוטה יותר וטען כי מדובר ב"רבנים גלוחי ראש".

 

גם מנהיג הציבור החרדי-ליטאי, הרב יוסף שלום אלישיב, תקף את הרבנים, וטען כי "צריך לקחת מרבנים כאלה את העט". בינתיים כבר כמה רבנים שחתמו על המכתב הביעו הסתייגות - ביניהם הרב חיים דרוקמן, הרב שמחה הכהן קוק מרחובות ורב העיר אשדוד חיים פינטו.

 

אתמול הפגינו בירושלים 150 בני אדם במחאה על המכתב. יו"ר הכנסת לשעבר, אברהם בורג, אמר בנאומו: "אל תגידו שאלה עשבים שוטים, אלה רבנים. הם לא שוטים, הם זדוניים והם הגננים עצמם".

 

Read this article in English

 

בהכנת הידיעה השתתף קובי נחשוני
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
יהודה וינשטיין
צילום: גיל יוחנן
ח"כ גילאון. ביקש להדיח את הרבנים
צילום: גיל יוחנן
הפגנה נגד מכתב הרבנים
צילום: אוהד צויגנברג
מומלצים